Doliu pe DC: AndreeaC a murit la nastere

Raspunsuri - Pagina 56

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Susman Mihaela spune:

Dumnezeu sa o odihneasca !
Desi nu am cunoscut-o face parte din familia mea de... mamici.
Oricum cuvintele nu prea isi gesesc locul in asemenea momente.
Bine ai venit pe lume Mariuca chiar daca e o lume cruda, tu ai locul tau... raza de soare, in familia ta.
Condoleante familiei!!!!!!

ADIO ANDREEA SI DORMI IN PACE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beby spune:

Bunul Dumnezeu si Maicuta Domnului,sa ierte sufletul Andreei,si sufletul ei sa se odihneasca in pace.Condoleante familiei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi_turbat spune:

subscriu in privinta doliului, maine intre 13-15.

Propun ca, intre orele respective, sa intram aici si sa depunem ficare cate 2 flori. Fara cuvinte.

e bine?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu300 spune:

Sincere condoleante sotului si familiei. Imi vine greu sa imi gasesc cuvintele care sa exprime durerea pe care o resimtim. Mult curaj sotului pentru a trece prin aceasta pierdere grea si a oferi o alinare sufleteasca copilului lor. Azi vom fi alaturi de tine, chiar daca nu vom putea fi langa tine.


"http://community.webshots.com/user/pentrununta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FLORYNA spune:

Dumnezeu s-o ierte si s-o odihneasca!
Sanatate fetitei si putere multa familiei si sotului sa depaseasca aceste momente triste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iga spune:

DUMNEZEU SA O IERTE!CONDOLEANTE FAMILIEI SI MULTA SANATATE MICUTEI MARIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Sincere condoleante familiei !
Desi nu m-am intersectat cu ea pe forum, faptul ca a fost un membru al comunitatii DC m-a facut sa simt ca si cum as fi pierdut pe cineva drag. N-am aflat decit ieri, dar de atunci lacrimile dau sa-mi curga pe obraji permanent.

Dumnezeu s-o odihneasca si sa vegheze de acolo sus asupra micutei Maria, a carei zi de nastere va fi mereu un prilej de bucurie dar si de tristete.

Tudor, sa-ti dea Domnul sa ai putere sa treci peste aceste momente si toata dragostea ta pentru Andreea s-o reversi asupra Mariei.





Karina si Bogdanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pet spune:

Sincere condoleante familiei si multa sanatate pentru frumusetea de copil. Ii doresc din tot sufletul Mariei o viata senina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornilia spune:

Cata durere!
Sincere condoleante familiei!
Tudor, multa tarie sa treci peste aceste momente crancene si multa putere sa-ti cresti fetita, Maria, asa cum si-ar fi dorit sotia ta, Andreea.
Odihneste-te in pace Andreea!

Cornelia si Maya (06.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadya spune:

De cand am aflat de aceasta tragedie, parca n-am mai avut putere sa ma bucur cu adevarat de nimic. Indiferent ce faceam, gandul mi se intorcea invariabil la aceasta familie. N-am gasit cuvintele potrivite sa le astern aici si chiar si acum, cand am hotarat sa scriu, imi vine foarte greu. Am trecut in decurs de cateva zile de la furie la lacrimi, de la deznadejde la intrebari fara raspuns. Citesc si plang. Plang pentru Maria, pentru Tudor, pentru parintii Andreei, plang pentru ANDREEA care nu a simtit bucuria de a-si tine pruncul in brate.
Sa va dea Dumnezeu puterea de a trece peste aceste momente, de a va revarsa iubirea asupra micutei Maria, de a merge mai departe in ciuda durerii sfasaietoare pe care o aveti in suflete.
Sincere condoleante si putere pentru a trece cu bine si prin ziua de astazi, poate cea mai dureroasa dintre toate....
Doliul de care vorbeati il port in suflet si il voi purta si in haine astazi.

Diverse pentru nunta

Mergi la inceput