Doliu pe DC: AndreeaC a murit la nastere

Raspunsuri - Pagina 42

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Condoleante!
Nici nu mai am cuvinte, deja s-au spus foarte multe, am citit toate paginile. Imi pare rau de aceasta tragedie. Cand am vazut pozele cu Maria nu m-am mai putut opri din plans, e o fetita tare dragalasa.
Dumnezeu sa le dea putere familiei si sa aiba grija de micuta Maria.

Alina (10+) & Dragos (11.04.2002)
pozici
serbarea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cecilia C spune:

Tudor, sa va dea D-zeu multa multa putere acum in clipele grele la care a-ti fost supusi iar tie multa putere si dragoste pentru Maria.
Sunt sigura ca Andreea este cu voi si va fii intotdeauna chiar daca nu fizic si va veghea asupra micutei Maria si o va ocroti zi si noapte.

D-zeu s-a odihneasca pe Andreea si sincere condoleante familiei.

Cici si Alexia ( 22.12.2004)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba spune:

Maria bun venit pe lume pui mic,esti atit de frumoasa,ca si mami a ta din ceruri...Tudor taticule felicitari, sa iti traiasca si sa ai mare grija de comoara ta cea draga!!!
Dumnezeu sa o primeasca la el pe mami Andreea,iar pe voi sa va intareasca, sa treceti cu bine peste aceste clipe grele...
Condoleante familiei indurerate!

Cu lacrimi de mama in ochi,

Alba,mami de Darian & Cassian

"Intreaga suferinta din lume apare din dorinta egoista de fericire doar pentru sine.
Intreaga fericire din lume apare din dorinta de a-i face fericiti pe ceilalti."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Sincere condoleante familiei. Dumnezeu sa o odihneasca pe Andreea!

Toata fericirea din lume micutei Maria!


Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

poze cu cea mai frumoasa mamica din lume: ANDREEA

Tudor, sunt colega Andreei, am doi copii si orice sfat sau ajutor ai nevoie, ma poti suna oricand - sunt exact cuvintele pe care le-am spus si Andreei...

am vazut pozele cu Maria, este o minune de copil, sunt sigura ca va fi o fata deosebita, am cunoscut un om a carui mama murise la nastere
si era un barbat extraordinar (iar acea mama stia ca va muri, dar a pastrat sarcina cu pretul vietii - copilul a ajuns preot)

...

imi tot revin in minte cuvintele Andreei de cand am vazut-o ultima oara... a povestit printre altele cum a luat un poster cu Queen de la Libraria Diverta, un poster la care se uita de multa vreme si acum, ca au renovat libraria, au vrut sa il arunce si intamplator ea era acolo:) si era atat de fericita ca a fost acolo cand l-au dat jos... ca daca mai intarzia cateva minute nu il mai gasea... si apoi, povestea razand ca probabil arata foarte ciudat asa, graviduta cu poster Queen pe strazile Bucurestiului...

pur si simplu nu pot sa cred ce s-a intamplat... avea niste ochi mari, frumosi, buni, blanzi... si radea...

sunt SIGURA ca acum Andreea este in Rai, cu sfintii. Biserica le considera mucenite pe mamele care mor la nastere

Tudor, suntem alaturi de tine si de familie! Dumnezeu sa va ajute!

anca

www.treklens.com/members/dada/photos/" target="_blank">poze pe lentile si www.trekearth.com/members/dada/photos/" target="_blank">poze pe pamant


mami de ileana si ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

am spus povestea cu posterul ca sa o cunoasteti mai bine... poate nu e momentul, dar eu asa o tin minte... povestind si ranzand...

www.treklens.com/members/dada/photos/" target="_blank">poze pe lentile si www.trekearth.com/members/dada/photos/" target="_blank">poze pe pamant


mami de ileana si ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danette spune:

Gandacel, sunt foarte frumoase pozele cu Andreea, frumosa si ea...
N-am cunoscut-o pe forum dar cred ca era un om bland si bun...
Tu le-ai facut, nu?

Ma gandesc cu tristetze ca Maria o va vedea doar asa, in poze...

Dana & Iris 1+
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stuart spune:


Tudor, SINCERE CONDOLEANTE tie si intregii familii!

Maria este un copil superb, sa-ti dea Dumnezeu puterea sa o cresti asa cum si-ar fi dorit Andreea sa o faceti impreuna!



Stu, cel buclucas


Ai izbutit? Continua!
N-ai izbutit? Continua!
(Nansen)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Cuvintele sint de prisos! Nici nu as putea sa le scriu pentru ca nu vad tastatura de lacrimi! Vreau doar sa-i urez micutei Maria o viata frumoasa! Si taticului Tudor ii doresc sa aiba puterea si forta sa treaca peste aceasta durere si sa fie pentru micuta si tata si mama! Si gestul lui Tudor de a intra si de a scrie, incurajind astfel fetele care urmeaza sa nasca si care, pe buna dreptate, sint speriate... este tot dincolo de cuvinte!
Sincere condoleante intregii familii!

Cornelia, deAgata si Tudora
www.nelia.photosite.com si www.AgatasiTudora.photosite.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

of! cata nedreptate! asa de rar se moare la nastere in zilele de astazi! Dumnezeu sa o odineasca in pace! de acolo din ceruri o sa vegheze asupra sotului si fetitei! caci amandoi au nevoie!

Dumnezeu sa o ocroteasca pe micuta Maria, sa o apere de rele si sa-i dea sanatate!

Condoleante familiei !

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput