Doliu pe DC: AndreeaC a murit la nastere

Raspunsuri - Pagina 43

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns caramella spune:

E o tragedie cumplita ce s-a intamplat....
Imi pare nespus de rau ,nu am cuvinte...Sincere condoleante familiei!
Am vazut pozele,mi s-a rupt sufletul,cat de vesela si optimista parea Andreea inainte de nastere..Maria este o fetita frumoasa foc.
Sa ai grija tata de ea,sa-ti dea Dumnezeu putere sa treci peste acest soc !

CARMEN.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_reurean spune:

Tudor,
multa putere pentru micuta ta! Este o fetita superba si are nevoie de tine!
Sincere condoleante!

Delia-Vio
POZE cu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Gandacelule, nu am vazut poze mai frumoase si o mama mai mandra de burtica ei. Andreea e minunata. Sa ii dea Dumnezeu odihna vesnica, pace si liniste acolo unde e acum ca sa-i poata veghea si indruma pasii prin viata minunii Maria.
Tudor, sa iti dea Dumnezeu putere tie si familiei indoliate sa mergeti mai departe. Maria are cu siguranta cel mai bun tata din lume.
MA uitam la poze si am remarcat privirea lui Tudor cand o privea pe Maria. Tristete si bucurie. Oare ce poate fi in sufletul lui saracul?...
Suntem alaturi de tine oricand ai nevoie de un sfat, orice.

Lumina vesnica Andreei!

Viata plina de dragoste Mariei!


Carmen & Ericutz (15.06.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 " target="_blank"> Povestea nasterii!

Ericutzul meu bebelus

Am un anisor deja!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Pacat de mama care n-a mai apucat sa-si stranga printesa in brate,pacat de aceasta tanara femeie care s-a stins atat de neasteptat si intr-un moment atat de delicat,atat de frumos.

Pacat pentru acest mic sufletel care s-a nascut fara sa cunoasca dragostea mamei,caldura sanului ei,zambetul ei.Care va creste doar cu fotografia celei care a zamislit-o,doar cu povestiri despre ea.


Pacat,pacat,pacat!


Multa putere familiei indurerate,multa putere taticului singur!

Lavinia si Natalia(17.01.05)

pozeNatalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Am citit si am plans si de atunci, de fiecare data cand am intrat pe forum cuvintele mi s-au parut atat de putine incat nu am stiut ce sa spun si nici acum nu stiu. Decat ca e cumplit de trist.
Vreau sa-ti urez Maria sa fii sanatoasa si sa ai o viata usoara si frumoasa, iar tu, Tudor sa gasesti puterea sa mergi mai departe si sa o cresti pe frumoasa Maria.
Dumnezeu sa o ierte pe Andreea si sa o odihneasca.


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

nu stiu de ce, dar am tot cautat mesajul de la inceput al andreeiC , vestea cand va fi mama:

se poate sa intru si eu in grupul mamicilor de ian -feb?
eu voi naste in feb, undeva intre 15 si 25. ce tb sa fac pt asta?
multumesc anticipat
andreeaC



s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomecica spune:

SINCERE CONDOLEANTE SI MULTA PUTERE DE A MEREG MAI DEPARTE SI DE A-TI CRESTE COPILA. E O DULCEATA DE FETITA SI INTOTDEAUNA VA AVEA PE CINEVA , ACOLO SUS , CARE O VA PROTEJA-PE MAMICA EI.
CUVINTELE NU-SI AU ROSTUL IN SITUATII TRAGICE CA A TA DAR VA DORESC O VIATA PLINA DE LINISTE SI NUMAI BUCURI ALATURI DE MARIA.
DUMNEZEU S-O ODIHNEASCA PE ANDREEA...


luminita:mami de 2 scorpiute;ADRIANA-STEFANIA[7 ani] si ALEXIA-MARIA [1 an]

" ASA CUM APA NU POATE RAMANE IN VARFUL MUNTELUI , NICI SUPARAREA NU POATE RAMANE INTR-UN SUFLET MARE"
LAO TZE

fotografii si DESENELE ADRIANEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Nu am fost in stare de cand am aflat vestea si nici acum nu sunt in stare sa scriu ceva care sa nu ma faca sa ma simt ridicola!
Intr-o astfel de situatie orice cuvant nu mai are nici o valoare!
Nu pot decat sa ma rog pentru tatal care a ramas sa-si creasca singur fetita si pentru copila, care oricata iubire ar primi in viata, nu va stii ce-i aia - DRAGOSTEA DE MAMA!!

Dumnezeu s-o odihneasca si sa-i aiba grija de copil!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_alx spune:

Cuvintele sunt de prisos dar..Condoleante familiei Dumnezeu sa va intareasca !Andreea ne rugam pentru sufletul tau! Dumnezeu sa te odihneasca in pace!Mariuta vom fi mereu alaturi de tine Dumnezeu sa te aiba in paza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Buna seara sau mai degraba buna dimineata,
Va rog sa imi permiteti sa ii transmit lui Tudor tatal Mariei ca si membru www.desprecopii.com (user tcalin):
"Sincere condoleante pentru pierderea sotiei".

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput