dr Nayel - CF 2 (9)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns July25 spune:

Shihana, bine ai venit printre noi ! Sa dea Dumnezeu sa ai un bb frumos si sanatos !
Din pacate nu pot sa iti raspund la intrebare pt.ca eu urmatoarea data cand ma voi duce la dr.Nayel o voi face la cabinet. Dar cred ca poti suna acolo si asistenta iti va da aceste informatii. Sau chiar daca nu o va face, poti macar incerca. Prin tel.nu poate musca, asa cum mai spunea cineva de pe forum. Nr. este : 777.48.70.
Mult succes !

July25,cu bb Maria in burtica si Andrei (30.11.1996)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

quote:
Originally posted by shihana

Si cum as putea afla cand e de garda? Parca cineva,intr-un mesaj ,cerea o lista cu garzile dl dr. pe aceasta luna..Nu-mi amintesc daca a si primit vreun raspuns,dar daca stiti vreuna,cand e de garda in sapt.17-23.04,spuneti-mi va rog si mie..n-as vrea sa-l prind chiar superocupat de prima data si sa ma expedieze repede,cum obisnuia sa faca d-na dr...iar la cabinet mi-e foarte incomod sa ajung....Si sa stiti ca ma simt super bine alaturi de voi ..



Suna-l pe mobil si iti va spune cand te poate primi in ziua in care e de garda. Iti spune ora la care stie ca va fi mai libersi nu vei fi nevoita sa astepti!


Ioana 36 saptamani cu Serghei si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shihana spune:

Crisbar,imi pare nespus de rau de situatia prin care ai trecut..Cred ca a fost cumplit..Sa sti ca si mie mi-a pus capac tot incompetenta..Acum vreo 3 ani m-am pricopsit de la sotul meu ( atunci la inceputul relatiei noastre), care era purtator nemanifest,cu un herpes genital..Dupa cum se stie,acesta nu se trateaza complet,dar cu tratament am reusit sa raresc mult recidivele,asa ca ,daca imi mai aparea o data-2 ori /an..Ultima data cand am fost la dr Mihalache,i-am spus ca mi se pare ca herpesul a erupt iar si ce trebuie sa fac acum ,fiind insarcinata..Stii ce mi-a raspuns?" Nu, draga,e doar o iritatie,posibil de la epilat..!".Am plecat acasa,convinsa ca stie ce spune,dar a doua zi aveam o eruptie de toata frumusetea,care daca era atacata inante de-a deveni activa,nu se mai manifesta asa..Eram atat de furioasa pe doctorita!!..Asta mi-a pus capac!..Asa ca te inteleg perfect...

In ce priveste mobilul Inaioana,crezi ca se cade sa-l sun deja pe mobil cand nici nu ma cunoaste?? Imi pare prea agresiva abordarea..Mobilul e totusi privat,si-ar trebui sa n-ai acces la el decat cu acordul proprietarului..Asa cred eu..Oricum trebuie sa ajung la el luni sau marti( spune-ati ca-l gasesc dimineata?)fiindca am de 2 zile niste dureri ascutite in segmentul abdominal inferior stang,care nu ma lasa nici sa dorm..Si mi-e cam teama..Daca aflati ceva de garzi,nu ma uitati..

Va multumesc pentru tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Shihana, dar tu ai impresia ca el le cunoaste pe toate cele care il suna, la cate paciente are? In cazul unei persoane cu o asemenea profesia regulile acestea nu se aplica. Evident, nu zice nimeni sa il suni noaptea sau acasa sau mai stiu eu cand/cum nefiind o urgenta, dar cred ca si el prefera sa stabileasca singur cand anume in garda ii vin paciente decat sa se trezeasca cu ele pe acolo cand nu are timp de asta. El dimineatza opereaza in general...iar in rest isi imparte si omul garda cum crede, personal mi se pare mai politicos sa te programeze el la ce ora poate decat sa te duci peste el acolo. Tu, evident, procedezi cum crezi, eu doar ti-am spus care cred ar fi calea cea mai sigura si mai usoara...

Ioana 36 saptamani cu Serghei si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shihana spune:

Tu-l cunosti mai bine,Inaioana,pentru mine este un necunoscut si crede-ma am avut experiente neplacute cu mobilele unor medici,din aceasta cauza sunt asa prudenta..Dar ai dreptate,e mult mai bine sa ma duc anuntata..stiu ca nr. domnului dr.de mobil a fost mereu dat pe privat,asa ca va rog ,cine poate,sa mi-l trimita si mie..Multumesc!! ( si-mi cer mii de scuze daca v-am deranjat cu insistentele mele).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Shihana, poti suna si la centrala la CFR2 - 316 25 31 si ceri sa-ti dea la ginecologie si acolo intrebi de doctor. Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shihana spune:

Multumesc mult, Martha78.O sa sun si abia astept sa va anunt ca sunt si eu pacienta dr. Nayel..

Sarcina usoara tuturor si bebici sanatosi,frumosi si destepti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July25 spune:



Dear Martha78, desi informatia cu nr. de tel de la spital nu imi era adresata, imi este de mare folos si mie. Multumesc.
Shihana, inaioana are mare dreptate in ceea ce priveste sunatul in prealabil. Mai ales pt.ca va fi prima oara cand vei merge la el. Oricum sa ne tii si pe noi la curent cu rezultatul vizitei si cu felul in care a reactionat d-nul dr.Nayel. Sper sa nu fie ceva grav, ma refer la durerile resimtite de tine. Dar, daca ele persista, cred ca ar fi bine, dupa ce suni in prealabil, sa mergi la dr.Nayel chiar luni pt.ca oricum cred ca pana la orele 14 il gasesti in spital. Nu se stie cand mai poate fi de garda, situatia ta este una speciala si nu poti astepta pana cand ii vine randul la garda. Sau poate ai noroc si este chiar luni, cine stie !?

July25,cu bb Maria in burtica si Andrei (30.11.1996)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shihana spune:

Iuly25, si eu m-am gandit ca e bine sa sun in prealabil,dar nu doream sa deranjez nefiind inca pacienta dumnealui..Stiu ca luni e dimineata si crede-ma as vrea si eu sa ma duc , dar o de aici a precizat ca s-ar putea ca dimineata sa opereze si are mare dreptate..Oricum maine la prima ora sun la spital sa vad cum este..Si cel tarziu marti ajung...( speram nu marti,fiindca acum 31 de ani ,mama mea era tot in spital, nascandu-ma pe mine!!)..

Dar va tin la curent..

PS. Iuly25, te-am vazut si la mamici de iulie-august,super, suntem si colege de spital..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July25 spune:

[quote]Originally posted by shihana

Iuly25, si eu m-am gandit ca e bine sa sun in prealabil,dar nu doream sa deranjez nefiind inca pacienta dumnealui..Stiu ca luni e dimineata si crede-ma as vrea si eu sa ma duc , dar o de aici a precizat ca s-ar putea ca dimineata sa opereze si are mare dreptate..Oricum maine la prima ora sun la spital sa vad cum este..Si cel tarziu marti ajung...( speram nu marti,fiindca acum 31 de ani ,mama mea era tot in spital, nascandu-ma pe mine!!)..

Dar va tin la curent..

Shihana draga, se pare ca si ca varsta a sarcinii suntem apropiate. Eu ar trebui sa nasc cam pe 25 iulie ( asta a fost de fapt ultimul DPN, dat de dr.Nayel si il iau de bun ca m-am saturat sa nu stiu cand nasc. 5 doctori, 5 aparate ecograf si 10 pareri - ceva intre 12 si 27 iulie ).

daca am inteles eu bine si marti este ziua ta.





July25,cu bb Maria in burtica si Andrei (30.11.1996)

Mergi la inceput