Doliu pe DC: AndreeaC a murit la nastere

Raspunsuri - Pagina 37

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Tudor ...multa putere de a depasi momentul ptr comoara de Mariuca ..cred ca sunt la asentimentul tuturor cand iti spun ca de orice ai avea nevoie comunitatea iti va fi aproape cu o vorba buna, cu o incurajare si tot ce este posibil
Ai o fetita foarte frumoasa si foarte maricica ( mie imi inspira un copil mai mare de cateva zile)

Sincere condoleante incaodata si multa putere!

Cu drag,

Va dulce si va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!

Alessia, www.babiesonline.com/babies/m/manneke/" target="_blank">Benny (02.03.05) si www.babiesonline.com/babies/s/sebypiano" target="_blank">Sebi (16.01.98)
Specialii 2005 ,Poze de pitici voinici

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69136" target="_blank">Sa redam SPERANTA SI COPILARIA lui Denis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Am vazut pozele micutei .Este atat de frumoasa ! Si de 2 ori binecuvantata pentru ca acolo sus cineva o va veghea toata viata si pentru ca are atatia oameni care se gandesc la ea aici .

Comorile mele:http://www.geocities.com/nickysweet4u/nickysweet4u.html
They need us :
http://www.unesco.8m.com/Romch/all.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

CONDELEANTE FAMILIEI INDURERATE!
A murit o mama, o sotie, o fiica.
TUDOR treci cu siguranta prin niste momente foarte grele dar Dumnezeu ti-a trimis-o pe MARIA sa te mangaie si sa iti usureze durerea. Fie ca ea sa te ajute sa o simti pe ANDREEA mereu aproape!

http://photos.yahoo.com/ph/gdelia1313/my_photos

dede, Adi 4ani si Medeea 27.07.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss spune:

Imi pare rau de cele ce s-au intamplat.

Doresc multa putere lui Tudor si micutei Maria.

Dumnezeu sa va dea dragoste, sanatate si curaj.

Criss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucamatei spune:

Cu inima indurerata pentru asemenea situatie, si multe ginduri frumoase pentru bebe Maria, taticului Tudor si mama Andreei. Fie ca sufletul vostru sa isi gaseasca linistea unul in celalalt si in Dumnezeu.

Cu lacrimi in suflet,
Oana

oana olson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naomi_ioana spune:


am vazut pozele,Maria esti un copil deosebit,multi sa cresti mare si sa ai parte de mult noroc si fericire in viata...Tudor iti doresc sa iti de-a Domnu multa putere de a invinge durerea care o porti si sa o cresti pe Maria asa cum trebuie...

...inca odata CONDOLEANTE FAMILIEI INDOLIATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Minodora spune:

De 2 zile am mereu ochii in lacrimi, nu pot sa nu ma gandesc si sa nu vorbesc despre aceasta tragedie.Nu am cunoscut-o pe Andreea, dar simt ca oricare din noi am fi putut avea aceasta soarta. Primul copil l-am pierdut la 10 ore dupa ce l-am nascut si ma gandeam si-i spuneam doctoritei de ce nu am murit eu si sa fi trait el. Doctorita m-a certat pentru gandurile rele spunandu-mi ca eu voi putea sa mai daruiesc familiei alti copii, dar daca copilul ar fi trait si eu nu, atunci ar fi fost cumplit pentru familia mea si pentru acel copil sa nu-si fi cunoscut mama. Atunci nu am inteles-o si credeam ca sunt doar cuvinte de consolare, azi cand am 2 copii frumosi si sanatosi cu ajutorul lui Dumnezeu si o familie frumoasa ma bucur ca nu s-a intamplat ce s-a intamplat acum in familia Andreei.
Tudor sa fii puternic sa sa-ti cresti fetita in spiritul adevarului si credintei in Dumnezeu. Merita sa-i oferi tot ce e mai bun in educatie si viata pentru ca de acum inainte alaturi de tine vei avea fizic pe Maria-o minune de copil si psihic doua suflete intr-unul singur. Maria va avea avea alaturi de ea mereu amintirea si sufletul mamei ei.
Condoleante si putere sa poti trece peste aceste momente!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutz spune:

Condoleante si mult curaj Tudor! Si multa sanatate si noroc Mariei! Groaznica alaturare de urari, dar asa e viata uneori, atat de absurda si nedreapta! Sa va iubiti mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Dumnezeu s-o odihnesca! Tatal Mariutei trebuie sustinut acum sa-si recapete increderea in viitorul lui si al copilulul sau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anielas spune:

Tudor am ramas muta in fatza tragediei ce s-a abatut peste voi...nu am cuvinte...Dumnezeu sa o odihneasca in pace pe Andreea si sa vegheze asupra micutzei Maria..este un ingeras superb, tocmai am vazut pozele.



Ania & Ina (23 oct 2004)
Poze noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59135" target="_blank">Povestea Inei

Mergi la inceput