The best of aug-sept-oct 2004 (106)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Mada imi pare foarte rau de Ilinca ca s-a oparit!Offfff! Multa sanatate si refacere rapida si faca sechele ii doresc!

Pupici!


Ioana(9+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Mada sa va treaca repede arsura si sa nu ramana semn! uf, imi pare rau!

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

Mada, pupici si de la noi si sa treaca repede!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68270&whichpage=1" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vladwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">cel mai iubit dintre pamanteni are ... un an, patru luni si 27 de zile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Aniela, pupici Inushului scump si jucaus.
Mada, ii dorim Ilincai sa-i treaca repede rana de la piciorus si sa nu ramana urme
Fata mea-i teroare ca de obicei, poate chiar mai "terorista" ca alte dati.Ieri am blocat si restul dulapurilor din living (m-am plimbat vreo 3 ceasuri prin magazine pana sa gasesc incuietori ca parca se evaporasera)pt ca vineri am avut parte de pahare de cristal sparte de mademoiselle (asta in graba ei de a le pune la loc in vitrina - de pe televizor, din galeata ei cu lego si pe unde le mai proptise ea - cand m-a vazut ca ma indrept ca o furtuna spre ea din bucatarie).
De cateva zile a redescoperiit ghiveciurile pt care facuse o pasiune cu luni in urma si pe care le mutasem eu in alte zone, mai putin cotrobaite de domnisoara.Vreau sa zic ca azi am aspirat de 3 ori deja (desi e duminica) din aceasta cauza. Cred ca solutia ce ma paste e sa arunc toate plantele din casa, desi nu ma prea incanta ideea.Nu mai zic ca de cand i-am blocat vitrina, o stampileaza de zor cu palmele in dreptul raftului cu paharele ramase.
Ieri m-a invitat sa-i cumpar rucsacel cu Minnie Mouse (acum se plimba cu el prin spate de-ai zice ca merge la gradinita). Eram intr-un magazin de genti si eu ma invarteam pe-acolo sa-mi aleg o poseta mai incapatoare , Alma era in carutul ei sport.La un moment dat a aparut Angela, o cunostinta romanca care se minuna intr-una de papusa mea si ma mustra ca nu las copilul sa se plimbe (dar ce credeti voi?Stiam eu ce stiam...carutul si curelele lui erau solutia salvatoare ca sa am sanse sa imi caut relativ in liniste ceva.)OK, "desteapta" de mine, am lasat-o pe Angela sa se minuneze mai departe de domnisoara si mi-am vazut de alegerea mea si de plata gentii. Dar cine oare alerga prin magazin cu un rucsacel in brate tocmai cand ma pregateam eu sa platesc?Ati ghicit:Alma fusese data jos din carut de Angela cea "miloasa""si care si-a primit rasplata ca Alma o fugarea de zor cand am zarit-o eu cu rucsacul...
Mai ar fi multe de povestit, dar domnisoara ma trage de urechi la propriu, asa ca plecam afara

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Salut fetelor!
Mai intai mii de pupaceli pt Ilincuta lui Mada! Offf niic nu vreau sa-mni inchipui ce-a plans ingerasul mic! sa va treaca rapid arsura! (ma bag ca musca-n lapte: mama s-a oparit odata la picior in 2 locuri, intr-unul i-am pus zeama de la un galbenus de ou fiert tinut la cuptor si i-a trecut rapid, se vedea clar diferenta fata de celalalt.... chiar daca zeama aceea e f puturoasa)

Mai fetelor ma doare rau inima, am vazut ce-a scris sotul Andreei si pozele.... si toate lacrimile nu pot scoate din mine durerea asta cumplita, mereu ma gandesc la ele....

Dar privind pozele voastre m-ati facut sa zambesc.. am vazut un Alesio tunsulici, bravo lui c-a stat cumintel, acum pare mai cumintel parca din cauza frezei, poate fiindca pare mai ordonat! Sa va leganati sanatosi si cu spor in calut!!!! Pufy lasa ca o sa aveti CD-ul... desi eram curioasa sa vadgalusca mica.. cat de mare e?
Am vazut si Inushu' scuuuump si pe mamica ei frumoasa !!! Cum tine draga de ea tetina in gurita la fel ca Gogo, se rfeaca la gingii saracutele... Si ce frumos e acolo!!! S-a jucat frumos cu Andreiutu' si cu Patrick?
Danyce.... wow, pahare de cristal? A deschis ea vitrina? Eu am amprente de mancare si pe oglinzi si pe geamurile vitrinei, dar n-a ajuns sa puna mana si pe continut! Sa folositi sanatosi rucsaccelul-prada si sa aveti parte de cat mai multe Angele!!!
A propos de jucat, fii-mea a inceput sa alerge baietii prin parc. Care evident fug de ea. Azi e premiera mondo-galaxica, Gogo doarme de 2 ore jumate!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dar a mers pe jos tot parcul plus un ocolis maaare de alergatura dupa catei, babe, vara-sa si alte maimutici si maimutoi scumpi si mici!
Hai ca fug... va doresc tot binele din lume si sa avem parte de vesti bune de acum incolo!

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Mada pupici Ilincai, sa-i treaca cat mai repede!

Pufy ce dulce e Alesio cu freza noua!

Noi am stat si ieri si azi foarte mult afara, profitam ca-i fain afara. Acum bebe doarme dus ca azi l-am scos fara carut si a alergat la greu iar eu astept sa se trezeasca ca sa mai iesim o tura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_si_Doru spune:

Mada multa sanatate Ilincutei, sa-i treaca repede "buba"
Andora unde sta prietena ta in Canada? Aici, in Toronto a fost o furtuna groaznica, cu tunete si fulgere... dar nu a daramat nimic. In est pe langa munti au fost temperaturi de -45 de grade, brr...

CRISMIR normal ca mi-a fost dor de voi, dar recuperez, citesc, chiar daca nu scriu, si sunt alaturi de voi

Vreau sa-i doresc lui Pufy multa sanatate si speranta si gandeste-te la burtica si la Alesio. Lasa vestile mai putin bune, sa nu te infuenteze

Mai tarziu, nu stiu cand... vreau sa va scriu ce cuvinte stie mandruta mea... are in jur de 30.

Ana_a multumesc mult pentru poze, sunt minunate!
Chiar Stefan ce cuvinte stie, tu ziceai ca ai o lista :)

Am vazut de fapt multe poze cu copilasii minunati, care au crescut ca "FAT-FRUMOS" :)

Trage zana de mine... tre` sa ies sa-i dau de papa bun
Va si va doresc multa sanatate!

Andreea, Doru si Nathalie(29.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37497" target="_blank">Povestea zanei www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36133&whichpage=2" target="_blank"> Cererea in casatorie si povestea noastra
Nathalie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Andreea ma bucur nespus ca ti-ai mai facut timp si pentru noi. Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anielas spune:

Ufff...multi pupici pt Ilincutza..sper satreaca cat mai repede si sa nu o mai usture .
Tocmai admir cu Inu pozele lui Alesio..este scump rau asa tunsulici .


Ania & Ina (23 oct 2004)
Poze noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59135" target="_blank">Povestea Inei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

of, sunt terminata; Vlad nu mai mananca nici un sfert din cat manca inainte...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68270&whichpage=1" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vladwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">cel mai iubit dintre pamanteni are ... un an, patru luni si 27 de zile!

Mergi la inceput