Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (56)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

La multi ani bb. Mario! Petrecere frumoasa

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristell spune:

Buna dimineata!
La multi ani Sebastian Iulian,Mario Alexandru,Maia,Ana Maria si Dinu!
Karmenutza
Irina81 si Stefania il striga pe tacsu pt. ca nu prea il vede pe acasa,pe mama nu o striga pt. ca e tot timpul linga ea .Asta ar fi explicatia.
Maddy felicitari pentru botez.
Ioana mult succes in Olanda.
b irina c,codruta frumoase pozele cu copacul cu gaura.
irina81 multa sanatate lui Matei si poate nu are rujeola.
Ege felicitari pentru botez.asteptam poze.
Stefania mea e mukoasa rau si tuseste acum.Nu reusesc sa-i scot mucii cu pompita ca nu sta si urla.Nici picaturi nu mai pot sa-i pun.Cum ma vede ca vin cu picaturile cum se ascunde.http://pg.photos.yahoo.com/ph/cristina_c66/album?.dir=/9dd3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Multumim CristinaM, Hildegard, b_irina_c
Ege, sa va fie de bine botezul
b_irina_c, voi ce fructe mai folositi la piureul de fructe?
Irina81, insanatosire grabnica

Simonique si bb Mario (22 august 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonique22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Fetelor,
care sut cele mai bune cereale dupa 4 luni care se pot la bebei?


Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Salut fetelor

La multi ani sarbatoritilor de azi care isi fac lunita Sebastian-Iulian,Mario-Alexandru,Maia,Ana-Maria si Dinu pupici de la noi

Jadi nu stiu, zic si eu cred ca trebuie sa scazi un pic si bautul lichidelor (ceai ,apa.......) dar cred ca sti deja

Irina81 multa sanatate la puiut si tinem pumni sa nu fie rujeola

Ioana
Irina scuzama dar aseara nu am mai intrat pe DC ca am avut musafiri si mi_au plecat tarliu,deci eu am un suport care il utilizam cind il puneam un baita ,deci acuma il pun in cada mare pun apa pina la nivelul suportului si incep sa_l spal stand in genuchi ,dupa accea dau drumul la apa si il clatesc cu dusul uitate aici

poze
DanaAntoine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

La multi ani puisorilor care se serbeaza astazi (Sebastian, Mario, Maia, Ana-Maria si Dinu)!

Tonnia - uroculturi de control se fac la 2-3 zile dupa inceperea tratamentului, imediat dupa tratament si la 15-30 zile de la terminarea lui (asta dupa carti).Insa presupune o mare bataie de cap care nu este nici foarte utila in anumite cazuri. Astfel ca se recomanda sa se faca la 2 saptamani, asa cum ti s-a spus si tie.
Antibioticul poate da inapetenta (depinde ce antib. este). In mod normal dureaza cat tine tratam.
Chestia cu mucoasa jugala am "bagat-o" in text pt. ca Irina stia s-o 'traduca'. Era vorba despre partea interioara a obrazului (daca pot sa spun asa, si iata ca pot), pe care altfel habar n-am cum s-o denumesc.

Cristell - daca are nasucul infundat poti sa-i faci spalatura nazala cu ser fiziologic, in felul urmator: "descarci" o fiola de ser intr-o seringa de 10 ml,apoi ii scoti acul, ii tii bine capul fetei intr-o parte si ii pui toata cantitatea de ser in nara de deasupra (poti sa-i pui jumate si o mai lasi putin, apoi i-o pui si pe cealalta). Serul o sa iasa cu sau fara muci pe nara de jos, insa categoric ca o sa-i inmoaie pe toti si o sa poti sa-i scoti cu pompita mult mai usor. Uneori stranuta si ii mai scoate si singurica. Bineinteles ca manevra va fi insotita de urlete ingrozitoare, insa nu te lasa impresionata, ca se merita dupa.Succes!

Alina

Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

am reusit azinoapte sa mai recuperez din ce am pierdut si sa si postez cateva poze. sper sa mearga http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/oana_irinaa/album?.dir=/5df5

mai am un capitol si sunt la zi

Irina si buburuza Noélia - 25 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

vad ca merge!!!!!!
acum ma pun pe facut poze


http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/oana_irinaa/my_photos

Irina si buburuza Noélia - 25 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina81 spune:

Fetelor va multumim mult de incurajari!
Dupa cum am mai spus,nu are nimic in afara de eruptie(azi numai pe fata,la nivelul liniei parului) si nici febra nu a mai facut.Asa ca si eu tind sa cred ca este altceva vral in afara de rujeola.Azi a venit si pediatra si a zis ca poate sa fie o forma usoara de pojarel.L-am ascultat si eu pulmonar si nu are nimic.Deci suntem bine,doar putin "patati".

La multi ani! Sebastian Iulian, Mario Alexandru, Maia, Ana Maria si Dinu

Ege sa va fie de bine cu "botezul"!



Irina si Matei-Cristian (1.sept.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Am pus si noi poze in albumul de 6luni si papa. Va invitam sa le vizionati.

Irina, ne bucuram ca Matei e mai bine. Tinem pumnii in continuare.

Innati-am admirat grasutza! Sa-ti traiasca.

Nadina, mama de Serban (20 aug 2005)

Mergi la inceput