Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Fetele dak ma puteti ajuta, am si eu o nelamurire: vreau sa fac branzica din lapte praf dar nu stiu dak dupa ce am preparat laptele praf, trebuie sa il si fierb?


Simonique si bb Mario (22 august 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonique22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Irina sanatate multa lui Matei, sa treaca repede si fara compicatii orice a fi.


Jadi e bine si 1 data pe capitol cu toate ca noua ne place mai des . Ma bucur ca merge spre bine cu scapatul de lapte si ca Vlad ia mai bine in greutate. Lasa ca in WE tot vom fi langa puiuti sa le dam papa cu lingurita.

Cu baia a fost nicicum aseara. Noi eram obisnuiti sa stea in suport vreo 10 min sa se joace, sa dea din maini si din picioare si apoi il spalam. Ei acum gata cu distractia. Baia e baie, mai putina joaca. Cand il tinem pe burta n-am fost pe faza 1 mom si s-a bagat cu fata toata in apa . A luat o gura de apa cred ca a tusit, dar nu mi-a plans. Scufundator il face mama .

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

'Neata!
Aseara am fost intr-o vizita, la socrii, care stau in blocul de visavis de noi si am mers in tricou cu maneca scurta!! Si nu mi-a fost frig! Bine, daca stateam mai mult probabil ca ma lua frigul dar in juma de minut...ce bine e sa pleci fara sa mai pui o mie de cojoace. Si Catalinei i-am pus doar sosete si pantaloni, fara dres.
Si noi tot dupa vaccin am inceput diversificarea, dar nu la o saptamana, cam la 4-5 zile. Ieri a bautsuc de mar si tare i-a placut. Azi ii dau putin mai mult, dupa care il combin cu morcov. Dupa asta, nu stiu. Ori supica, ori pulpa de fructe. Mai ma gandesc intre timp.
Si Catalina tot cam la 4 ore mananca, acuma parca imi da impresia ca nu prea mai vrea la 4 ore, parca ar vrea mai rar. Dar nu o las, ca e prea devreme sa ramana in 3 mese. Cu 4 e bine. Si mananca cam intre 150-250 ml. 180, 200...in medie 850 ml/zi.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/karmenutza2004/album?.dir=/6b3f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Simonique da trebuie sa-l fierbi. Cand fierbe pui in el 1-2 pastile de CA lactic (la 250 ml lapte reconstituit). Acum daca faci cu lamaie sau cu iaurt nu stiu ca nu am facut niciodata asa...

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Buna dimineata!
La noi ploua!!
Irina, papa cam 180 ml din toate alea amestecate?

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)



www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

b_irina_c, saru'mana pt raspuns. Acum plec sa fac...sa vedem ce branza imi iese

Simonique si bb Mario (22 august 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonique22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Irina, mie poza ASTA imi place. E super

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)



www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Simoniqueeu il fac asa: dupa ce l-am fiert il iau de pe foc si pun 1 pastila Ca pisata(eu am pus-o intreaga proma data si nu mi-a iesit, d-aia subliniez) si 2-3 picaturi lamaie.Apoi mestec cu o linguritza. Lamaia o pun ca mi se pare mie ca iese mai mishto asa, mai fina.

Nadina, mama de Serban (20 aug 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Mario Alexandru, sa cresti mare si sanatos si sa o asculti pe mamai! La multe jumatati de an!Mami ti-a pregtit tortuletz din branza dulce facuta in casaaaaaaa!

Nadina, mama de Serban (20 aug 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christina-m spune:

Buna dimineata

La multi ani sarbatoritilor zilei: Sebastian Iulian, Mario Alexandru, Maia, Ana Maria si Dinu. Sa cresteti mari, frumosi si sanatosi

Cristina si Matei (29.10.2005)

POZE

Mergi la inceput