dr Nayel - CF 2 (9)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

quote:
Originally posted by inaioana

Chris, pai asistenta asta e si guraliva si infatuata. Ba inca mai are si alte "calitati". Evident ca exista si mai rau dar ideea e ca nu se ridica la inaltimea doctorului, ii trebuia una pe masura!


Ioana, o cunosc si eu pe asistenta, remember?
Si chiar mi-am exprimat parerea (buna ) despre ea in paginile anterioare.

Despre cat ii este de utila dnului doctor, sau daca se ridica la nivelul pretentiilor doamnelor care vin la cabinet, poate vrei sa ii spui direct lui Nayel. Poate ai o propunere concreta ...sau doar ii faci reclama proasta asa ca ti s-a pus pata pe ea?

De fapt, care e oful tau vizavi de asistenta? S-o concedieze si sa ia alta mai fashneatza? Sau una talamba si surda de tot, cum avea fostul nostru medic?

Cypocs, mama, daca vrei suni, daca nu vrei nu suni. Simplu. Si daca te intreaba, ce? Consumi impulsuri? LOL... sau esti timida? ...si nu te tratezi?

Crinuta, cum a fost drumul? Ti-am simtit lipsa pe-aici, si am banuit ca ai plecat...

Sincera sa fiu, imi cam pare rau ca am scris pe topicul asta, pentru ca am impresia ca dl doctor se aglomereaza din ce in ce mai tare...deh, riscul meseriei!

Hai pa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Chris, da' ce patzisi de esti asa agresiva?
Da, imi aduc aminte ca o cunosti pe asistenta, evident, mie nu-mi place de ea si ca mine mai sunt multe, daca vreau sa ii spun doctorului o sa o fac, deocamdata nu ma intereseaza sa o fac pentru ca nu am de-a-face cu ea si am teme mai importante cu Nayel...nu vad care e problema.
Cat despre faptul ca iti pare rau ca ai scris la topicul asta nici nu stiu ce sa zic..sper ca glumesti. De ce e rau ca se aglomereaza doctorul? Foarte bine, devine mai cunoscut, mai cautat, etc. Sau e rau ca s-a aglomerat cu anumite persoane care tie nu-ti plac cum am fi noi astea care vorbim despre asistenta lui in termeni nu prea magulitori? Ca nu inteleg...


Ioana 34 saptamani cu Serghei si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Imi permit sa imi dau si eu cu parerea. Chris cred ca se referea la faptul ca acum dl dr este mult mai aglomerat si nu va mai avea suficient timp pentru fiecare graviduta. Sincer m-am gandit si eu la asta ca ar fi un om foarte ocupat si e posibil sa fie f obosit si suprasolicitat.

Noi am fost la control, totul a fost ok, ne-a facut echografie si in ciuda programului se pare ca ne-a acordat timp sa ne raspunda la toate intrebarile. Noi venim tot de la un dr foarte ocupat si cred ca stiu temerea pe care o are chris.

Eu cred ca va fi totul foarte bine. Nu are rost sa ne suparam acum. Doctorul ar trebui sa isi stie singur limitele.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cypocs spune:

CHRIS DUM , mersi de "dragalasenii"

ALIA 34 W
http://tickers.TickerFactory.com./ezt/d/1;10042;30/st/20060515/dt/7/k/9ad9/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

quote:
Originally posted by ChrisDun

Ioana, o cunosc si eu pe asistenta, remember?
Si chiar mi-am exprimat parerea (buna ) despre ea in paginile anterioare.

Despre cat ii este de utila dnului doctor, sau daca se ridica la nivelul pretentiilor doamnelor care vin la cabinet, poate vrei sa ii spui direct lui Nayel. Poate ai o propunere concreta ...sau doar ii faci reclama proasta asa ca ti s-a pus pata pe ea?

De fapt, care e oful tau vizavi de asistenta? S-o concedieze si sa ia alta mai fashneatza? Sau una talamba si surda de tot, cum avea fostul nostru medic?




Draga Cristina,

Asa cum e dreptul nostru, al doamnelor (si, just for your info, daca vrei sa fii sarcastica atunci corect e duamne) , sa nu o placem pe asistenta, e dreptul tau sa iti exprimi o parere buna, nimeni nu a pus la indoiala asta. Insa, daca 7,8, 10 fete care nu se cunosc se trezesc cu o parere similara eu cred acest lucru da de gandit…
Lui Nayel nu cred ca ar fi avut vreun rost sa ii spunem, asta, in viziunea mea inseamna a-ti pune o mana in shold, insa, daca nu reuseam sa evitam prezenta dansei, mergand la spital, iti garantez ca eu, cel putin, ii spuneam personal ce parere am, punand-o la punct. Comportamentul pe care il are cu pacientii e de precupeatza cu pretentii. Daca doresti detalii, poti citi posturile mai vechi, am povestit fiecare din noi cate ceva, cum i-a aratat fiecare masea unei paciente care era medic stomatolog, cum s-a purtat cu copilul Ioanei.. cauta, sunt multe exemple.
Ceea ce mi s-a parut nedrept la postul tau este ca nu e obligatoriu sa ai un motiv ascuns, un interes, pentru a reclama ceva. Sa stii ca nici Ioana, nici eu, nici altcineva nu vrea sa ii ia locul, ne-a deranjat, pur si simplu. Si asa cum dansa poate sa se poarte cum pofteste, tot asa si noi putem sa ne facem o parere si sa o impartasim cui e dispus sa asculte!!
In final trebuie sa imi fac mea culpa, vad ca am limite de care nu eram constienta pana acum; trebuie sa inteleg ca cele trei tipuri de angajat sunt “personalitate infecta”, “fashneatza” sau “talamba si surda”? N-am ce sa mai spun, am amutit.

Imi pare rau ca am devenit asa acida, fetele care ma tot citesc stiu ca nu-s asa, insa putine fiinte m-au calcat pe nervi mai rau decat asistenta asta. Cand ti-ai manifestat parerea buna, Cristina, ti-am respectat-o, insa ca sa ne arunci pe toate la cos ma asteptam la niste argumente, oricare…



Luana si Hora

Hora Lucia
Lisboa 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

Am fost si noi aseara la dl. doctor. Suntem bine si eu si bebelina, ne mai intilnim odata sa stabilm detaliile pt operatie...mai este asa de putin...

Am vb cu dinsul despre "farsa" si i-am spus sa stea linistit ca de fapt este vorba despre o surpriza din partea mamicilor Stiti ce mi-a spus ? ca au venit mai multe fete si au vrut sa-i faca poze dar nu a fost de acord...

Asa ca si cu intilneala cred ca va fi mai greu de convins, si la cit de ocupat este... aseara cred ca mai asteptau 10 paciente dupa mine

Sunt curioasa cine a vrut sa-i faca poze...am io o banuiala da' nu spui la nimeni

Dolce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Ce atmosfera incendiara pe aici..
Urmeaza sa merg si eu marti la consultatie, insa la cabinet..am mari emotii, acum am ocazia sa o cunosc si eu pe asistenta ; apropo asista si ea la consultatie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

quote:
Originally posted by martha78

apropo asista si ea la consultatie?



Asista, da!

Ioana 34 saptamani cu Serghei si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:


tare aiurea mi se pare!
Cam bagareata ce sa zic, de fapt mi-am dat seama de cand am vorbit cu ea la telefon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July25 spune:


Buna ziua,dragi colege de "suferinta" !
Sunt o in 25 de saptamani si am aflat despre d-nul dr.Nayel de pe acest forum. Din 22 noiembrie, data la care mi s-a confirmat sarcina (de catre alt doctor ), am incercat sa intru pe forum pt. a putea impartasi cu voi acesta experienta. Din pacate nu am putut. Nu stiu din ce cauza dar, de fiecare data,imi aparea o eroare. Va puteam citi dar nu va puteam contacta. Si zau ca este frustrant ! De dl.dr.am aflat aproximativ acum o luna si jumatate de la voi, tocmai in momentul in care decisesem sa imi schimb medicul.
Am fost in atentia d-nului dr.Popa Mihail de la Cantacuzino ( caruia ii voi ramane recunoscatoare toata viata pt.ca am putut pastra aceasta sarcina ce parea initial compromisa si dupa 3 avorturi spontane ). Dar din pacate d-nul dr.Popa nu asista la nasteri decat in timpul programului adica 8-15 de luni pana vineri si cand este de garda. Si nu stiu daca fii-mea, dupa cate figuri mi-a facut pana acum, ar fi atat de diciplinata incat sa vina pe lume la comanda ( mai ales ca la Cantacuzino NU se fac cezariene decat in cazuri extreme ). Si atunci v-am gasit pe VOI si tin sa va multumesc tuturor.
Am fost la d-nul dr.Nayel acum o saptamana si nu prea a fost multumit de rezultatele analizelor mele ( am transaminazele mai mari decat normalul cam de 7 ori ). Dadea din cap si spunea :" asta nu e bine, nu e bine deloc " si a spus ceva de sindromul Help.Al meu sot era sa lesine. Credea ca s-a intamplat ceva cu scumpul lui odor. Pana l-a lamurit dr.ca este vb.de sindromul Help la mine si singurul efect asupra copilului ar fi acela ca se va naste cu o greutate mai mica. Drept urmare dr.mi-a dat sa repet niste analize si sa mai fac una de care pana acum nici macar nu am auzit : antitrombina III.
In speranta ca ma veti ierta ca m-am intins ca pomana tiganeasca, din prima, si ca ma veti primi in randul vostru as avea si eu doua intrebari : 1. daca Nayel nu mi-a dat nr.lui de mobil ( nici nu i l-am cerut )si mi-a spus sa vin atunci cand am gata analizele ( cam peste 2 saptamani pt.ca antitrombina iese mai greu )sa inteleg faptul ca inca nu este hotarat daca sa ma treaca pe lista pacientelor lui ? si...2.daca, totusi, imi confirma ca ma va asista la nastere cam cu cat ar trebui sa ne "pregatim" ?
Astept nerabdatoare raspunsuri de la voi, va , va multumesc ca existati si umila va cer iertare ca v-am rapit si eu putin medicul preferat.

July25, in 25 saptamani cu Maria ( 25 iulie 2006 ) si mama lui Andrei ( 30.11.1996 )












































































































































































































































































































































































































































Mergi la inceput