Doliu pe DC: AndreeaC a murit la nastere

Raspunsuri - Pagina 44

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimitete spune:

Sincere condoleante familiei.
Fetita e o frumusete de copil.
Nu-mi gasesc deloc cuvintele caci este asa de nedreapta uneori viata...

Sa va dea Dumnezeu putere si intelepciune sa treceti peste incercarea asta.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisa_35 spune:

Vorbele sunt sarace in fata unei asemenea tragedii......Dumnezeu sa o aiba in paza pe Andreea iar celor ramasi in aceasta lume cu sufletele goale si schimonosite de durere, putere sa mearga mai departe de dragul Mariutei!

Dumnezeu sa o ierte!

Denisa,copilul Alexandru si bb Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

O zi de doliu pe DC s-a pierdut o mamica ,s-a nascut un inger sunt alaturi de tine Tudor,voi tine doliu maine toata ziua si nu voi scrie pe forum penru ca gandurile mele bune se vor indrepta spre fetita ta Maria.


Sunt membra mamici septembrie octombrie 2006 si suntem toate in doliu maine (scriu in numele lor)

+9

http://groups.msn.com/LeDumontauCostaRica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crixy spune:

trist ...

crixy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Susa spune:

Dumnezeu sa o ierte pe Andreea sa-i dea putere lui Tudor si sanatate Mariei.
Viitoare mamica de septembrie

9+

Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Am "sorbit" rindurile lui Tudor si pe cele ale lui gindacelu.
Orice cuvint,orice cit de mic ar fi care sa ne apropie de Andreea ...nu stiu de ce dar vreau sa stiu mai mult,sa o cunosc mai bine pt. ca a fost o persoana deosebita.
Zilnic auzim vesti triste,suntem constienti ca moartea este ceva inevitabil ,dar felul in care Andreea a trebuit sa o intilneasca este altfel...este ...nu stiu cum sa descriu sau cu ce sa compar.
Nu imi pot lua gindl de la ea ,de la Maria si de la familia si cei dragi ramasi in urma.
Maria este absolut superba!!Am plins in hohote admirind-o.
Puiule ,dragule nu vei simti niciodata atingerea mamei tale...
Ma rog ca bunul Dumnezeu sa-ti ofere o viata plina de bucurii ,sa fii un copil sanatos,iubit de toti si vegheat de mami.

Iertare,nu mai stiu ce zic,ce scriu.
Tudor,parintii Andreei,sincere condoleante!!!!!!!!!!

-------------------------------------------
EL v-a orinduit voua religia pe care i-a prescris-o lui Noe,pe care ti-am revelat-o tie si am prescris-o pentru Avraam,Moise si Iisus:"Intemeiati religia si nu despartiti intru ea!"Li se pare prea mare politeistilor aceea la care tu ii chemi.Allah ii alege (pt. aceasta)pe aceea pe care EL voieste si ii calauzeste catre EL pe aceia care se caiesc.
(Coran 42:13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

nu-mi venea sa cred ce citeam aseara, nu reuseam sa realizez ca citesc o poveste adevarata, nu vroiam sa cred ca unei mame i s-a rupt firul vietii dind nastere unei noi vieti - este, dupa capul meu, o 'taietura completa': mama-plecata/ copilul-venit, fara sa se priveasca-n ochi, fara sa-si gingureasca unul altuia, pur si simplu fara. o andree fara maria si o marie fara andreea. intilniri, doar in vise. si incredere ca andreea e de-acum ingerul pazitor al mariei. tudor, ai grija de maria ta, o frumoasa cum numa-n povesti! Dumnezeu sa va aiba in grija...

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA site-ul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana spune:

Tudor, de cum am citit, mi s-a facut rau ... aproape ca nu mai pot respira ...

nu am cuvinteeeeee .... nu imi vine in minte sa spun decat ca asa a fost sa fie .... din pacate ... cata durere

Poate reuseste cineva sa faca un subiect separat cu toate postarile acestei frumoase sotii, mamici , femei care a fost Andreea , in semn de dragoste si aprecere ...

nu mai zic nimic








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

Dumnezeu sa-i odihnesca sufletul Andreei, iar pe Mariutza sa ingrijesca Domnul nostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Dumnezeu sa o ierte !

Condoleante familiei indurerate
!

Cristina,Rares si Mihnea

Mergi la inceput