Doliu pe DC: AndreeaC a murit la nastere

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Noi, mamicile de ianuarie -februarie 2006 suntem inca sub stare de soc. nu ne putem reveni. Aproape 9 luni a fost printre noi si ne-am impartasit necazurile si bucuriile impreuna. Nu am cuvinte.
dar cum o alta mamica de la noi, a ramas traumatizata dupa ce a nascut la Polizu, inclin sa cred, ca i-a adunat cineva, pe toti dobitocii acolo. Trebuie facut ceva!!! Nu putem lasa sa treaca asa ceva.
Vom fi alaturi de Maria si o vom pomenii vesnic, Iar Andreea nu va disparea din gandurile si rugaciunile noastre.
D-zeu sa o odihneasca in pace!!!
Andreeac a platit cu viata, nasterea mult doritei ei comori!!

Gio si Marco (6 ian. 2006)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66566&whichpage=9" target="_blank"> Cum a venit pe lume minunea noastra, Marco!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciaRO spune:

Asa ceva este strigator! Condoleante familiei! Nu pot crede, ca se mai intampla si lucruri de genul asta!

Daca stie cineva, care o cunostea sa ne povesteasca cum s=a intamplat!



Beatrice, mami de Alex pifos



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Dumnezeu sa o odihneasca pe Andreea si sa o aibe in paza lui pe Maria.E cel mai trist sa ramana un pui mic fara mama lui....

Adriana si bebe Aidan Alexander(27.06.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Am ramas fara cuvinte! E cel mai teribil lucru care se poate intampla! Sunt socata cum de nu si-a dat nimeni seama. Nu pot sa cred ca nu exista nici un simptom, nimic, care poate duce la asa ceva. Nu se poate intampla brusc. Cineva trebuie sa plateasca!

Dumnezeu sa o odihneasca si sa dea putere familiei.
Maria, cu siguranta un inger pazitor va fi toata viata alaturi de tine!

Pupici
Andreea si bebe Teo (26.08.2005)
Poze
Cat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaatan spune:

Sunt foarte suparata si cineva trebuie sa plateasca pentru nenorocirea asta.

Dumnezeu s-o odihneasca!

Mama lui Thomas
Toate pozele lui Thomas aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Intotdeauna gradinarul alege si taie din gradina cele mai frumoase flori.Asa a facut si Dumnezeu,a luat un suflet bun.Desi Maria avea nevoie mult mai mare de mamica ei decit orice Dumnezeu.
Andreea e acum ingerasul ce va ocroti pasii copilei pe care atit de mult o dorea.


Leea si Tudor (19.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

dragii mei,
am vorbit cu o colega care tine legatura cu familia, mi-a spus ca va lua legatura azi sau maine cu sotul andreei sa vada daca este de acord sa primeasca ceva - mi-a zis ca a primit foarte greu si banii de la colegele de serviciu, deci...

vom vedea

va multumesc pentru sprijin!...

asadar ce a avut andreea a fost embolie amniotica, cazuri foarte rare... imposibil de prevazut sau de tratat...

marti va fi inmormantarea...

va spun cand am noutati
cu bine!

www.treklens.com/members/dada/photos/" target="_blank">poze pe lentile si www.trekearth.com/members/dada/photos/" target="_blank">poze pe pamant


mami de ileana si ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melutzica spune:

Doamne,sunt socata,n-am cuvinte...
Sincere condoleante familie si putere de a trece peste aceasta tragedie.
Dumnezeu sa o odihneasca in pace pe Andreea,iar fetitei ei sa ii daruiasca viata lunga si plina de iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Dumnezeu s-o odihneasca...

Nora
poze sept-oct 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

pentru mamica curajoasa si bebitza mic si nevinovat

si Alexia Ioana

Mergi la inceput