The best of aug-sept-oct 2004 (106)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Doamne ce tragedie, am ramas fara cuvinte

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)


http://community.webshots.com/user/giorgios72





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Nu ma pot opri sa nu ma gandesc la biata fetita venita pe lume in asa conditii ...!
Sper ca Timeea e bine...si bb mic la fel....offff!

Pupici!


Ioana(9+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Pufy, Geo, Aissa, Andora, Herra si restul fetelor care au citit despre tragedia intamplata acum doua zile, ma alatur si eu voua in neputinta de a intelege cum e posibil asa ceva. Ma doare sufletul la gandul ca un ingeras mic a ramas fara mama, ca nu i se va putea adresa vreodata acesteia si nu va avea parte de iubirea ei.

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniver31 spune:

In sfarsit am si eu un pic de timp liber azi,a iesit mama cu tero mic afara...si hop pe DC...cand colo vad nenorocirea care s-a abatut asupra bietei familii a Andreei si ma cutremur toata.Nu mi-am putut lua gandul de la ea si de la puiul mic care nu o sa aiba parte de mangaierea mamicii ei....si acum imi vine sa plang cand ma gandesc...asa ca mai bine nu mai zic nik sa nu va mai intristez si pe voi.Doamne Fereste de asemenea necazuri.si Dumnezeu sa lumineze calea tuturor....

Am citit de nazbatiile puilor mici fara astampar si tare m-am amuzat...nu ca as fi in alta oala dar.....cand vad ca si alte mamici ....isi exerseaza mersul dea-busilea(ai fost tare Aissa cu hipopotamul...si eu sunt tot pe langa!!!)imita tot ce trebuie ca apoi copilul din dotare sa reproduca...stie el ce!

Daniel este un mare zapacit(seamana cu mama lui)...vrea toata ziua la copii si daca nu are copii...presteaza mamica lui ...mai papa si el ...asa si asa..ptiu sa nu-i fie de deochi!si cam atat.

Voi da-ti la copilasi suc Teddy sau alte sucuri din magazine?Ca lui Daniel decata stea ii plac...daca ii fac eu din fructe acasa(cu aceleasi fructe ca cele din sucul respectiv) nu pune gura neam.

Va las acum ca.....trebuie sa mai acord si lui tati ceva,ceva din timpul meu ,nu?

Va pup dulce .

Oana,Nae si Danny(17 10 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Salut! Cine poate fi noaptea decat eu facui treaba pana acum ca maine-mi vine soacra si acum fug la somn... am rasturnat tot din dulapuri, am rearanjat, parc-am innebunit azi... si orice fac tot Andreea si fetita ei imi vin in minte... e sentimentul acela special, parcas imti gstul mortii, mai ales cand citesti postarile ei.. cumplit... mai bine ca au scos pozele, m-as fi uitat sigur si ar fi fost mai rau pt mine... si acum am in minte o poza cu un bebica de 3 luni tot de pe DC care e ingeras..... of Doamne
Herra condoleante!
Pufy, prietena din Canada e bine.... zice ca are casa din caramida, dar multi au avut zdravan de suferit.... urat.
Sucuri nu-i dau din comert, dar la ziua finutului a baut nitel Prigat si se lingea pe buze. Incerc sa aman cat pot...
Hai ca va pupacesc pe toate!!!!!

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anielas spune:

Neatza scumpelor!

Ca si voi..am ramas muta in fatza tragediei ce s-a abatut peste familia Andreei...nu am cuvinte...Dumnezeu sa o odihneasca in pace si sa vegheze asupra micutzei Maria

Herra-condoleantze

Daniver-si noi incercam sa nu-i damsucui din comert..cele preparate de mine nu sunt bune..ea mananca de obicei fructele asa ca atare...de fapt mai multse mozoleste..dar asta e...

Ieri, asa cum spunea si Aissa a fost primavara in Buc...asa ca am profitat din plin...initial la plimbarica in aer liber..si apoi cu Adela si piticii ei (Andreiutzul si verishorul Yannick) am fost la un loc de joaca amenajat pt pitici..a fost distractie mare..am sa incerc sa incarc niste poze..nu am facut multe ca nu am avut baterie la aparat.
Azi am vrea sa le facem o surpriza strabunicilor de la Gaesti ..asa ca ne pregatim de vizita...

Multi pupici, sa aveti o zi minunata!

Ania & Ina (23 oct 2004)
Poze noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59135" target="_blank">Povestea Inei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anielas spune:

Am pus pozele..incepand de aici

Ania & Ina (23 oct 2004)
Poze noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59135" target="_blank">Povestea Inei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Eu i-am cumparat niste Santal si i-am dat (noi mai bem pepsi/cola si poftea). Dar..nu am fost cu inima impacata, i-am dat de 2 ori din el si apoi am decis sa bem noi suc pe ascuns. Am vazut la Fourmi un Santal mic scrie pe el ca pentru copii. Insa cred ca e tot chimic, desi e pus in raionul de borcanele langa cele de la Hipp. Ma tot rog de tati sa imi ia un storcator de fructe (ca atunci cand a cumparat robotul nu a ales unul cu storcator in dotare...). Pana una alta ma bucur ca bea sucul de portocale.

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

'Neata fetelor!

Eu am fost tare intoarsa pe dos de la calatoria si peripetiile de pe drum, si ieri m-am necajit foarte tare cand am citit despre Andreea....!....de aia n-am avut nici chef de scris, nici de uitat la poze noi, dar recuperez eu!

Azi incerc sa-mi revin....
Sa va zic ce-am facut ieri: am fost cu bazucu la tuns!Si a stat atat de cuminte ca ne-a lasat masca!Si l-a tuns si cu masina si cu foarfeca....iar el statea cuminte la mine in brate, si tot zicea: "pau, pau"-cu a cu caciulita(adica parul, parul)!Suntem tare mandri de Alesio cat de cuminte si ascultator a fost!

Am pus si niste poze noi in albumul de pe Yahoo cu noua "freza"!
....si cu noua jucarie: un calut de lemn pe care i l-am cumparat in drum spre Cluj!

Azi vrem sa iesim mai mult la plimbare ca deja e soare ....deci se preconizeaza a fi timp frumos!

Uitam sa va zic: sunt super nervoasa ca nu am poza cu bb mic de la Cluj ca Ovi , de emotii, a facut niste poze indescifrabile....cu blitz-ul reflectat fix unde se vedea bb mic!....dar ne-a zis dr ca ne face un cd cu bb mic.....asteptam!

Pupici!


Ioana(9+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

neata,
nu am mai intrat de o saptamana si aseara cand sa citesc dau cu ochii de tragedia Andreei.
Doamne! cat de greu trebuie sa fie, dar Dumnezeu va avea grija de micuta Maria asa cum are grija de mama ei.
Dumnezeu sa o odihneasca in pace!

Noi... ne-am oparit la piciorus marti,stangul, cu apa fierbinte, asa ca am luat pana si in Ungaria, drumul spitalului, mergem la pansat, arsura de gradul 2, destul de urata.
trebuie sa plecam la biserica, va scriu cand ma intorc



Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
Ilinca

Mergi la inceput