Doliu pe DC: AndreeaC a murit la nastere

Raspunsuri - Pagina 36

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Dumnezeu sa o odihneasca in pace si sa aiba grija de micuta si de tatal ei.
Multa sanatate si putere lui Tudor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RIARA spune:

Dumnezeu sa va ocroteasca!Imi pare asa de rau,nu stiu nici ce as putea spune...Pozele le-am vazut si noi,tati avea lacrimi in ochi...Curaj si putere sa treceti peste tragedie.Sincere condoleante

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

DUMNEZEU SA O ODIHNEASCA PE ANDREEA

pentru Maria multa sanatate, sa cresca mare si sanatoasa
As vrea sa scriu o rugaciune pt MAriuca

Inger, ingerasul meu
Ce mi te-a dat Dumnezeu
Totdeauna fii cu mine
Si ma-nvata ce e bine.
Eu sunt mic tu fa-ma mare;
Eu sunt slab, tu fa-ma tare,
In tot locul ma-nsoteste
Si de rele ma pazeste.
Doamne, INGERASII Tai,
Fie pazitorii mei. Amin.

Cuvintele sunt de prisos...nu stiu ce sa mai spun...condoleante familiei si multa putere sa treaca peste aceasta tragica incercare

Dumnezeu sa o ierte pe Andreea si sa o odihneasca !

dolcebaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitumac spune:

Maria este un copil minunat...Tudor,ea iti va insenina viata...si se va simti mereu ocrotita de mamica ei...Andreea.
Putere si credinta...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/mitumac/album?.dir=/8872

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denise spune:

Tragica intamplare ar ravasi chiar si un suflet de piatra! Sunt fara grai in fata unei asemenea tragedii, cuvintele sunt prea sarace pentru a exprima tristetea ce m-a cuprins la aflarea unei asemenea vesti. Alaturi de toata lumea, indrept si eu o ruga pentru sufletul Andreei, Dumnezeu sa o primeasca in imparatia sa. Micuta Maria sa creasca mare, sanatoasa si frumoasa, iar tatal ei sa aiba forta de a trece peste aceasta tragedie si sa se bucure de comoara cea mica. Condoleante familiei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_si_Doru spune:

Condoleante din tot sufletul pentru Andreea. Dumnezeu sa o odihneasca in pace si sa-si vegheze printesa din Ceruri!

Tudor ai o fetita minunata, sa nu fie de deochi... puternica!
Va doresc din suflet sanatate, sa treceti peste aceasta mare pierdere si sa nu va pierdeti speranta. Suntem cu totii alaturi de voi.

Multa sanatate!

Andreea, Doru si Nathalie(29.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37497" target="_blank">Povestea zanei www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36133&whichpage=2" target="_blank"> Cererea in casatorie si povestea noastra
Nathalie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Condoleante familiei...

E trist... e groaznic... de nedrescris...


Am vazut poze cu dulcica Maria! Sa creasca mare si sanatoasa! Andreea sigur o va veghea!


Mami si Miron Radu (06 oct. 2004)

Pozele noastre

Frantzujii

Copilasi sept-oct 2004 1
Copilasi sept-oct 2004 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina2005 spune:

Fiecare om pe care l-am iubit si pe care nu mai pot sa il iubesc e pentru mine un pas spre moarte.
Asa ca voi aceea ce stiti ca meritati dragostea mea aveti grija sa nu ma ucideti!!!!



Dumnezeu sa o odihneasca in pace!
Se spune ca femeilor care mor la nastere, mamici care-si dau propria viata pentru a da nastere unei noi vieti, le sunt iertate toate pacatele si ajung in rai!

Sanata si crestere usoara pentru Maria!Mamica ei sa-i vegheze la crestet ca un inger protector, sa-i umple visele de fericire si sa o apere de toate !

Multa rabdare si intelepciune pentru al ei sot si proaspat tatic al Mariei, atat de greu incercat de soarta!


Simina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tamara spune:

............nu stiu ce sa scriu
.....nu vad tastatura...nu stiu...condoleante sincere, tarie si credinta,iar tu <Tudor, sa fii convins si cu timpul sa o convingi si pe Mariuca, ca Andreea va va fi permanent alaturi de-acolo din cer

sanatate multa

http://community.webshots.com/user/tamarutza

http://community.webshots.com/user/tamarutza2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns COSMMYR spune:

Sunt o mamica de iulie-august 2006 si am trait aceasta drama pe viu.Am fost internata la Polizu sapt aceasta si am vazut cand au iesit din sala si au dat vestea familie.De ce eram acolo? Am fost cu 3 colege de salon la parter la automat sa luam ceai si cand am ajuns la et.1 am auzit galagie ( cineva plangea) .Mama Andreei plangea si cauta cu disperare un calmant .Am luat-o cu noi la et.1 ,unde nu am gasit asistentele pt ca erau in saloane la tratament ,apoi la et 2 unde d-na asistenta nu a vrut sa ii dea un calmant,ne-am intors la et.1 unde am primit acelesi raspuns NU VA PUTEM DA MERGETI LA DOAMNELE DE LA REANIMARE,iar cand ne-am intors cu matusa Andreei la usa salii de operatii am vazut pe cineva iesind si am crezut ca au iesit cu un calmant,dar nu era asa.Atunci au dat vestea familie.A fost un soc am inceput sa plangem instantaneuu, apoi s-au apris lumanari si nu mai stiu pt ca nu am suportat si am plecat.Mama Andreei ii stiga numele si asa mi-am dat seama ca despre acest caz este vorba.A fost cumplit!!!!!!!!!!!La Polizu medicii sunt de exceptie nu am ce sa reprosez nimanui dar cred ca fiecare avem o soarta ,iar soarta Andreei asta a fost( eu ma incurajez singura pt ca am inceput sa plang iara).
CONDOLEANTE FAMILIEI SI O VIATA PLINA DE BUCURII MICUTEI MARIUCA!

COSMINA 18 SAPT

Mergi la inceput