Doliu pe DC: AndreeaC a murit la nastere

Raspunsuri - Pagina 92

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hi_lara spune:

Incredibil ca in zilele noastre se mai poate intampla asa ceva. Este dureros si rascolitor sa te gandesti ca un mare moment de fericire din viata unei familii, nastere unui copilas,este umbrit de o mare tragedie, moartea mamei.
Dumnezeu sa o odihneasca in pace si sa o vegheze pe micutza!
hi_lara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizi32 spune:

e foarte greu sa accepti ca cineva a plecat si nu se mai intoarce, ca cineva pe care il cunosteai n-o sa iti mai zambeasca niciodata; am cunoscut-o pe andreea si am fost socata sa aud grozavia de fapt mi-e inca greu sa cred ca asa ceva s-aputut intampla; si eu am trecut prin experienta nasterii si chiar daca a fost vorba de cezariana emotiile de dinainte sant aceleasi; mi-e asa de greu sa cred ca andreea nu a vazut-o macar pe maria; de ce s-a intamplat asa ceva si cum de s-a ajuns la o asemenea situatie fara scapare? mi-e asa de greu sa nu ma gandesc la o greseala medicala, mai cu seama ca in familia mea sant doctori si am tot discutat! bravo lui tudor ca gaseste putere sa vorbeasca asa de frumos despre ce s-a petrecut acolo insa este dator, atat fetitei cat si mamei sa afle EXACT ce s-a intamplat acolo! am sa folosesc cuvintele sotului meu, medic chirurg, care tot timpul spune ca in vremurile noastre un om nu poate sa moara asa, pur si simplu!! as spune multmai multe dar astept sa imi treaca starea asta de inversunare si negatie pt ca nu vreau sa ofensez pe nimeni, doar il rog pe tudor si pe cei din familie pe care ii cunosc foarte bine: aflati exact ce s-a intamplat acolo! astazi nu se moare asa de simplu!
Dumnezeu s-o odihneasca in pace pe Andreea si sa ne ajute si pe noi se ne impacam cu ideea ca ea nu mai este printre noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Apanda spune:

Condoleante familie!

Pupici pitici multi si mici, de la A@A@A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Calinescu Lucia spune:

Sunt socata. Nu am prea inteles ce s-a intamplat. Sau poate nu vreau sa inteleg. Si eu am fost intr-o situatie asemanatoare, am avut 22.8 tensiune in travaliu, acuma imi dau seama ca puteam sa fiu si eu langa Andreea. Nu mi-ar fi parut rau decat de un singur lucru, ca nu mi-as fi putut tine copilul in brate.
Am vazut pozele cu Maria, superba, dar am vazut si pe bunicuta ei in doliu..., cata suferinta si cata bucurie trebuie sa fie in sufletul acela de mama...
Nu mai pot sa scriu, ma doare sufletul si lacrimile imi curg necontenit.
Andreea, Dumnezeu sa te aiba in grija lui si amandoi sa vegheati viata Mariei...
Multe putere familiei si sincere condoleante.

Cristina si bebelina

bebe Maria

www.babiesonline.com/babies/m/maluc/" target="_blank">pagina Mariei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Dumnezeu sa te odihneasca in pace, Andreea !

Tudor, ai grija de Maria, este o frumusete de copil ! Sunt sigura ca nu va simti lipsa mamicii ei , pentru ca Andreea va avea grija de ea tot timpul, de acolo, de Sus , iar tu si bunicii o sa o iubiti enorm !

Condoleante !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gehas spune:

Dumnezeu s-o odihneasca in pace si sa aibe grija de micuta Mariuta si tatal ei.

Sincere condoleante familiei indurerate!

Cu durere in suflet.



Gabi

"Secretul fericirii este sa faci numai ceea ce te pasioneaza." Garcia Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankak spune:

Sint o mamica de iulie-august 2005 si abia azi am intrat dupa o absenta de vreo saptamina!

Imi pare atit de rau pentru familia greu incercata...Micuta Maria a fost inconjurata numai de lacrimi, in loc sa vada in jurul ei numai fericire si zimbete...


Draga Maria, in lumea aceasta in care ai venit nu sint numai lacrimi, e si fericire, speranta si incredere...Asa cred ca simt bunicii tai si taticul tau cind te privesc! Numai tu ai sa poti sa le aduci iar in suflet speranta si vor zimbi cu siguranta cind te vor vedea crescind...Doar ca mami a ta nu va mai fi linga tine sa-ti vegheze pasii, sa te apere de rele si sa te aline, dar nu a fost vina ei si nici a celor care au ajutat-o sa te aduca pe lume...Dumnezeu a vrut sa se intimple asa si mami sa te vegheze din ceruri! Tu sa fii fericita , sa cresti mare si frumos ca sa bucuri sufletul mamei si tatalui tau! Sa stii ca mami te-a iubit mult si ar fi vrut sa te tina in brate dar nu s-a mai putut!

Tudor, condoleante si multa putere sa poti trece peste aceasta nenorocita cumpana. Tu trebuie sa poti sa fii de acum si mama si tata pentru Maria!

Sincere condoleante familiei!

Anca si Matei (26 august 2005)


http://pg.photos.yahoo.com/ph/ancaknacoschi/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

E trist, foarte trist ce s-a intimplat.

Dar e o poveste despre triumful vietii, pentru ca Andreea, la granita cu moartea, a creat o noua viata.

Nu exista alta continuitate.
Alt mod de a invinge nefiinta.
De a invinge timpul care ne ucide pe toti.

Singura cale este a rupe o bucata din sufletul tau pentru a crea un alt suflet: a crea un alt om.

Andreea a facut acest lucru.

A invins moartea si va continua sa existe in zimbetul, in primele cuvinte, in primii pasi ai puiului sau.



Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Am deschis DC dupa o absenta mai lunga si am aflat asa o veste cutremuratoare.
Nu am cunoscut-o dar ma rog pt sufletul ei si pt cei pe care i-a lasat in urma.
Dumnezeu s-o odihneasca!

Andra ,mamica lui Robert si a Mariei album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raducu spune:

Ma alaturi si eu familiei DC si trimit sincere condoleantze familiei.
Maria, puiut frumos sa cresti mare si sa ai o viata senina, sa bucuri din plin pe taticul tau si pe bunicii tai si oricand ti-ar fi mai greu sa stii ca aici ai sa gasesti intotdeauna pe cineva alaturi de tine si de familia ta.
Tudor, iti doresc multa putere sa o cresti pe Maria si sa ramai mereu alaturi de ea si la bine si la greu. Sa o iubesti de 2 ori asa cum mama ei ar fi iubit-o. Maria sa-ti fie calauza in viata si toate planurile tale sa le construiesti in jurul ei.
Andreea, Dumnezeu sa te odihneasca in pace si oricare a fost alegerea ta sa stii ca o respectam.
Am crezut ca mai am cuvinte de spus dar ochii imi sunt in lacrimi de atata suferinta pentru fata asta draga noua si nu mai pot fi coerenta.
Ma rog pentru ea, pentru fetita ei si pentru familia ei atat de indurerata.

Mergi la inceput