dr Nayel - CF 2 (9)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shihana spune:

Mulrumesc pentru marti Iuly25..Da, mie dr. Iosup mi-a zis DPN 30 iulie,deci s-ar putea sa fim vecine de salon...

Am sunat la spital azi dimineata si o asistenta de la maternitate nu a vrut sa-mi dea programul de garda al dl. dr, mi-a zis doar ca-l gasesc diminmeata,dar e ocupat...M-a lamurit bine,deci va trebui sa merga acolo si sa-l astept..Sau sa ajung totusi la cabinet..O sa vad cum fac...Abia astept sa va dau vesti..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shihana spune:

Fetelor sunt suparata ..N-am mai putut sa astept ca dl dr. sa fie de garda,asa ca am mers azi la spital..M-am gandit ( prost!!) sa nu ma duc prea dimineata sa nu-l prind in operatii,asa ca am ajuns pe la 12.00..Si nu mai era...Fata de la receptie mi-a zis sa incerc maine, dimineata devreme..( oricum am aflat ca de garda e abia sambata- pentru fetele care sunt interesate!)..Asa ca am batut drumul pana acolo degeaba( aveati mare dreptate cu mobilul..)..Oricum ma duc maine ,sper sa am mai mult noroc.

Va pupicesc si aveti grija de voi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July25 spune:




Shihana, nu te-ai gandit prost deloc. Si eu as fi facut la fel in locul tau. 12 este o ora rezonabila. Cui sa ii treaca prin cap ca la acea ora deja nu mai este in spital ?


Eu ma duc miercuri la cabinet la 16,30 cu toate ca si mie imi este peste mana pt. ca e tare departe. Eu stau in Ozana ( Balta Alba ) si pana in Drumul Taberei mananc 2 paini. Si mai sunt si varza in ceea ce priveste orientarea in spatiu. Sotzul meu rade de mine de fiecare data. Cu toate ca sunt nascuta si crescuta in Bucuresti cred ca nu stiu nici 25% din oras. O sa iti spun mai multe miercuri seara pt. ca si eu vreau sa il intreb cand mai este de garda pt.ca la spital mi-ar fi mai usor de ajuns desi nici acolo nu am fost niciodata, dar tinand cont de faptul ca este langa Sofitel cat de greu poate fi ?

July25,cu bb Maria in burtica si Andrei (30.11.1996)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shihana spune:

Buna seara, dragelor

Iuly25 si eu o sa ajung , cred, tot la cabinet intr-un final daca nu reusesc sa dau de dansul in spital..Da-mi si mie amanunte,te rog,unde anume este(reper, ceva),cam cat platesti la primul control,tot ce crezi ca ma ajuta pentru inceput...Multam mult

Oricum maine la 9.00 sunt la spital!!Ultima incercare ..Te tin la curent..

Cu drag,Adina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July25 spune:




Adinutzo, vaz ca nici tu nu ai somn.

Eu cand am fost la cabinet, am fost cu sotzul meu ca altfel nu mai ma intorceam din Drumul Taberei. Acolo dormeam. Stiu ca trec pe acolo troleibuzele 69 si 91 ( luate de la Armeneasca sau Universitate ) sau o masina, cred ca 168 dar nu sunt sigura, pe care noi am luat-o de vis-a-vis de statia de metrou Eroilor ( cea de langa Spitalul Universitar sau Municipal cum i-o mai zice acum ) in directia Academiei Militare, precum si 105. Si cam ai de mers cu respectivul mijloc. Sau mi s-a parut mie drumul lung pt.ca habar nu aveam unde ma aflu.

Cand ajungi in statie ( nu mai stiu cum se numeste dar o poti intreba pe d-na asistenta daca faci programare la tel. ), mai mergi putin in directia de mers a masinii cu care ai venit. La primul semafor ( care este destul de aproape ) traversezi si vezi in fata ta un bloc de 10 etaje care are la parter instalata o firma pe care scrie cabinet ginecologic. Si in fata bl.sunt niste chioscuri. Scrie si interfonul la intrarea in bloc. Si in primul apartament pe stanga, la parter, este cabinetul.
Consultatia este de 400.000 si eco tot 400.000. Eu cand am fost prima data mi le-a facut pe amandoua ( adica si eco si suit pe masa cu tuseul vaginal de rigoare ). M-a usurat de 800.000 dar ce sa-i faci...Sper ca de aceasta data sa se limiteze la eco. Aparatul de la cab.nu este grozav dar se pare ca d-nul dr.se pricepe f.bine sa interpreteze datele de pe ecran asa incat sa stai linistita, important este mai mult sa vada el ce trebuie decat sa iti admiri tu bb-le. Ca de asta tot o sa ai timp o viatza intreaga.

Sper totusi sa rezolvi maine la spital, este mai comod si cred ca te scoti si mai ieftin, ca ii dai cat vrei.

July25,cu bb Maria in burtica si Andrei (30.11.1996)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July25 spune:




ADINUTZO, La multi ani, multa sanatate si tie si tuturor celor dragi, sarcina usoara in continuare si apoi un bb perfect !

Scuze, nu mi-am dat seama ca poate tu vii cu auto proprietate pers. Noi de cand vrem sa schimbam rabla de Dacie, sotzul meu nu mai conduce. Si asa este anti-talent la sofat, dar sa nu ma auda ca se supara. Si uite asa ne-am facut RATB-isti.



July25,cu bb Maria in burtica si Andrei (30.11.1996)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Adina, cum a fost la dr? Ai izbandit?

Ioana 37 saptamani cu Serghei si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July25 spune:



Adinutzo, sper ca ai avut parte de o petrecere pe cinste..
Cand poti, sa ne spui si noua cum a decurs vizita la d-nul dr.Nayel.Sper ca ai ajuns.

July25,cu bb Maria in burtica si Andrei (30.11.1996)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shihana spune:

Buna seara sau dimineata,dragele mele burtici!

Am tacut atat de mult, fiindca mi-a " cazut" net-ul..si dadeam tarcoale zilnic PC-ului,pentru a va spune ce am facut la doctor, dar cand vedeam ca nu merge ..

Dar hai sa va zic:am ajuns intr-un final acolo si din vorba in vorba am aflat ca dr. este..Urra, mi-am zis, nu am venit iar degeaba..Dar cand apare,( ma asteptam sa fie altfel,sa aiba o fata mai blanda..nu stiu), aflu ca nu merge ecograful si ca mai are si vreo 3 nasteri..
Mai, tocmai de ziua mea sa am un astfel de noroc??..Am asteptat vreo2 ore si s-a reparat ecograful.. am avut insa noroc ca am intalnit acolo o pacienta a dansului, care i-a spus ca si eu doresc tot la el, ca altfel nu cred ca ma baga in seama..Oricum s-a uitat urat la mine( fatza lui zicea:"alta??)..Sincer, am fost dezamagita!!

Am intrat la eco, imediat dupa acea pacienta,suficient sa observ cand i-a strecurat banii in buzunar..Spuneati ca nu-l intereseaza, dar i-am surpris privirea cand s-a uitat in buzunar sa vada cat i-a pus..Asta m-a blocat un pic ( oricum eram pregatita sa-i dau,dar acum ma gandeam serios daca e deajuns cat ma gandisem) .Oricum alt minus..Poate mi s-a parut mie, nu stiu..

La eco, nu mi-a zis nimic nou,( chiar mai putin decat stiam)..L-am intrebat de durerile mele, din stanga si a zis ca "in sarcina mai ai si dureri"...Asa se raspunde??? Ma scuzati,stiu ca voi sunteti fane dr. Nayel si credeti-ma ca in mom cand am parasit cabinetul chiar ma gandeam"Oare n-am nimerit la alt doctor?"..Nu-mi venea sa cred cat de superficial a fost cu mine..

Am scos imediat reteta pe care mi-a dat-o ( cu med pe care oricum deja le luam!!) cu gandul sa-i vad parafa si sa ma conving ca nu am gresit medicul..Dar iar un minus..nici macar nu-si pusese parafa si semnatura pe reteta ..Ce sa va mai zic de mobil..nici nu a amintit de el, ci doar ca sa venim de acum incolo doar cand e de garda..Asta a fost tot..Ce sa inteleg de aici??Am plecat de acolo foarte dezamagita si dezorientata!! Aproape ca plangeam..Dar mi-am amintit ca e ziua mea si trebuie sa zambesc,dar...un dar ramane!!..Ce fac de acum incolo???..Oare am gresit medicul sau l-am prins intr-o zi proasta??..Lamuriti-ma si pe mine ca simt ca innebunesc de ingrijorare..nu stiu incotro s-o apuc..

Adina 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Adina, in primul rand "La multi ani!" (cu intarziere) si imi pare tare rau ca te-ai necajit atat.

DAR

Eu cred ca ai procedat gresit de la inceput incapatzanandu-te sa nu te programezi in nici un fel si sa te duci pur si simplu la spital peste el. Asta pentru ca precum ai vazut este o sectie mica, unde e bine sa nu fie plin de oameni care asteapta din diverse motive, unde probabil ai nimerit in garda altcuiva care nu cred ca putea privi cu oki buni faptul ca Nayel consulta diverse paciente peste garda lui/ei, intr-un moment in care era poate obosit si tracasat de operatii si de programul pe care il avea in continuare (are cabinet zilnic) si tot asa. Pur si simplu eu cred ca ai nimerit aiurea de tot si crede-ma ca majoritatea doctorilor nici nu te-ar fi primit deloc in aceasta situatie. Mie nu mi s-a intamplat niciodata sa nu isi puna parafa pe reteta sau sa se poarte asa superficial, cred sincer ca era extrem de obosit/preocupat etc. (asta in cazul in care vorbim de acelasi dr).
Si inafara de asta gandeste-te ca pur si simplu ii puteai face probleme prin simplul fapt ca te-ai dus acolo tam-nesam, repet, in garda altcuiva, exista un sistem si niste proceduri de respectat in toate spitalele care nu permit asta. Cat despre numarul de mobil... eu l-am primit cu cartea de vizita cand am fost la cabinet, fetele care au fost la spital nu l-au primit si l-au luat de la alte fete...nu vad care e problema, ti-am mai spus ca e firesc sa il suni, nu cred ca trebuie sa ti-l scrie personal pe o hartiutza si sa ti-l inmaneze ca sa il poti suna (eu insami l-am luat de pe net, cartea lui de vizita a fost de kiki, eu l-am sunat pentru ca mi-au dat fetele de aici numarul inainte)...
Sincer de cate ori am fost la el, impresia mea a fost exact opusul celei ale tale, pur si simplu mie imi da un optimism incredibil acest om de fiecare data, in fine, nu detaliez pentru ca am facut-o de atatea ori inainte si eu si alte fete.
Cred ca ar trebui sa o iei pe calea normala, SA TE PROGRAMEZI (unde vrei, la cabinet sau la spital)ca sa te poata vedea si consulta si discuta cu tine la intreaga lui capacitate, nu stresat si obosit dupa operatii si probleme, inaintea unui program si expunandu-se la discutii neplacute cu colegii doar pentru ca tie ti se pare "nu stiu cum" sa il suni pentru programare! Si vei vedea adevarata fatza a lui!

Sarcina usoara in continuare, bebe perfect, mult succes si te asteptam cu vesti!


Ioana 37 saptamani cu Serghei si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput