Doliu pe DC: AndreeaC a murit la nastere

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lory_k spune:

DUMNEZEU S-O ODIHNEASCA IN PACE!

Sincere condoleante familiei indurerate!
Lory_kluiALIN CRISTIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

............................ AndreeaC

Buna fetelor!
Bine ati venit acasa cu bebeii, celor care au nascut de curand si tin pumnii celor care se pregates de nastere.
Eu am citit mai mereu ce ati scris, dar mi-am facut mereu de lucru cu altele si nu am apuicat sa scriu. Tot mai gasesc cate ceva de facut, parca nu se mai termina. am facut liste peste liste.
azi am fost la maniciura, maine ma duc la epilat si apoi la 11 la doctor, la control. Sunt deja in saptamana 40. >Dar nu am nici un semn: burtica nu mi se pare sa fii coborat, dureri nu, dop nu, lichid nu...or fi gresit astia termenul? dupa masuratori tb sa fie intre 9 si 12 feb. vedem maine. poate ne opreste acolo.

...............................

......a si era sa uit. mai vroiam sa va intreb ceva? mai face cineva nunta si botezul in aceeasi zi? noi tb sa facem botezul si cununia religioasa. la biserica o sa ne ducem la ore diferite, normal, dar la petrecere cum? a mai facut cineva asa? tb meniul mai mare sau ce? orice sfat e binevenit. multumesc. ne-am trezit si noi cam tarziu, dar asta e. poate mai gasim ceva in mai. nu cred in superstitii si, in plus, cununia civila am facut-o anul trecut tot in mai.

...................................................


nu pot sa'mi revin....
ANDREEA MA ROG LA DOAMNE DOAMNE SA AIBA GRIJA ACOLO SUS DE TINE..
nu am avut ocazia sa te cunosc si regret enorm...
poate ca de acolo sus ma vei auzi...





"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

..................................................
..................................................
....Bee - am intrebat de decoratii asa, sa vad cum ar fi mai bine - tip nunta sau tip botez, ca oricum dupa cum se arata lucrurile parca vad ca nu ne permitem. Si pana la urma cred ca e mai bine fara - doar aranjamente florale facute de noi, ca sa impacam si botezul si nunta.

Giova - la inceput si eu le doream separat, nu vroiam sa le amestec. Dar nu am apucat sa fac cununia religioasa repede, imediat dupa civila, apoi au aparut pb cu sarcina (spital, tratament, repaus etc) si apoi s-a xcasatorit fratele sotului si mi-a sarit familia lui in cap. ca cica nu e bine 2 frati in acelasi an. asa ca...Acum ne-am hotarat sa le facem asa 2 in 1 si din motive finaciare, dar mai ales din lipsa de energie de organizat astfel de evenimente. botezul e musai, nu? apoi s-o mai iau de la capat cu nunta. nuu
le fac eu sa iasa frumoase si asa.

..............................................................
..............................................................


cum le va mai face doamne sa iasa asa frumos?????????
cum??????
de ce doamne ai luat'o??????de ce???? de ce??????
sunt intrebari la care nu voi gasi niciodata un raspuns!!!!
Andreeae aici cu noi...a fost si va ramane in sufletul nostru.

....




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

............................................
..............................................
.............................................
.....
.....
.....Fetelor,
Azi bb al meu s-a agitat mai mult decat de obicei. Pana acum eu n-am avut nici un simptom (dureri, dop, lichid)din cele citite in relatarile voastre. Dar acu, de ceva vreme simt niste intepaturi jos. Se poate sa fie primele semne?

................................................................

....
....Multumesc pt urari!
Sunt inca acasa. Am trecut cu bine peste noapte. Acum - burtica e mai tare decat de obicei, din cand in cand se mai intareste si mai rau in partea dreapta si imi curge si ceva rozuliu. Am vb cu dr - cica se poate sa fie dopul. Sunt pe faza.

..................................................................

Era pe faza!!!!!!!!!
Doaneeeeeeeeeeeeee tu de ce nu ai fost????????







"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_ardelean spune:

Plang de doua zile asa cum nu am plans nici la moartea tatalui meu...si o citesc, si va citesc si iar plang si iar o citesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Sunt bulversata; cum este posibil ca in ziua de azi o femeie care da nastere unei vieti o pierde pe a sa ?????????

Dumnezeu s-o odihneasca pe Andreea.
Pentru Mariuca - bine ai venit pe lume, sa fii sanatoasa si sa ai parte de iubire si de viata pe care mamica ta si-a dorit-o pentru tine.

Sincere condoleante familiei.

Ica


Propriile fapte te fac sa fii insemnat sau neinsemnat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carolyne spune:

Sfasietor...
Cumplit de trist...
Cand citesti asa stire lacrimile iti apar instantaneu...
Dumnezeu s-o odihneasca in pace pe Andreea si sa o ocroteasca pe fetita ei, Maria!

Carolyne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Condoleante familiei, Dumnezeu sa o odihneasca in pace pe mamica Andreea si s-o ocroteasca pe micuta ei fiica!
Am plans si eu si sotul cand am aflat de tragedie.
Nimic nu mi se pare mai absurd si mai infiorator decat miracolul nasterii urmat de doliu.

Mona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

Dana, jurnalul sa fie jurnal si gandurile celor din jur se pot pastra separat. Oricum, jurnalul as fi vrut sa il punem pe un CD si vroiam sa il dau la legat si sa il dam taticului Mariutei.




Freia si Alexa


Intram in legalitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMia spune:

Dumnezeu s-o ierte si s-o odihneasca in pace!
Iar fetitei Maria sa-i dea Domnul inmiit pe cat i s-a luat, atat de trist si irevocabil, la chiar nasterea ei.
Mamica ei s-o vegheze de sus, iar toti cei din preajma-i sa-si reverse asupra-i numai dragoste si bunatate!
Condoleante familiei si multa putere sufleteasca sa pasiti cu optimism si incredere peste acest prag. Si chiar daca durerea va ingenuncheaza, nu uitati de Maria: are nevoie de voi, are nevoie de dragostea voastra! Este un copil si este o parte (cea mai mare as zice) din ANDREEA!


LiaMia, mama lui Florin (31 aug 2005)

Mergi la inceput