Doliu pe DC: AndreeaC a murit la nastere

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mary Oz spune:

Dumnezeu sa odihneasca in loc luminat sufletul Andreeiei.Suntem profund miscati si indignati de aceasta tragedie care cu usurinta cred ca se putea preveni.Zic acestea deoarece am nascut de doua luni, am avut placenta praevia cum am inteles ca a avut si biata Andreea dar din fericire aici sunt cu totul alte conditii si medici unde mamica si bebeul sunt fiintele supreme ce trebuiesc protejate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naomi_ioana spune:


condoleante familiei indurerate,D-zeu sa o odihneasca in pace si sa o aiba grija de ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mary Oz spune:

Astept um PM daca apare cumva un cont bancar cu corespondenta la o banca din Australia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

aici este subiectul pentru DONATII : http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69455


Freia si Alexa


Intram in legalitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

quote:
Originally posted by Elise

imi pare rau ca insist, dar nu ma pot impaca cu ideea ca a fost VINA MEDICILOR!!


Elise, foarte buna documentatia ta, stiu ca Andreea avea placenta inserata jos, dar sa nu ne grabim INCA - Andreea scrie intr-adevar in saptamana 33 ca la 3d avea placenta jos, dar oare cand a facut acest 3d??? stiu ca ea intra rar sa scrie, poate facuse 3d-ul mult mai devreme si v-a scris atunci!
sunt sigura ca toate aceste acte sunt acasa la sotul ei si vor putea fi consultate

stie cineva ceva de aceasta dr? eu am inteles ca lucra la sanador - deci nu cred ca un dr atat de bun nu stia ca praevia cere cezariana

sa nu credeti ca ii tin partea dr, dar sa nu ne grabim sa acuzam pe nimeni DEOCAMDATA!

va multumesc!

www.treklens.com/members/dada/photos/" target="_blank">poze pe lentile si www.trekearth.com/members/dada/photos/" target="_blank">poze pe pamant

mami de ileana si ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Freia am gasit subiectul de donatii dar corecteaza tu link-ul postat pe pagina anterioara, ca ala te duce la alt subiect.

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

Dumnezeu s-o odihneasca.

Putere familiei indurerate.











...if you know what I mean.(proverb american :-D)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Abia acum am aflat si sunt socata! Sunt ingrozita ca in sec. XXI se mai poate muri la nastere cand sunt atatea tehnici si aparaturi moderne in spitale...Sigur mai intervine si factorul uman(mana doctorului dar...)Doamne...
Nici nu vreau sa ma gandesc la ce ma va astepta pe mine care "risc" sa patesc la fel daca....
Dumnezeu s-o odihneasca in pace si sa aiba grija de sotz si se sufletzelul ala nevinovat...

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana47 spune:

Cuvintele sint de prisos intr-o astfel de situatie!
Cutremurator e putin spus!Revoltator ca in tara asta de rahat se moare stupid si inutil din cauza incompetentei!Dumnezeu sa-i odihneasca sufletul Andreei si sa o aiba in paza pe micuta ei Maria.
Sincere condoleante familiei indoliate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Ce tragedie!!! Cumplit!!!
Dumnezeu s-o ierte si s-o odihneasca!

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput