Doliu pe DC: AndreeaC a murit la nastere

Raspunsuri - Pagina 46

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Imi pare asa de rau si nu imi revin de cateva zile de cand am aflat. Eu corespondasem cu Andreea pe PM , despre nunta ceva ma intrebase...am inteles ca urma..
Cand am aflat am ramas inmarmurita si am cautat sa aflu motivul, din ce am citit a voi am inteles ca a fost vorba de embolie amiotica, am fugit repede la net si am gasit detalii http://www.legmed.ro/files/revista/2005-1/02-Embolie%20amniotica.pdf, pentru cine vrea sa afle ce inseamna .
Condoleante si sincer imi pare foarte rau...


Nunta noastra
Nasi de cununie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calina73 spune:

SINCERE CONDOLEANTE!
Sunt muta de durere ,citesc si nu stiu ce pot sa spun in momente atat de grele.....

Tudor ai o fetita frumosa ,sa ai parte numai de bucurii din parte ei si puterea sa treci peste toate ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

De cateva zile,de cand am aflat de Andreea sunt ravasita total.Nu pot sa inteleg cum de se mai poate intampla asa ceva in zilele noastre.Cuvintele mi se par de prisos,nu cred ca pot sa gasesc niste cuvinte potrivite.
Condoleante familiei, Dumnezeu sa aiba grija de sufletul Andreei si de minunea de fetita si sa-i dea putere lui Tudor sa o poata creste asa cum se cuvine.

Miha si Robert (18 nov 2004)



Omuletul pentru care se merita sa incerc sa fiu un om mai bun


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Mariuta, Tudor si tuturor care plang dupa Andreea, sincere condoleante! Nu pot sa cred cum poate fi viata uneori atat de nedreapta!... Tudor, ma rog ca bunul D-zeu sa-ti dea putere sa duci crucea asta grea... nici nu mai stiu ce sa zic... de cateva zile de cand am aflat nu mai sunt buna de nimic...

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Condoleante !
Sunt socata!
Ma rog ptr. Andereea ca Dumnezeu sa o odihneasca in pace!

Tudor iti doresc sa ai putere sa mergi mai departe ,Dumnezeu sa va ocroteasca, iar ingerii sa va indrume mereu, pe tine si pe Mariuca
Inca o data Condoleante familiei!

Un drum luuung incepe cu ...un pas !!!


copilutz'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

CONDOLEANTE
Cuvintele sunt de prisos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada28 spune:

Condoleante familiei.O viata frumoasa pentru Maria.Are un inger pazitor in ceruri.
E greu. Sunt socata. In week-endul asta nu am fost pe DC si abia luni dimineata am vazut.
Vestea asta tragica m-a facut sa-mi dau seama cat de importante sunt clipele pe care uneori le irosim cu atata usurinta.Sa pretuim mai mult fiecare moment, sa nu ne mai suparam din orice, sa lasam deoparte grijile si micile necazuri (asta e un necaz), sa ne iubim familiile si sa ne zambim mai des. Uitati de orice e rau si bucurati-va de copii vostrii, in amintirea Andreei.Fiti fericite ca traiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Nu am destule cuvinte sa pot exprima ceea ce am simtit la vederea anuntului! Desi nu am cunoscut-o pe Andreea, m-a marcat tragedia care s-a petrecut intr-un moment care ar fi trebuit sa fie plin de bucurie. In viata se intampla uneori lucruri pe care nu le putem intelege, pe care nu le putem evita.
Dumnezeu sa o odihneasca pe Andreea si sa o ocroteasca pe micuta Maria ramasa fara mamica ei!
Tudor, sa-ti dea Dumnezeu putere sa treci peste asta si sa poti sa ai grija de ingerasul tau!


Speranta moare ultima!

Cununia noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

de sambata, de cand am aflat aceasta cumplita veste....incerc sa-mi gasesc cateva cuvinte potrivite. Nu exista.
NO COMMENT
Motto ul meu este "Nimic nu-i intamplator". Tot incerc sa gasesc un raspuns pentru aceasta tragedie. Nu reusesc.
Aceasta intamplare e o mare Nedreptate.

Cat de mici si cat de in mainile sortzii suntem... E singurul lucru care pare o certitudine - sinistru, pentru ca de fapt este o mare incertitudine.

Doamne Doamne sa binecuvanteze familia greu incercata si sa o primeasca pe cea mai curajoasa mamica acolo sus de unde sa-si poata veghea prunca Maria.

TCalin, tatic curajos, toti cei de pe acest forum iti vor fi sprijin, daca vei avea nevoie. Deocamdata, tu ai fost de un remarcabil sprijin mamicilor care vor naste, la Polizu sau oriunde in alta parte...

PS: cine stie cand va avea loc slujba si la ce bisericutza, va rog postati undeva la vedere. Chiar daca nu am cunoscut-o personal, as dori sa aduc o floricica si sa-mi iau ramas bun de la o mamica exemplu.

alina


................................................
Nimic nu-i intamplator!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Soleil spune:

"Ninge sfant si pagan
Numai ochii ne raman
Despartirea s-o mai vada
Ca in rest noi ne-am stins
Si-am ajuns de-atata nins
Niste oameni de zapada"
... Dumnezeu s-o odihneasca in pace pe Andreea!

Tudor, sa te intareasca Dumnezeu sa poti trece cu sufletul si cu mintea intregi prin toata tragedia asta si sa poti sa ii oferi micutei Maria toata dragostea ta!


"Pune-ti, copile, capul pe perna,
Te-asteapta vise, prunc adormit,
In vise viata este eterna,
Cu ceruri blande si fara sfarsit.

Ce stii tu-n lume cate se-ntampla,
Nici nu e bine tu sa le sti,
Lumea-ngenunche la a ta tampla,
Si, langa tine suflet, cor de copii."
Micuta Maria, bine ai venit pe lume! Fie ca Dumnezeu sa te ocroteasca mereu si fie ca intotdeauna sa simti sufletul mamei tale langa tine, ocrotindu-te, alinandu-te, pazindu-te, iubindu-te...

Of, Doamne...

Flaviana si Tiana Maria (20.03.2004)
Album Tiana

Mergi la inceput