Doliu pe DC: AndreeaC a murit la nastere

Raspunsuri - Pagina 57

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ver@ spune:

Dumnezeu sa te odihneasca in pace Andreea...
Sincere condoleante familiei.
Micuta Maria,sa cresti mare,sanatoasa si puternica.

Vera si Vladutz( 2 ani si 2 luni)http://community.webshots.com/user/vgv_vera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simiena spune:

Condoleante intregii familii.
Sa o iubiti pe Maria si sa creasca mare si sanatoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gyna spune:

Sincere condoleante familiei indurerate!
Dumnezeu sa odihneasca sufletul Andreei alaturi de Sfintii Sai acolo unde nu este durere nici intristare nici suspin.
Bine ai venit Maria! Fie ca Maica Domnului al carui nume il porti sa te ocroteasca si sa te acopere cu Sfantul Ei Acoperamant in toata vremea vietii tale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

tudor ai o fetita tare scumpa sa ai grija de ea sa o cresti cum stii tu mai bine si sa-i oferi dragoste cat si pentru mamica ei scumpa...este o frumusete si o grasunica
eu astazi la ora 13 voi fi la o inmormantare cineva drag s-a dus dintre noisi ma voi gandi cu siguranta si la andreea voi spune o rugaciune in biserica si pentru sufletul ei si ii voi aprinde o lumanare...voi depune de acum cele 2 flori pentru ca nu stiu daca mai intru azi
ANDREEA DUMNEZEU SA TE ODIHNESCA IN PACE SI SA-TI VEGHEZI COPILA DE SUS DIN CERURI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goguta spune:

....cuvintele sunt de prisos si suna stingher.
Dumnezeu sa o odihneasca! Si sa o aiba in paza pe Maria...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmensilva spune:

Condoleantze familiei!Dumnezeu sa va aiba in paza si s-o odihneasca pe Andreea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca.gabriela spune:

Pana acum mi-era greu sa ii inteleg pe cei care doar citesc acest forum, dara sa isi scrie parerile... De cateva zile insa citesc gatuita povestea asta sfasietoare si nu pot sa gandesc nimic firesc si adecvat...
Aflasem total intamplator joi seara ca undeva, in Bucuresti, o proaspata mamica este pe moarte si gandul asta ma paraliza. Duminica am descoperit ca femeia la care ma gandeam de 3 zile cu inima stransa este atat de aproape, pe acest forum.
Te atinge si te misca orice moarte de om, cu atat mai mult una atat de brusca si absurda. Insa cand acel om este MAMA parca nimic nu e mai stramb pe lumea asta.
Oricat de mult incerc sa gasesc explicatii asupra acestui fapt (caci ele sigur exista undeva, deasupra...), imi este imposibil sa inteleg logica acestei zile insorite de primavara cand un copilas, un barbat si niste parinti sufera inimaginabil. Orice consolare mi se pare acum penibila... Ma gandesc doar ca acest copil va avea infinita iubire din partea celor care au iubit-o pe Andreea si ca tatal ei are totusi norocul sa simta alaturi, pe viata, o parte din sufletul, trupul si viata iubitei sale...
Este fara indoiala cea mai dureroasa lectie despre cat de neintelese sunt Caile Domnului.
Este de departe cea mai trista poveste pe care am aflat-o vreodata. Este cu siguranta cel mai mut inceput de primavara, cand traiesc, respir, iubesc si ma bucur in liniste si discretie.

Am si eu o Mariuca si as vrea sa ne alaturam, amandoua, compasiunea si dragostea noastra la ceea ce speram cu totii ca Tudor, Mariuca si parintii Andreei sa simta din partea celor de pe forum...

POZELE MAMARUTZEI
mamica de Mamaruta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Citesc de patru zile tot ce este legat de acest tragic eveniment si nu indraznesc sa scriu nimic. Nimic nu mi se pare demn de scris aici, cuvintele sunt prea sarace si nu pot repara nimic.
Am trecut prin mai multe faze, initial am crezut ca e o gluma proasta sau o neintelegere, nu putea sa fie adevarat asa ceva. Apoi a venit marea durere cand am inceput sa realizez ce inseamna asta, ce implica, cu cat citeam mai mult din postarile Andreei cu atat mi se parea mai dureros sa traiesc, sa citesc ce simtea ea, ce visa ea, prin ce trecea,si sa stiu ca era in ultimele ei luni, saptamani, zile de viata. Simt ca si cum as fi eu in situatia ei, pana la tragicul deznodamant am trait si eu aceleasi sentimente si mi-am facut aceleasi sperante si vise. Din pacate ea nu a ajuns sa si l-e indeplineasca, sa se bucure de micuta fiinta pe care o simtea in pantece, sa-i priveasca trupusorul si sa-l stranga la piept, sa-i vegheze somnul linistit...
Ma gandesc la durerea parintilor ei, a sotului... nu cred ca pot cuprinde cu gandul cat este ea de mare.
DUMNEZEU SA O ODIHNEASCA SI SA O LASE SA-SI VADA COPILA CRESCAND, SA-I VEGHEZE SOMNUL SI SA-I CALAUZESCA PASII IN VIATA.
pARINTILOR SI SOTULUI SA LE DEA DUMNEZEU PUTERE SA-SI REVINA DUPA URGIA CARE S-A ABATUT ASUPRA LOR SI SA POATA CRESTE MICUTA FIINTA FARA SA SIMTA LIPSA MAMEI.


www.babiesonline.com/babies/i/ilincuta" target="_blank">poze cu Ilinca
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudya spune:

Oricata tristetze as simti,sunt convinsa ca nu pot imagina a mia parte macar din ce simt acum cei apropiati Andreei si mai ales sotul si parintii ei.
Tudor,ma inclin in fatza ta pentru ca ai avut taria sa povestesti aici despre cumplita tragedie si sa le incurajezi pe viioarele mamici.Esti cu adevarat un tatic special si daca Andreea a ales sa-ti lase minunea in grija,a stiut de ce.Sunt convinsa ca vei avea grija sa creasca frumos,asa cum ea ar fi dorit.
Cred,asa cum a spus cineva mai sus,ca in cele 15 ore in care ea a mai trait,"a fost pusa " sa aleaga intre soarta ei si cea a copilului.Mai cred ca in astfel de situatii,(unde se dovedeste ca nu medicii au fost de vina),atunci nimic nu este intamplator,ca soarta ei asta a fost,ca asa trebuia sa se intample.De ce?Asta este peste puterile noastre de intzelegere.Insusi faptul ca ea s-a dus sa se spovedeasca cu o zi inainte spune multe.Cate dintre noi am facut asta inainte sa mergem sa nastem?
Tudor,cand ai nevoie de un sfat,de un umar pe care sa plangi,nu ezita sa intri aici.Si de asemenea,chiar te rugam sa intri si sa ne mai povestesti de micutza minune.
Azi am sa ma rog pentru voi toti,sa aveti putere sa treceti peste cel mai cumplit moment,cand va veti lua ramas bun de la scumpa voastra.

Maria -Ada-Andreea(ce frumos ca-i porti si numele mamei tale!!!)bine ai venit pe lume si sa-i luminezi fiecare zi a lui tati si-a bunicilor tai!!!

Mami si Emma cuculica


Mergi la inceput