Doliu pe DC: AndreeaC a murit la nastere

Raspunsuri - Pagina 59

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns caterina71 spune:

Ieri am citit aceasta ingrozitoare veste.

Dumnezeu sa te aibe in paza si ocrotire, micuta Maria-Ada-Andreea. Mamica ta te va veghea de acolo, din ceruri, si te va ocroti.

Tudor, iti sunt alaturi, si iti doresc sa ai multa putere pentru a creste frumos fetita pe care tu si sotia ta v-ati dorit-o. Sunt sigura ca Andreea va fi alaturi de tine mereu.

Parintilor Andreei, sincere condoleante. E cumplit ca un parinte sa-si piarda copilul, stiu acest lucru pentru ca si parintii meu au trecut printr-o astfel de tragedie. Si pentru frate sa-si piarda sora, si ma gandesc acum la fratele Andreei. Multe fapte sunt nedrepte, suntem inclinati sa spunem. Dar Dumnezeu are planuri pentru fiecare din noi. Asa a fost sa fie. Va doresc sa va bucurati de puiul de om pe care fiica dumneavoastra vi l-a daruit. Va sunt alaturi. Pe Andreea am cunoscut-o in anii de scoala, cand a-ti fost profesoara mea si uneori o mai luati la scoala dupa gradinita. E cumplit ca sunteti nevoiti sa traiti.

Andreea, odihna vesnica in Rai, acolo unde este locul tau acum, si de acolo sa veghezi asupra pruncului tau frumos, dorit, iubit. Dumnezeu sa te odihneasca in pace!

Cati si Alexia (24.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:



anda

"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:


Dumnezeu s-o odihneasca in pace, alaturi de ingeri!

Mire-mama de fetita frumoasa
http://community.webshots.com/user/Papucica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dananita spune:



Dana & Alexandru
POZE cu DANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:







www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an

[url=http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_miti/my_photos
ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.pscomp.ro/yap/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

quote:
Originally posted by pisoi_turbat

subscriu in privinta doliului, maine intre 13-15.



mi se pare ridicol sa tii 2 ore doliu pentru un lucru atat de sfant!!! cred ca ar trebui , nu cred, sunt convinsa , ca trebuie sa tinem doliu TOATA ZIUA, toata saptamana, pentru unii!

quote:
Originally posted by pisoi_turbat

Propun ca, intre orele respective, sa intram aici si sa depunem ficare cate 2 flori. Fara cuvinte.
e bine?





asta da, sunt de acord... si cred ca cel mai nimerit ar fi un moment de reculegere la ora 13.00, timp in care putem sa ne rugam si noi pentru ea, pentru ca nu putem ajunge la slujba de la biserica. propun 1 minut de reculegere, se poate si mai mult, dar stiu ca se obisnuieste un minut.
SUNTETI DE ACORD CA INTRE ORELE 13 SI 13.01 SA TINEM UN MOMENT DE RECULEGERE IN MEMORIA ANDREEI?

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca.gabriela spune:

Tudor, imi permit astazi, desi este un moment nepotrivit, sa gandesc la ziua de maine si cele care vor urma... Imi doresc (si cred ca toti de aici speram asta) sa poti gasi in timp tarie si motivatie sa impartasesti cu noi momente din VOI... Asa cum a mai spus cineva, suntem un suflet imens aici, pe care Andreea, fara sa vrea l-a reunit din sutele de membri...

POZELE MAMARUTZEI
mamica de Mamaruta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana spune:

Andreea , Dumnezeu sa te odihneasca in pace !

Maria, sa ai parte de toata dragostea din lume si de ajutorul lui Dumnezeu, ocrotita de MAMA TA cea draga !

Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

pentru sufletul mamicii care nu si-a strins fetita in brate! Sa-i dea Dumnezeu liniste sufletului ei!

Mergi la inceput