Doliu pe DC: AndreeaC a murit la nastere

Raspunsuri - Pagina 48

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Nici nu-mi pot gasi cuvintele... Tot ce spune e ca sunt trista de cateva zile... Dumnezeu s-o odihneasca in pace si sa-i aibe in grija pe cei ramasi in urma, Maria si Tudor!

Diana , Vladut (16.05.2004) & samburelul (26+)
pozulici Vladut: bebelus si copilas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Andreea are si niste parinti minunati, care au iubit-o si o vor iubi toata viata lor.
MARIA-ADA-ANDREEA va fi ca si copilul lor si isi vor imagina ca o vad pe Andreea de alta data.
Visul ei de a deveni invatatoare s-a oprit aici.
Din ceruri ne va urmari permanent.

Invatatoarea Andreei, Rodica Iconaru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Pe cine intereseaza cate ceva despre cumplita embolie care a luat-o pe Andreea de langa cei dragi.

http://www.legmed.ro/files/revista/2005-1/02-Embolie%20amniotica.pdf



puiutzul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tcalin spune:

Pentru cei care doresc sa vina, slujba de inmormantare va avea loc maine (marti, 21 februarie) la biserica de lemn Sfantul Daniel de la Straja (prima statie de la Piata Resita, pe traseul troleibuzului 76), in jurul orelor 13.30 - 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Imi pare rau, e ceva cumplit... Dumnezeu sa o ierte... Condoleante familiei indoliate si mult noroc micutei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Tudor sa-ti dea Dumnezeu putere sa treci peste aceste momente cruciale si sa te poti bucura de dragostea si fericirea pe care ti-o aduce in viata ta Maria. Sunt cu sufletul alaturi de voi si maine am sa merg sa aprind o lumanare pentru Andreea.....tare rau imi pare ca nu sunt din Bucuresti sa pot ajunge langa voi dar sunt convinsa ca o sa vina multe persoane dintre membrii DC.
Oricand ai nevoie de un sfat sau orice ajutor sa nu te sfiesti sa ceri de la noi, vom fi mereu aici pentru tine!
Dumnezeu sa va ajute!

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Tudor, Maria este o fetita minunata! E atit de frumoasa... Alaturi de ea, sa ai puterea de a trece peste aceasta tragedie! Condoleante!


www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina constantin spune:

Dumnezeu sa o odihneasca pe Andreea si s aaiba grija de micuta Maria.
Sincere condoleante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Stau si eu ca prostul si ma tot gindesc de citeva zile, oare chiar nu se putea face nimic? Daca i-ar fi facut epidurala si nu anestezie generala ar fi fost alta situatia? Eu eram sa mor la nastere din cauza anesteziei generale. Cind sa ma trezeasca din anestezie n-am mai putut respira. Am horcait in agonie vreo 2 ore, lumea se vinzolea pe linga mine, maica-mea era sa faca infarct pe hol vazid tot personalul spitalului intrind in sala de operatie si ne mai iesind de acolo. O prietena de-a mea doctor chirurg mi-a spus ca aceasta anestezie generala este foarte periculoasa. In toata lumea la nastere se face epidurala, una ca mama sa-si vada copilul imediat dupa nastere, doi este putin periculoasa. Prietena mea mi-a spus ca e criza in Ro de doctori anestezisti si de aceea pentru orice fleac ti se face anestezie generala.
Macar pe viitor sa nu se mai repete o astfel de tragedie.

Letitia Criveanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

Am si eu un baietel de 6 ani, am vazut-o o singura data pe Andreea in luna decembrie, era insarcinata in 7 luni si am fost socata sa aflu ca nu a putut sa se bucure ca si mine de venirea pe lume a copilasului ei, ca moartea a smuls-o dintre noi atat de tanara. Ma consoleaza doar gandul si promisiunea pe care o gasesc in Biblie in Apocalipsa 21:3,4: ca in curand moartea nu va mai fi.

Mergi la inceput