Doliu pe DC: AndreeaC a murit la nastere

Raspunsuri - Pagina 58

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:



http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Tudor, stimata doamna si stimate domn Gavrila, va suntem alaturi cu tot sufletul in aceasta mare nenorocire care v-a lovit familia. Stiu ca nici un cuvant din lumea asta nu va poate alina suferinta ingrozitoare pe care o simtiti, dar trebuie sa stiti ca nu sunteti singuri in fata ei. Moartea Andreei a zguduit multe inimi si a facut sa curga multe lacrimi ale oamenilor care nici macar nu o cunosteau (soacra mea este asistenta la Polizu si , desi eu credeam ca este imuna in fata suferintei, am vazut-o plangand pentru scumpa de Andreea).
Sincerele noastre condoleate si fie ca Dumnezeu sa-i odihneasca sufletul.

Micuta Maria, mamica ta va veghea de-a pururi asupra ta iar taticul si bunicii tai te vor iubi asa cum nici un tata si nici o bunica sau bunic nu si-au iubit copiii sau nepotii. Fii binecuvantata, inger frumos, si Maica Domnului sa te apere toata viata!


Va suntem alaturi si plangem impreuna cu voi...





Alina si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

teledon, 4000 de euro, lumina ochilor pt Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kerstin spune:

! Condoleante! Este cumplit, nu am cuvinte, stiu prin ce treceti pt ca am trecut prin niste momente asemanatoare cand moartea a smuls de langa mine un suflet drag ....

Dumnezeu sa va intareasca si sa-i pastrati vie amintirea Andreei!
Iar micutei sanatate multa!

Nu stiu ce sa mai zic Sunt socata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amalisimona spune:

Nu am stiut ce sa zic nici vineri cand am citit prima oara despre Andreea, nu stiu ce sa zic nici acum. Nu stiu cum sa descriu ceea ce simt, sunt o multime de sentimente si ganduri amestecate care ma fac sa-mi fie teama de viata. Si nu ma tem pentru mine, ci pentru copilul(copiii) meu . Cred ca fara sa vrei ajungi sa te substitui in gand, Andreei si Mariucai.
Am varsat multe lacrimi pentru o persoana pe care nu am cunoscut-o si am purtat-o in gandul meu pentru cateva zile, incercand sa inteleg de ce se intampla asemenea nedreptati. Am crezut ca azi (dupa 5 zile) voi putea iesi din butoiul cu lacrimi si melancolie si imi voi gasi cuvintele, sa ma alatur si eu celor care prezinta condoleante familiei, desi nu exista nimic pe lume care sa aline durerea pierderii unui om, si cu atat mai putin cuvintele care vin din partea unor straini.
Acum nu pot decat sa-i doresc Mariei tot binele din lume, sa traiasca si sa creasca mare si desteapta (ca frumoasa am vazut ca este deja) si sa fie convinsa ca Doamne Doamne i-a trimis cel mai bun ingeras sa o pazeasca: mamica ei.

Andreea, Dumnezeu sa te odihneasca in pace!


Simona 29 sapt si Sorina 12 Noiembrie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Am aflat acum cateva zile...Am citit gandurile Andreei si m-a impresionat credinta si linistea din cuvinte...Ceva trecea dincolo de obisnuit..

Am stat apoi si am citit gandurile voastre...Nu reuseau decat lacrimile sa treaca in locul cuvintelor...Dar acum am inteles ca Andreea resusise, asa cum ati remarcat, sa ne "adune" ca intr-un suflet urias in care sa punem toate gandurile frumoase si lucrurile importante ale vietii...

Tudor, sa iti dea Dumnezeu pacea sa conduci destinul special al Mariei!

DRUM BUN IN LUMINA SUFLET ALES SI FIE CA MERSUL TAU SA VEGHEZE VIATA MARIEI ,SOTULUI SI PARINTILOR TAI!





http://community.webshots.com/user/bestuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanap spune:

condoleante familiei si multa ,multa putere.
DUMNEZEU SA O ODIHNEASCA IN PACE !
.E groaznic nici nu stii ce ai putea scrie in aceste momente poate doar ca esti cu gandul alaturi de familie,o familie pusa la o grea incercare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaZ spune:

Nici acum nu stiu ce sa scriu, dar parca nu mai pot sa tac. Dupa ce n-am crezut, dupa ce am plans o zi intreaga, acum simt muuulta tristete.
Tudor,m-ai surprins profund cu mesajul tau altruist pentru viitoarele mamici. Te admir!!! Maria va fi mandra de tine, un tatic de nadejde si cu suflet maaare: un om care are atata durere in suflet sa mai gaseasca putere sa se gandeasca sa faca bine si altora ...
Andreea, sa te odihnesti in pace! Sunt si eu convinsa ca daca ai avut de ales, ai ales viata Mariei, asa cum orice MAMA ar face in mod inexplicabil si ca vei veghea mereu asupra ei.
Maria, bine ai venit pe lume! Esti un copil special. Nu sunt chiar rare cazurile de embolie amniotica din cate am vazut pe internet si in multe din ele e pierduta si viata mamei si a copilului. Dumnezeu te-a ales sa ramai in viata si sigur are o misiune deosebita pentru tine.
In pielea parintilor Andreei, mi-e imposibil sa ma pun, nu cred ca exista durere mai mare decat asta. La fel ca si Andreea, cred ca mama ei ar fi ales acelasi lucru, sa o lase pe ea in viata sa isi creasca copilul. Din pacate ... sincere condoleante, sper ca macar o parte din tristetea pierderii sa fie inlocuita de bucuria pe care o aduce Maria.

Mihaela si Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:



Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Marsupiul psihologic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Sa ne rugam cu totii pentru sufletul bunei Andreea. Rugaciunile noastre ii vor usura drumul spre cer.
Condoleante familiei

Simona si David (10 nov)

Daviduchele meu

Mergi la inceput