Doliu pe DC: AndreeaC a murit la nastere

Raspunsuri - Pagina 49

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

Tudor, suntem alaturi de tine si de Maria, care este o frumusete si o minune de copil !
aici intotdeauna vei gasi prieteni...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma27 spune:

nu am cunoscut-o pe andreea,dar azi,cand am aflat si am citit toate astea,simt ca s-a dus cineva drag...e cutremurator...toata admiratia mea celor din familia ei,care mai au puterea sa ofere primele zambete noii fiinte....multa sanatate..si d-zeu sa o odihneasca in pace..sper din tot sufletul ca macar de-acolo,sus,sa-si poate vedea mandretea de fata...sa ai o viata frumoasa,maria!!!

Ema
Iepurasii trazniti
Craciun

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60378" target="_blank"> Bazar pentru Alex


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi_turbat spune:

AndreeaC, cale luminata catre lumea ingerilor!
Regret din suflet despartirea brusca de bucuriile pamantene!

Sincere condoleante familiei!

Tudor... nu am cuvinte. Daca mie imi este sufletul inecat, pentru tine durerea trebuie sa fie inimaginabila. Nu stiu ce cuvinte te-ar alina, incuraja... Iti pot spune doar ca sufletul Andreei traieste alaturi de tine prin Maria. Iubeste-o si pentru mama ei...

Cu lacrimi pentru voi,
carmen si dragos




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

e trist.... !! Mai mult nu pot sa spun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Nu am cunoscut-o pe Andreea...dear ce importanta are? am simtit-o ca pe o prietena, ca pe toti cei de aici...
Mi se pae atat de incorect, cum, cand iti doresti atat de mult sa dai viata unei fiinte, viata ta sa fie curmata? Nu judec pe nimeni, nu a fost via nimanui, a fost numai soarta...nu am cuvinte!

Tudor, condoleante.

O alta Andree

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Draga TUDOR si dragii nostrii Marius, Petruta si Costel Gavrila ne rugam sa fiti tari si sanatosi sa o cresteti mare pe Maria- Ada -Andreea

Viorela Tudor si Petruta Nita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniver31 spune:

Tudor am avzut pozele Mariei...este o fetita superba.Sa iti traiasca si sa iti aline dorul de Andreea.Sa ai forta sa fii si mama si tata ptr fetitza ta!Condoleante.

Cuvintele noastre sunt de prisos...dar sa stii ca ,noi ne gandim la tine si famila ta si ne rugam sa va dea D-zeu putere sa o creste-ti cu mult drag pe printesa mica CA SI CUM MAMICA EI AR FI LANGA EA.

Parintilor Andreei......cele mai sincere condoleante.Nu exista durere mai mare.....

Un gand bun si mii de rugaciuni ptr voi toti.

Iar ptr tine ....dulce mucenita...zambitoare cum erai in viatza ASTA asa sa fii si atunci cand iti vei privi fetita si sa ii aduci o alinare si o mangaiere pe o adiere de vant.Dumnezeu sa iti lumineze calea .


......

Oana,Nae si Danny(17 10 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

cami30...cred ca multi gandesc ca tine...dar nu recunosc...

Si pe mine m-a topit ce s-a intamplat si oricat as cauta sa gasesc o exlicatie...nu gasesc..si atunci?...in Cine sa mai crezi?...la Cine sa te rogi sa fie bine...cum s-a rugat ea pe 16 febr la biserica?

Andreea nu avea nevoie de "odihna si pace" acuma...ci dimpotriva...de energie si putere sa-si creasca fetitza....

si uite totusi ce zic altii..."nu cred ca revolta impotriva lui Dumnezeu are sens in asemenea cazuri...faptul ca s-a dus la biserica si s-a spovedit inainte, spune totusi ceva despre faptul ca El a avut grija de sufletul ei...pana la urma, viata adevarata e cu Dumnezeu, si ea a ajuns la El...e mai greu pentru cei care au ramas aici.....scopul e sa ne rugam ca voia lui dumnezeu sa se implineasca in viata noastra..indiferent care e acela....da, asa cum voia lui Dumnezeu a fost sa-si lase propriul fiu omorat pentru pacatele noastre"...

eu sunt total bulversata...

anda

"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocu spune:

de dimineata rasfoiesc paginile scrise si nu pot descrie ce simt si ce gandesc, doar o durere cumplita de cap si lacrimile pe care ma chinui cu greu sa le stapanesc, dar oare MAMA ei ce simte? una peste alta ea cred ca este cea mai napastuita acum si ei i-as dori sa fie puternica!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Dumnezeu sa o odihneasca in pace pe Andreea si multa putere familiei sa o creasca pe Maria.

Cristina si gemenutele

--

http://sysopconsulting.homeunix.net:8080/

Mergi la inceput