Doliu pe DC: AndreeaC a murit la nastere

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Doamne, odihneste-o pe Andreea si da putere familiei sa mearga mai departe.Maria, sa cresti mare si sa fii sanatoasa, mama ta te va iubi de dincolo de nori mai mult decat te va iubi oricine..
Ma intreb consternata DE CE? si ma gandesc ca Dumnezeu are planurile lui cu fiecare dintre noi.A luat un trup si a lasat un suflet pe pamant.

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

DUMNEZEU s-o odihneasca-n pace!!
condoleante familiei!!

ege

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Imi pare nespus de rau, pentru o mamica ce n-a apucat sa-shi vada pruncul, shi pentru un prunc ce n-a apucat sa-shi vada mama...
Lorelei, daca familia Andreei accepta un ajutor financiar din partea DC, voi contribui shi eu.

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
decembrie
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:



Poze vechi si noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Dumnezeu sa o odihneasca in pace!

Maria se simte bine (de ea nu zice nimeni nimic...e totul in regula cu ea?)?Nu cred ca poate sti cineva ce e in sufletul bietului sot si tata sa speram ca ne va accepta ajutorul ca macar atat putem face pentru micuta.

Catutza si Bianca-Maria (2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

DOAMNE IARTA SI PAZESTE!


Incredibil cum viata omului se poate sfarsi ...acum is facea planuri de botez si nunta in aceeasi azi ..si acum


Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!
Alessia, www.babiesonline.com/babies/m/manneke/" target="_blank">Benny (02.03.05) si www.babiesonline.com/babies/s/sebypiano" target="_blank">Sebi (16.01.98)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69136" target="_blank">Sa redam SPERANTA SI COPILARIA lui Denis!


_Specialii 2005 , Poze de pitici voinici _
"Traieste ca si cum ai muri maine. Invata ca si cum ai trai vesnic". - Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Dumnezeu s-o odihneasca in pace pe Andreea si sa o vegheze pe micuta Maria!
Condoleante familiei. Le doresc putere sa o creasca pe fetita si sa-i daruiasca cat mai multa dragoste.
Sunt socata. Nu este drept si nu-mi vine sa cred ca asa ceva se mai intampla in ziua de azi, sa moara o femeie la nastere, in spital.


Ruxandra, mama de www.hps.ro/matei" target="_blank"> Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EmmaT spune:

Eu am o cunostiinta care a nascut acum cateva zile si care a fost colega de liceu cu Andreea...afland ce s-a intamplat chiar daca nu ne-a spus numele...nu stiu ce mi-a venit sa ma uit la subiectul vostru si am descoperit ca era vb de aceasi persoana...
Dumnezeu sa o odihneasca in pace pe Andreea!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Am citit si eu aceasta veste tragica si pentru Andreea, Dumnezeu sa o odihneasca in pace! Bun venit puiutei ei Maria, Maria mama te iubeste si sunt sigura ca te va veghea de acolo de Sus ca totul sa fie bine cu tine!

Aceasta veste m-a ravasit mult, caci si eu am avut o sarcina cu multe probleme, probleme cu placenta, tensiune marita ( si preeclampsie) dar am stat la pat mai mult de o luna si apoi medicii au intervenit la timp direct cu cezariana astfel ca atit bebe cit si eu nu am avut nici o problema.

Multa putere familiei indoliate, suntem alaturi de voi.

Ginduri bune de la
Dana Lucia si Alberto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Dumnezeu sa o odihneasca pe Andreea!

Maria, puiut mic, bun venit pe lume! Mamica ta va veghea de acolo sus, asa cum mama mea ma vegheaza...

Condoleante familiei si ma voi ruga ca aceasta tragedie sa nu le intunece bucuria de a avea un nou sufletel printre ei.


-----------------------

Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar

Mergi la inceput