Anestezia epidurala

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Fetelor, am primit si eu o trusa de epidurala de la cineva care a nascut acum si nu a mai folosit-o.Eu as vrea sa nasc cu cezariana, epidurala nu se face si la cezariana?Abia saptamana viitoare ajung sa vb cu dr si pana atunci vreau sa stiu daca imi va trebui sau nu la nastere.Vad ca voi aici ati vorbit numai de anestezie epidurala la nastere normala.io 31+ cu Seby Poze mami si bebe
Poze noi burtica si hainute Seby Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Ama_kaly, se face si la cezariana. Eu am nascut asa si nu am simtit absolut nimic. A fost super. Normal, depinde si de dr. tau daca agreaza solutia. Bafta!



Andreea, mami de Tudor - 10.08.2005
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

andre_ea merci pt raspuns! Ai avut rahi cu epidural sau numai anestezie epidurala la cezariana?io 31+ cu Seby Poze mami si bebe
Poze noi burtica si hainute Seby Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

quote:
Originally posted by ama_kaly

andre_ea merci pt raspuns! Ai avut rahi cu epidural sau numai anestezie epidurala la cezariana?

io 31+ cu Seby

Poze mami si bebe
Poze noi burtica si hainute Seby

Bebe



Din pacate nu stiu.



Andreea, mami de Tudor - 10.08.2005
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

quote:
Originally posted by andre_ea

Ama_kaly, se face si la cezariana. Eu am nascut asa si nu am simtit absolut nimic. A fost super. Normal, depinde si de dr. tau daca agreaza solutia. Bafta!



Andreea, mami de Tudor - 10.08.2005
POZE



Dar ce te faci daca nu prinde doar epidurala? La cezariana nu poti risca!

Don't talk unless you can improve the silence!

Mami & minunea mea ( mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

quote:
Originally posted by mira_m

quote:
Originally posted by andre_ea

Ama_kaly, se face si la cezariana. Eu am nascut asa si nu am simtit absolut nimic. A fost super. Normal, depinde si de dr. tau daca agreaza solutia. Bafta!



Andreea, mami de Tudor - 10.08.2005
POZE



Dar ce te faci daca nu prinde doar epidurala? La cezariana nu poti risca!

Don't talk unless you can improve the silence!

Mami & minunea mea ( mai 2004)



Se pune mai mult anestezic decat la nastere normala. Si chiar daca nu ar merge, anestezistul ramane in sala pana se asigura ca totul e ok. Cred ca in cazul in care nu prinde se poate face de urgenta anestezie generala, fara sa fie probleme.
Eu mai zic un lucru, daca va prind bine anesteziile la stomatolog, va prinde si epidurala.



Andreea, mami de Tudor - 10.08.2005
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns COSMMYR spune:

Mie imi e groaza de faptul ca anesteziile imi prins f greu.Si cand am facut generala si la stomatolog,tb sa imi puna cantitaviv mai multa sau mai concentrata nu stiu bine.
Ma doare capul!!!!!!!!1

COSMINA 21 SAPT si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudiastefan24 spune:

Buna fetelor, eu am avut epidurala la cezariana si totul a fost ok,doar ca am vomitat din cauza ca mincasem cu putin inainte,iar a doua oara am evut epidurala la nastere normala , dar din cauza anestezistului care nu a prins bine futunul(a iesit din ac dupa citeva minute ), nu si-a facut efectul.Nasterea era foarte avansata si nu au mai avut timp sa-mi faca alta, asa ca am nascut fara anestezie.In momentul nasterii nu am simtit durere si am simtit cu iasa bebeul ,poate din cauza efortului.Asa ca ,cum va e norocul...eu a treia oara tot epidurala as cere...


Nastere usoara si mult curaj...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

Eu am auzit ca anestezia epidurala implica anumite riscuri pentru bebe ... cica nu s-ar oxigena bine. Ati auzit de asa ceva? Si eu as opta pentru anestezia aceasta doar ca dr. meu nu prea o agreeaza. Daca stiti mai multe si despre riscurile ce le implica v-as ruga sa-mi ziceti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Eu am facut epidurala cu 2 ore inainte sa nasc, a fost super!!! Am simtit foarte bine cum bebe este coborat si trebuie sa incep sa imping,e ca o presiune si nu te poti abtine si impingi Cam 10 zile am avut durere de spate de la ea insa a fost ok O recomand cu toata cāldura

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de ingeras-bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )

Mergi la inceput