Doliu pe DC: AndreeaC a murit la nastere

Raspunsuri - Pagina 45

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ank si bb spune:

am aflat acum 2 zile de moartea Andreei.
am crezut ca numai in Romania se poate intampla...
si eram sigura ca este din vina medicilor... acum am citit ce a postat Tudor... m-am inselat, dar totusi... Andreea a murit iar Maria, un ingeras mic si scump, a ramas fara mama...
...nu pot sa nu ma gandesc ca in locul ei puteam fi eu, sau oricare dintre noi...
Dumnezeu s-o odihneasca in pace pe Andreea si s-o ocroteasca pe micuta Maria!

albumul meu: http://pg.photos.yahoo.com/ph/channnah/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Tudor, sa de-a D-zeu sa puteti trece peste aceasta mare durere si fie ca toata dragostea voastra sa se indrepte asupra micutei Maria, care este o dulceata de copil.
Noi, mamicile de ianuarie - februarie 2006, am pierdut o mamica, dar am castigat un tatic.
te asteptam la noi, acolo unde a scris Andreea, unde vei avea toate sfaturile si disponibilitatea noastra.

Gandacelu superbe pozele cu Andreea.

D-zeu s-o odihneasca in pace!!!

Gio si Marco (6 ian. 2006)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66566&whichpage=9" target="_blank"> Cum a venit pe lume minunea noastra, Marco!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Am vazut-o pe Maria....am plans, ptr ca e asa frumoasa si grasunica si frumos imbracata...si-am mai plans ptr ca uneori asa constientizez cat sunt de norocoasa, eu imi strang puiul in brate si-i sorb surasul...
Condoleante Tudor si condoleante familiei!
Sa fii puternic si sa-ti faci fata mare, Andreea va fi mereu cu voi!!!!!

aime

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Sincere condoleante familiei indurerate. Orice cuvinte sunt de prisos. Nu pot sa cred ca in nmileniul 3 mai trebuie sa moara mame. Mintea mea nu intelege DE CE????

Dumnezeu sa o odihneasca in pace si sa vegheze aspra micutei Maria.


puiutzul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

quote:
Originally posted by danette

Gandacel, sunt foarte frumoase pozele cu Andreea, frumosa si ea...
N-am cunoscut-o pe forum dar cred ca era un om bland si bun...
Tu le-ai facut, nu?


pozele sunt facute de o mare fotografa, miri bratu, nu de mine...

www.treklens.com/members/dada/photos/" target="_blank">poze pe lentile si www.trekearth.com/members/dada/photos/" target="_blank">poze pe pamant

mami de ileana si ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

Dumnezeu sa o odihneasca in pace!!
Multa sanatate micutei Maria si multa putere taticului Tudor.



Flory 22+ si Andrei
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20721;104/st/20060624/dt/8/k/911c/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Viata ne da in permanenta lectii, Moartea ne incearca de fiecare data.
Dar cand acestea doua vin mana in mana, ne cutremuram, este enorm de greu.

Maria, bine ai venit la viata, si fie ca ingerul tau bun sa aiba posibilitatea de a se bucura de fiecare realizare a ta!



"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchid spune:

Sicere condoleante familiei indurerate. Dumnezeu sa o odihneasca pe Andreea.
Tudor multa putere iti doresc si tarie sa treci peste durere si sa ai grija de fetita ta superba Maria. Sa te rogi bunului Dumnezeu sa-ti ajute si sa te ghideze in viata.
Nu ezita sa vii pe DC de cate ori simti nevoia - sunt multi oameni minunati aici care vor ajuta intotdeauna.pentru tine ca ai avut taria sa scrii despre cumplita tragedie.
Cu durere,
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rally spune:


nu asa as fi vrut sa-mi incep saptamana......
Doamne, cata nedreptate....ingrozitor...
Tudor, sa te intareasca Dumnezeu si sa-ti dea putere sa mergi mai departe.
Sa-i fie tarana usoara.....
Maria e un inger de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madana spune:

Tudor sincere condoleante. Toate suntem inca in stare de soc. Nu pot sa spun decat Dumnezeu sa o ierte si sa o odihneasca.

Maria este un ingeras, exact asa cum orice mama si-ar dori. Sper sa fie sanatoasa si sa creasca mare.

Iti multumim pentru ca ai avut puterea sa ne dai cateva detalii despre cum s-a intamplat totul. Eu nu o cunosteam pe Andreea, dar din pozele postate de tine imi dau seama cat era de fericita.





"Cei mai frumosi ghiocei prin maracini se gasesc"

Mergi la inceput