The best of aug-sept-oct 2004 (106)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Intru si eu dupa mai mult timp si dau de o tragedie...
Nu imi vine sa cred ce s-a putut intampla e inacceptabil plang de nici nu pot sa ii explic sotului ce am. Parerea mea ca nu se face chiar totul pt o nastere fara probleme cred ca medicii sunt ffff vinovati pe multi nici nu ii intereseaza prea mult. Stiu ca sunt furioasa acum dar cred ca nu s-a facut tot posibilul, poate gresesc dar sunt furioasa suntem in 2006......
Ma rog pt sufletul ei si pt bebita ce a venit pe lume, grea durere.

Nici nu mai stiu ce vroiam sa va zic, ca suntem bine si ne pregatim de plecare. Mergem la Piatra neamt sa mai luam nitel aer, o lasam o luna pe Didiuta sa vedem daca rezist chiar daca in weekend mergem sa o vedem tot o sa imi fie tare greu.

Am vazut pozici cu Inuza fata mare ce mai si frumoasa foc, unde e locul de joaca Alielas?

Pupicim si pe restul sper sa reusesc sa ma uit si la alte pozici numai ca sa imi mai revim.





Danina Diana - strengarita familiei
http://community.webshots.com/user/danina666PAULA - DIANAPaula-Diana Poze noi

PETRCERE PAULA DIANA 1 ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Andora vreau si eu link-ul.

Mada pupam si noi la Ilincuta sa treaca si Dia mea s-a oparit cu apa de la dozator ca tot ne vede ca ii dam apa si a incercat si ea desi pana acum nu o interesa.

O sa pun si eu cate va pozici noi va anunt.




Danina Diana - strengarita familiei
Paula-Diana Poze noi

PETRCERE PAULA DIANA 1 ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Cristina ai inceput tratamentul contra giardiozei? Uite, maine chiar o intreb pe prietena mea cand o prind pe YM ce efecte sunt la fata ei...daca sunt...Va pup , o sa fie bine, ai sa vezi!

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Am gasit ce a scris sotul Andreeiei el zice ca mobilizarea a fost si chiar ii multumeste dr e bine ca are taria asta toata stima....

Uitati si poze cu Andreea si Maria
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69393&whichpage=22



Danina Diana - strengarita familiei
Paula-Diana Poze noi

PETRCERE PAULA DIANA 1 ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Am citit ce a scris sotul Andreei, doamne ce am mai plans!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

.....ingrozitor!

Ioana(9+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Neata! Sunt de mult treaza dar ma auto-chinuiesc citind de zor despre Andreea... mi se intregeste firul povestii cu noi personaje si noi poze... o burtica ce era acolo in momentul tragic povesteste cuma fost... Gandacelu' a mai pus doua poze superbe cu Andreeam artistice... ce sa mai zic decat ca imi vine sa mor si sotul ma cearta ca citesc asa ceva.... Doamne-ajuta.

Herra pofta mare Vladutului si sa gasiti ceva care sa-i placa, un baietel asa mare si frumos foc trebuie sa pape!
Danina ma bucur c-ai intrat, succes luna asta si voua si Dienutei scumpe! Nu stiam despre ce link e vorba, acum vad ca l-ai gasit, am pus altul cu 2 poze... offff Andreea, prietena mea sta nitelus mai sus dar tot vecine sunteti, e in Montreal, de fapt casa ei e exact langa Montreal. Felicitari pt vorbareata ta!

Eu ma duc sa strang prin casa ca acum o luam pe socrella (n-a mai sosit aseara ca era de mers pe jos si era 22 deja)
Sper sa tina vremea asta ca se pare ca plimbarile lungi imi adorm mandruleana, ieri aproape 2h45', azi o iau cu caruciorul de papusi ca sa munceasca la impins sa doarma iarasi... sper c-am scapat de zilele cu 10-30 min somn.
Mai azi noapte mi-a vorbit Uca intruna in somn, de la "ham" la "apa" si tot felul de combinatii. Maraieli, nu-i ajunge locul, cum simte ceva lipit de ea (plapuma/pled/perna) plange, uf parca-s zombie.

Va pupacesc si sa avem grija de noi si de pitici, sanatate multa!!!!

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Buna dimineata....dac-o fi buna, ca eu numa acum am vazut cazul Andreei. Nu-mi vine sa cred. In urma cu cateva saptamani sotul mi-a povestit cum bebelusul unui coleg a murit la nastere, avea circulara de cordon si doctorii nu au vazut asta la eco (!!!!!) si nasterea naturala a fost fatala. Ca si atunci, si acum stau si ma intreb: se mai poate muri la nastere? Nu imi vine sa cred, pur si simplu nu pot. Dzeu sa o odihneasca pe Andreea si sa o ocroteasca pe micuta Maria.

Nu va suparati dar nu mai am chef sa scriu nimic....parca toate bucuriile sau supararile zilnice sunt nimic pe langa o astfel de tragedie.
Voi reveni.

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut!

Intru si eu dupa cateva zile in care pur si simplu nu am mai putut scrie nimic...sunt si eu la fel de ingrozita de tragedia aceasta...
andora uite din partea mea o pentru mesajul pe care l-ai scris pentru taticul Mariei, eu nu-l puteam scrie atat de frumos...

herra, sper sa treceti cu bine, si eu zic sa incepi un tratament naturist, ca nu pierzi nimic!

Pupici multi pentru piciorujul oparit!Sa treaca repede si fara urme!

Ioana, am citit si patania voastra...of of, bine ca ati scapat cu bine...
Fetelor, eu v-am citit zilnic, dar nu am mai raspuns ...incerc sa-mi revin incet incet!!

Andreea(si_Doru) haha...pai daca fac eu o lista cu cate graieste juniorul meu imi este frica sa nu speriu fetele astea care se necajesc ca nu graiesc puiutii...desi eu sunt convinsa ca pana la urma toti vor turaii de ne vor termina urechile.
Stefan vorbeste intradevar foarte multe cuvinte, sa fie trecute de 50 la numar, recunoaste mai toate animalele din carticele, le si numeste pe limba lui...dau doar un exemplu ca foca este oca si da din nas ca iepurila :)) nu stiu cate mai zice...ca in fiecare zi ma imita, daca eu zic ceva, zice dupa mine ca un papagal cand nici nu te astepti :D
Haha...si de vreo 3 zile ne povesteste el bambi, nici nu-i nevoie sa ma mai uit, imi spune el inainte cand bufnita face uhuuu sau cand tuna, ploua, vine zapada, papa pasarica, bambi face nani sau hopa...etc

Vine si la noi primavara, azi vom iesi mai repede afara, de fapt imediat ce trimit acest mesaj :D
Va pup pe toate si sunt prin zona!!!


Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos
poze
Haideti sa-l ajutam pe Alex, haideti la bazar!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Sunt socata fetelor
Nu pot sa cred ca in secolul nostru,in anul 2006 se mai moare la nastere...DANINA,multumim de link,eu tocmai am citit ce a scris taticul acesta si am vazut pozele...si fetelor va rog lamuriti-ma,sunt eu mai batuta in cap,dar de ce a murit mamica asta draga?...daca medicii nu au nici o vina,daca ea a plecat pe picioarele ei si totul a fost in regula la ultimul tomograf,cum de s-a intamplat tragedia asta?...ma gandesc ca asta e soarta daca i-ar fi cedat inima,da,as intelege ceva natural,cu greu dar as intelege...nu am inteles efectiv cauzele..am vazut ca unele fete zic ca ar fi trebuit facuta cezariana si poate era salvata...va rog lamuriti-ma,sunt devastata de vestea asta...nu pot crede...Doamne Dumnezeule apara sufletelul mic Maria si pe taticul ei,da le putere.

Eu tocmai vroiam sa va spun ca gandacelul meu are 2 masele si un dinte iesite de vineri pana azi,sunt tare bucuroasa ca nu l-au chinui chiar foarte tare...mai rau e noaptea ca se zvarcoleste mult,si el ar dormii dragutul,dar nu plansete si alte chestii ca la primii dinti...am vazut ca inca mai stau sa iasa un dintisor si o maseluta...deci avem in total si noi 2 masele sus si 2 dinti(in fata),iar jos 4 dintisori...multumec daca cineva are timp sa ne modifice in listuta
HERRA, piticului sa pape,imi pare rau de probleme voastre...sanatate multa va dorim!

Va pup fetelor si sunt tare trista.. scriu mai tarziu

Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 1 anisor AICI

Mergi la inceput