dr Nayel - CF 2 (9)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Draga mea, bine ai venit! Iti urez o sarcina usoara si un bebe perfect!

Probabil ca dr a uitat pur si simplu sa-ti dea cartea lui de vizita (sau poate nu mai avea...). Nici vorba de a nu te primi pe lista pacientelor, stai linistita!

Nu are tarif doctorul, te trateaza foarte bine indiferent de "cotizatii" si putere financiara. Daca vrei fetele iti pot trimite pm cu cat i-au dat sau planuiesc sa ii dea pentru nastere. Dar, repet, nu este o chestie fixa sau impusa!

Mult succes in continuare si te asteptam cat mai des pe aici cu mesaje cat vrei tu de lungi!


Ioana 36 saptamani cu Serghei si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July25 spune:

Multumesc foarte mult pt. urari si pt.ca m-ati intampinat cu bratele deschise.
Faptul ca nu d-nul dr. nu are...tarif il stiam, tot de la voi, pt. ca va citesc in mod constant. Am intrebat pt. ca doream sa stiu macar aproximativ, sa nu ma fac de cacao si nici in figuri sa nu ma rup.(scuzati limbajul neacademic). Din fericire banii nu reprezinta o problema. Oricum am primit un PM de la Adina care m-a lamurit si careia ii multumesc si pe aceasta cale. Este chiar rezonabil fata de alti dr.sau alte spitale (Polizu,de ex.).
Va doresc la toate , celor care isi doresc un dar si celorlalte doamne de pe forum sarcini usoare, sanatate si la multi bani! si

July25,cu bb Maria in burtica si Andrei (30.11.1996)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shihana spune:

Buna fetelor,

Am citit cu mare interes tot ce ati scris despre dr Nayel si am si eu o intrebare la voi..Stiti, eu sunt cu burtica in 24 sapt. si pana acum am fost urmarita de dr. Mihalache,tot de la CFR2 si dupa ce am citit toate vorbele frumoase spuse la adresa Dr.N, as vrea sa trec la dansul..Problema este ca nu stiu daca il deranjeaza,daca se supara ca renunt la o colega de-a lui..n-as vrea sa ma priveasca..nu stiu cum, intelegeti voi..Daca nu ar fi din acelas spital nu m-as ingrijora, dar asa, nu stiu..Ce ma sfatuiti?..Am nevoie de un doctor si cu care sa comunic,sa ma sfatuiesc,sa simt ca-l intereseaza si persoana mea..Nu vreau sa vorbesc cu pacat ,dar asa ceva nu prea am intalnit la Dr Mihalache..Nu vreau sa supar pe nimeni,dar fiind la prima sarcina,sunt plina de intrebari,dar nu am medicul caruia sa i le pun..Ce ma sfatuiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

SHIHANA si eu am fost pacienta lu' Mihalache pina pe la 30 de saptamini si m-am "mutat" la Nael care nu a avut nici o retinere in sensul asta... si nu sunt singura... mai este o fata aici care a facut acelasi lucru
Eu zic sa te duci la Nael cu toata increderea pt ca sigur nu te va refuza

Sarcina usoara si BB sanatos

Dolce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

July si Shihana, bine ati venit printre noi!! sa fie intr-un ceas bun si nu va faceti probleme, Nayel e o persoana extraordinara, ati hotarat bine sa va mutati la dansul.

pupici!

Luana si Hora

Hora Lucia
Lisboa 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shihana spune:

Multumesc mult, dolcebaby..M-am linistit acum,dar imi poti spune cum sa dau de dansul? Merg pur si simplu la maternitate,la et 2 si intreb de dumnealui?..Sau are vreun program anume la spital?..Cum sa procedez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Bine ai venit, Shihana, printre noi.
Eu cand m-am dus prima data la dansul, am facut programare la cabinet. Daca vrei neaparat la spital, banuiesc ca nu e o problema, te duci si il cauti la maternitate, doar ca s-ar putea sa fie ocupat si sa il gasesti mai greu. Poate il prinzi cand e de garda.
Sarcina usoara in continuare!
Multa sanatate.

Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici:
http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shihana spune:

Si cum as putea afla cand e de garda? Parca cineva,intr-un mesaj ,cerea o lista cu garzile dl dr. pe aceasta luna..Nu-mi amintesc daca a si primit vreun raspuns,dar daca stiti vreuna,cand e de garda in sapt.17-23.04,spuneti-mi va rog si mie..n-as vrea sa-l prind chiar superocupat de prima data si sa ma expedieze repede,cum obisnuia sa faca d-na dr...iar la cabinet mi-e foarte incomod sa ajung....Si sa stiti ca ma simt super bine alaturi de voi ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July25 spune:

quote:
Originally posted by 26octombrie

July si Shihana, bine ati venit printre noi!! sa fie intr-un ceas bun si nu va faceti probleme, Nayel e o persoana extraordinara, ati hotarat bine sa va mutati la dansul.

pupici!

Luana si Hora

Hora Lucia
Lisboa 2005




26octombrie, multumesc mult pt.urari si incurajari ! si
Sper ca intuitia sa imi fii functionat si alegerea mea sa nu fie din vina publicitatii favorabile excesive facute pe acest forum pt.dr.Nayel. .
Imi pare rau ca nu ma pot convinge mai repede de acest lucru pt.ca analizele pt.care mi s-a recoltat sange la Medlife nu sunt gata. Abia am sunat si m-au rugat sa revin luni dupa-amiaza cu un telefon. Deci daca iau rezultatele luni, in cel mai fericit caz,nu pot suna la cabinet pt.programare decat in ziua respectiva si cine stie cand ma cheama ( sau cel putin asa cred ).
Nu ar fi o problema daca nu as fi putin-putintel paranoica in privinta acestei sarcini ( nu de alta dar bebelina este mult dorita de toti din familie, mai ales dupa trei sarcini pierdute ) asa incat mi se pare ca de cateva zile se misca mult mai putin decat saptamana trecuta, mai ales in conditiile in care d-nul dr.Nayel mi-a spus la controlul din 03 aprilie, dupa ecografie, ca este cam micuta pt.varsta sarcinii ( are doar 600 de grame la 25 de saptamani, adica greutatea corespunzatoare unei sarcini de 24 de saptamani).
Oricum multumesc mult pt.incurajari !









July25,cu bb Maria in burtica si Andrei (30.11.1996)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisbar spune:

shyhana, si eu am fost pacienta dr. Mihalache. pe mine m-a dezamagit crunt. am tot suportat-o..tot asa, nu avea niciodata timp sa stea de vb cu mine, fiind la prima sarcina si eu aveam o groaza de nelamuriri si aveam nevoie de incurajari de la medicul meu. dar ea era tot timpul pe fuga. dar a pus capac faptul ca a dat dovada si de incompetenta profesionala. intelegeam sa ma expedieze din cabinet dupa 5 minute cand sarcina era ok dar cand a descoperit ca am o problema dar n-a catadicsit sa-i acorde importanta cuvenita, asta chiar n-am mai suportat. din cauza superficialitatii ei sarcina mea era pusa in pericol. s-a descoperit la eco morfologica ca am IR-urile marite si ea zambitoare imi da tratament 3 no spa pe zi. cu recomandarea ca om vedea in timp daca va fi sau nu afectata bebelina de aceasta problema. ei bine, bebelina incepuse sa aibe retard de crestere iar problema mea trebuia tratata urgent la modul urmator: analize de urgenta la fundeni si tratament cu clexane. acum sunt bine si bebelina la fel dar atunci am trecut printr-o perioada grea, eram disperata. bine ca m-am dus la dr. Nayel si a intervenit el de urgenta. asa ca si eu iti recomand calduros sa renunti la ea pentru ca nu-si da deloc interes in a trata pacientele cum trebuie.
si stiti care e culmea: am inteles ca si ea are aceeasi problema ca si mine dar din cauza asta ea nu poate avea copilul mult dorit. deci nu se pune problema ca nu stia cum sa actioneze in aceasta situatie. ci, pur si simplu, nu a interesat-o. RUSINE!!!.

Mergi la inceput