Doliu pe DC: AndreeaC a murit la nastere

Raspunsuri - Pagina 90

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RalucaN spune:

Sincere condoleante familiei, Dumnezeu sa o odihneasca in pace pe Andreea.
Maria, bine ai venit pe lume! Mamica ta va fi langa tine si va veghea sa-ti fie mereu bine. Ea e acum ingerul tau pazitor care-ti zambeste de acolo se sus.
Tudor, suntem alaturi de tine

Raluca si Ioana Catalina (3.10.2005)
bursicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Am aflat de Andreea de sambata insa nu am avut puterea sa scriu nimic.. Ce sa scriu? Ca ma doare sufletul cnd ma gandesc la ea si la cei dragi ei? Nu doresc nici celui mai crunt dusman durerea familiei ei.
Dumnezeu are planurile lui, pe care noi nu le cunoastem. Sunt sigura ca el va avea grija de micutul sufletel si ii va ajuta pe cei ramasi in urma Andreei: sotul ei, mama ei, tatal ei..Ma rog la Dumnezeu sa le aduca alinare sufletelor lor.

Tudor - imi pare tare rau ca nu ai apucat sa o vezi pe Andreea mireasa, ca nu va fi alaturi de tine cnd Maria iti va zice "tata", cnd va creste si va avea si ea la randul ei copii. Sunt sigura ca Andreea, de acolo din Cer, se va ruga ptr voi si va va ajuta.
Sunt sigura ca exista o alta Viata, una vesnica, si ca o vei reintalni acolo. Pastreaza-o in inima ta, si povesteste-i Mariei, atunci cnd va fi in stare sa inteleaga, ce frumoasa era mama ei, si cat de mult a iubit-o.


Maria - suflet mic si nevinovat, mama ta ti-a daruit viata. Nu trebuie sa te simti vinovata de faptul ca ea nu mai este. Asa a hotarat Dumnezeu, iar El, stie mai bine de ce se intampla toate, chiar daca cateodata deciziile LUI ne depasesc puterea noastra de intelegere, si ne fac sa plangem cu lacrimi amare.
Sa nu uiti niciodata ca mama ta te-a iubit, si va continua sa te iubeasca si sa te ocroteasca, chiar daca nu mai este printre noi. Sa cresti mare, sa fi o persoana deosebita, ca mama ta! Si ea va fi intotdeauna mandra de puiul ei scump ptr care si-a dat viata.

Mama si tatal Andreei - imi pare atat de rau! Ma gandesc la parintii mei ce ar simti in situatia dvs si ma doare sufletul. Asa a fst sa fie. Ma rog la Dumnezeu sa va aline sufletele. Din fericire exista Maria, care e bucatica din fiica dvs iubita! Stiu ca o veti iubi, asa cum ati iubit-o pe fiica dvs, iar ea va va multumi de acolo de unde este. Eu una as fi fericita sa stiu ca parintii mei il ajuta pe sotul meu la cresterea puiului meu, si ca isi alina reciproc suferinta.


Imi pare rau! Sincere condoleante!



Lumy- mamica lui www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=spic%20de%20grau" target="_blank">David Andréi (11 Martie 2004)



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34758" target="_blank">Povestea nasterii lui David


Yesterday was the past, tomorrow will be the future,but today is a gift, that’s why we call it PRESENT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:












Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Este uimitor la ce sacrificii se poate ajunge ca sa dai nastere unui copil. Pe unele dintre noi ne ingrozeste si numai gandul durerilor nasterii. Dar daca ni s-ar cere sa ne dam viatza pentru puiutul inca nenascut?
Andreea si-a pierdut viatza in incercarea de a desavarsi cea mai mare bucurie de pe acest pamant, aceea de a aduce pe lume un copil. Imi pare nespus de rau ca nu a mai apucat sa traiasca nimic din toate acestea pentru ca eu, mamica la randul meu, am simtit ca viata mea a inceput de-abia din momentul in care am dat viatza la randul meu.
Si imi pare iarasi rau ca un sufletel nevinovat, Maria, va trebui sa sufere in viatza pentru aceasta lipsa enorma cu care se va confrunta: lipsa mamei ei (si mai spunea cineva ca ne nastem egali!). Stiu ca Tudor va face tot ce-i omeneste posibil sa acopere lipsa Andreei din viatza Mariei, insa anumite lucruri nu-s posibile, anumite lucruri/persoane sunt de neinlocuit.
Sper din tot sufletul insa, ca aceasta diferenta de start a Mariei sa faca din ea un suflet puternic, un om care sa razbeasca in tot ce-si propune.
Curaj Maria si capul sus, lumea asta e minunata chiar daca nu e intotdeauna pe intelesul nostru.

.......in 7+ sapt.
Alex - 5 Nov. 2004 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Nu am cuvinte....Numaisi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_trend spune:


Andreea odihneste-te in pace

Nunta noastra
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaT spune:

Dumnezeu s-o odihneasca si de aloco de sus sa-si ocroteasca puiul!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina_calu spune:

sunt noua pe acest site, dar nu pot sa nu-mi exprim compasiunea si un gand bun fata de familia Andreei si o rugaciune pentru sufletul ei.
nu poti sa nu ramai cu inima plina de lacrimi atunci cand un mic copilas ramane fara mama lui, iar despre mama vreau sa spun ca este o mama eroina, ce s-a sacrificat pentru copilul ei, iar sufletul ei a mers direct in rai

Dana si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisiacob spune:

Cuvintele sunt de prisos...
Dumnezeu s-o odihneasca in pace pe Andreea si sa le dea putere celor apropiati sa treaca de aceasta nenorocire care s-a abatut asupra lor.
Pentru ingerasul care a aparut pe lume doresc tot binele din lume si s-o ajute Doamne-Doamne sa aiba o viata usoara si lipsita de greutati.


Floricel & comp.(D.N. 09.09.2004)


Traieste azi ca si cum ar trebui sa mori maine!

Mergi la inceput