Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (56)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Buna dimineata,

LA MULTI ANI, MARIO, SEBASTIAN IULIAN,MAIA, ANA MARIA, DINU. SA FITI ANATOSI SI PAPACIOSI.

noi ieri am papat prima data 2 l-ite mici de suc d emere stors la aparat.Mai frate, a deshis gurita ca la concurs. Si nu s-a strambat. O fi de bine? Sper sa mergem bine in continuare.
Aseara iarasi am plans (cateodata ma ia valul), mi s-a parut la cantar putin, adica Stefan nu prea a luat in greutate. Ultima data l-am cantarit in 10 ian. si avea 7.200, dar cred ca era mancat. Acuma daca a luat 20 de grame in 11 zile. Oare cum vine asta. Fiecra cu ritul lui de creste? sau trebuie sa introducem cerealele. Am sa spun la Dr. can vine in 10 sa bagam cerealele. Si mergem in continuare cu suculetul. am sa renunt la biscuiti.
Deci, el laptic de la titi papa pe saturate, e vesel, rade, nu are febra. Ce am observat ca papa mai rar, la 6 ore, depinde.
e normal?


Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Si nu in cele din urma Neatza la toata lumea!

Uram La multe lunitze inainte si celorlalti sarbatoriti, cu un pupicel in plus pentru Dinu care nu mai gaseste laptic

Tonnia, tre' sa te hoterasti destul de repede ca jumatate de cutie iti cam trebuie ca sa faci trecerea la celalat lapte!Si poate n-ar fi rau, vorba lu' cuscra, sa te indrepti spre un lapte care se gaseste peste tot ca e nashpa.

Irina, eu il tin pe Serban in funduletz si sa vezi ce se joaca cu ratzustele. Mai nou i-a luat ta-su o tzestoasa care se aprinde in apa care il fascineaza

Nadina, mama de Serban (20 aug 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

buna dimineata!

noi suntem mai bine,ne mai curge nasucul (putin)."botezul",a trecut cu bine.am primit f.f multe cadouri si bani.o sa facem o parada sa ne vedeti desi unele dintre ele ne sunt cam mari.cred ca o sa incep si eu diversificarea cat de curand ca imi pare ca ege nu se mai satura.se trezeste noapte cam des si cred ca o fi din cauza asta.
ieri am cumparat si noi scaunelul de masa de la polly.voi ce fel de scaun de masina aveti?ce parere aveti de cel de la chicco iso fix??

irina,imi pare rau pt matei.poate nu o fi nimic.oricum insanatosire grabnica!

va pup
sper sa recuperez din urma

ege

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

quote:
Originally posted by b_irina_c


Vera faina nunta . Poza "furtuna" din celalalt album e bestiala . Ce marsupiu e? Mie din poze imi pare identic cu al meu. E ca asta? Nu m-am uitat recent dar pe al meu tin minte ca scria 8 luni sau 8.750 Kg.

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze




Am aruncat cutia asa ca nu mai stiu. Dar chiar si asa noi avem doar 5700 g asa ca mai avem pana la 8500 g. O sa ne plictisim de marsupiu. Merci frumos.

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Vero, eu zic sa nu te stresezi. mai ales ca a luat ingreutate, nu a scazut. Poate are o perioada de crestere in lungime. Noi asa am patit pe la 3 luni.


Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)



www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Irina am reusit sa vad pozele cu voi la nunta. Foarte fain. Si ce tineri sunteti. Si la noi baia e doar baie ..inca nu ne jucam. Am facut si un filmulet cu baia dar trebuie convertit si nu stiu cu ce program....O sa ti-l arat dupa aia.

Irina81 sper sa va treaca repede febra si sa descoperi cauza.

Ege sa-ti traiasca puiul si sa-i fie de bine botezul.

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

'neatza,

Irina atat a papat ieri dimineata 120 ml piure ca nu e suc..e mai gros..s-a saturat mai repede. De obicei papa 150-180 ml piure de fructe..nu iese chiar suc.

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Simodina, saru'mana pt urari, ai spirit de observatie, intr-adevar azi facem 6 luni...wow, ce mari suntem...si multumesc pt raspunsul cu branzica, eu am pus doar o lingurita de suc de lamaie...intr-adevar tortul lui azi a fost facut din suc de morcov, piure de mar si branzica de casa

Simonique si bb Mario (22 august 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonique22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Codruta, da papa 180 de amestec din ala (nu toate odata, ci din 2 fructe divers preparate dar mai mereu cu adaos de branzica). Si mie imi place poza aia, avea niste picioruse asa de grasute .

Simodina si eu pun 1 pastila pisata (dar am uitat sa mentionez . La mesajul scris de tine ai deasupra un "container" (tot in randul cu cel cu care iti editezi un mesaj) daca dai clic pe el poti sterge mesajul. Teoretic ca nu am incercat niciodata .
Si eu l-am tinut in fund in cadita, dar el trebuie inca sustinut, nu sta singurel si ma cocoseaza treaba asta, caci baita e detul de jos... nu stiu unde sa o punmai sus...

ege sa va fie de bine botezul. Asteptam parada .

Vera . Mai puteti mult sa o plimbati cu el. Cand avea Vladut greutatea aia il puteam tine eu si 2 h. Acum imi rupe spinarea pana in fata blocului .

Marlena deci si Alexandru baga mult pireu de fructe. Ma gandeam ca-l indop, dar m-am mai linistit... Si la noi e gros, nu e suc. Suc ii dau din cand in cand cu biberonul ca n-am rabdare cu lingurita .

La multi ani bb Mario!!! Felicitari pt cele 6 lunite


Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Codruta,

avem deja 70 de cm. Dar si daca a crescut in lungime tot trebuie sa sa vada la cantar, nu? Sau cum?
inca ceva, copilul, poate sa fie vesel si sa doarma mult, daca are vreo afectiune sau sufera de ceva? nu cred. Tu ce zici?
I-am dat 2 l-ite jum. de suculet de mere. A papat tot.
De exemplu, a papat la ora 7 dimineata si pe la 10 i-am dat alea 3 l-ite de mere si l-am pus la san si nu vrea sa pape. L-am pus in patuc, isi suge degetelul si adoarme. Deci.....



Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput