Doliu pe DC: AndreeaC a murit la nastere

Raspunsuri - Pagina 39

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amo2004 spune:

Tudor, ai un suflet mare, daca in aceste momente ai gasit puterea de a scrie aici si a le linisti pe viitoarele mamici Maria este o dulceata de fetita, frumoase poze. Ma bucur ca papa bine. Va doresc tot binele din lume!


Mona si bebe Mihai (13 ian. 2005)
Motto: "The nicest thing about the future is that it comes one day at a time"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Sincere condoleante familiei si tarie multa pentru a o creste pe Maria-frumoasa.
Dumnezeu sa o odihneasca in pace pe Andreea!

Cind am vazut pozele si am legat povestea de o figura m-am intristat si mai mult decit atunci cind am citit prima oara. Dar m-am incurajat spunindu-mi ca ceea ce am vazut este o femeie frumoasa, fericita si mindra de burtoiul ei si un bebelus superb, grasut si sanatos. Andreea a plecat de pe Pamint in cea mai frumoasa stare prin care poate trece o femeie in viata ei.

Tudor si Maria, va doresc sa va puneti cit mai rar intrebarea "de ce" si sa onorati intotdeauna spiritul cald si bun pe care l-am vazut din poze la Andreea.

Fetelor,
stiu ca suna fanfaronistic din partea cuiva care nu isi poate duce la implinire ideea (ca uite ce departe sint), dar eu ma gindesc ca cea mai mare nevoie pe care o are Maria acum este lapte de mama. Sinteti multe care aveti suficient lapte sa dati si la altii. Daca fiecare ar colecta cit poate pentru Maria, ar putea avea pentru citeva luni bune. Stiti ca laptele se poate congela pina la 6 luni, deci daca ati face o cheta de lapte, i-ar ajunge Mariei mult si bine.
Nu dati cu pietre, dupa mintea mea asta ar fi cel mai bun lucru pentru Maria acum. Aici se practica citeodata cind mama nu poate alapta dar tine sa-si hraneasca copilul cu lapte natural.





Smaranda, 03.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Tudor, toate incurajarile din lume si toate cuvintele bune pe care le rostim fiecare , poate ca in acest moment ti se par oarecum de prisos. Dumnezeu sa o odhineasca in pace si liniste pe ANDREEA si fii sigur ca ea va veghea deasupra vostra mereu.
Cred, nu stiu, ca este cumplit sa pierzi fiinta pe care o iubesti, alaturi de care ai ales sa iti petreci viata, dar mai ales FIINTA care ti-a daruit o MINUNE, si acea minune este MICUTA MARIUTA.
Fii tare si traieste pentru Mariuta, fii sigur ca ANDREEA isi doreste, de acolo unde este ea acum,sa o iubesti pe micuta , sa o educi , sa o alini atunci cand are nevoie si sa fii un suport moral toata viata, asa cum ar fi facut si ea!

Dumnezeu sa o odihneasca in pace!!!!!


Lumina si Liniste pentru ANDREEA!
Adio, mamica eroina!


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an

[url=http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_miti/my_photos
ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.pscomp.ro/yap/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Tudor, sincere condoleante intregii familii, multa putere iar fetitei, sanatate si multa dragoste !Suntem alaturi de voi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna spune:

Tudor, de doua zile ne gandim si ne rugam pentru voi! Suntem alaturi de voi! Te rugam, daca se poate sa ne spui cand si unde este inmormantarea sa putem participa si noi ( macar de la distanta, cum mai spunea cineva mai sus). Sunt sigura ca sunt multi cei care se gandesc la voi si si-ar dori sa-si ia ramas-bun de la mamica eroina-Andreea. Iti multumim mult! pt. Andreea. pt. minunea Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galinarodica spune:

Am reusit sa vad si eu pozele Mariei! E superba. E un copil puternic si o sa aiba o viatza frumoasa alaturi de tati al ei.
Esti o luptatoare Maria si mamica ta ar fi fost mandra de tine!

Cred ca BIC a avut o idee foarte buna si rezonabila deci mamici sanatoase si care aveti lapte cate 50 de ml nu e criza mare o data pe zi si puteti face un gest util pentru Maria. Laptele natural are anticorpi si e mult mai hranitor decat cel artificial asa ca zic ca nu ar fi prea greu sa va mobilizati. As face-o si eu din suflet, dar eu nu am lapte deloc; bebe al meu papa Humana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Tudor, Dumnezeu sa te sprijine si sa te ajute sa-ti cresti fetita si sa depasesti durerea pierderii Andreei.
Ne rugam pentru voi.

It is not enough to be good. You must be good for something. You must contribute good to the world. The world must be a better place for your presence. And the good that is in you must be spread to others. In this world so filled with problems, so constantly threatened by dark and evil challenges, you can and must rise above mediocrity, above indifference. You can become involved and speak with a strong voice for that which is right.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Sincere condoleante!

V-am admirat pozele, Andreea era atat de fericita si entuziasmata ca urmeaza sa nasca! Iar Maria e o MINUNATIE de copil!

Tudor - iti doresc multa putere sufleteasca! Minunata Mariuca sa creasca mare, sanatoasa si sa aiba o viata fericita!!!



Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinquleasa spune:

Condoleante, Dumnezeu S-o odihneasca!
iar tie Tudor sa-ti dea Dumnezeu putere sa fi acolo pentru fetita, ea are mare nevoie de tine.
Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Imi pare tare rau.

Ce fata mare si frumoasa este Maria.
Multa sanatate si putere.

Ruxandra & Matei (4 ani) & sotul drag

Mergi la inceput