dr Nayel - CF 2 (9)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Cum adik "a uitat"? Nu era acolo sau ce?
Si tu cum adik pierzi lichid? Realmente pierzi lichid amniotic? Pui/schimbi tampoane? Daca da, suna-l imediat pe mobil, spune-i chestia asta si va vedeti imediat!!!


Ioana 33 saptamani cu Serghei si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Nu pun si schimb tampoane. Sincer nici nu stiu cum trebuie sa fie, adica ce consistenta ar tb sa aiba lichidul. Stiu doar ca ni se umezesc chil f des si uneori mai multicel dar nu chiar de pus absorbant. E posibil sa fie ceva normal de aceea nu stiu daca sa ma relaxez sau sa incerc sa merg cat mai repede la dr.

Si mai am o intrebare. Acum ni se va interpreta si noua echo morfo de la Iosup iar la placenta la noi scrie: posterolaterala dr fundica. Este de bine? Nu mai am rabdare pana...

Of! sper sa reusim sa ne relaxam dar se pare ca intre controale parca trece timpul prea incet!
dolce

inaioana si pentru tine

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

quote:
Originally posted by inaioana

Cum adik "a uitat"? Nu era acolo sau ce?





Da, pur si simplu.

Nu era la spital. Si nici nu a mai venit.
Cand l-am sunat s-a fastacit putin, i-a parut rau ca nu a avut cum sa ne contacteze si a spus sa venim joi.

E prima data cand mergem la el la control. Poate ca trebuia sa confirmam noi de sambata seara dar nu mi-a picat fisa. Asa ar fi fost cel mai bine.

Acum....joi pentru ca ne vede prima data ne va urca si pe masa sau va fi doar echo??

Salutari si sa aveti o zi splendida!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Andreea, lichidul e "lichid", iar daca s-ar fi fisurat membranele si ar fi fost lichid amniotic care sa se scurga pe acolo chiar si in cantitate mica..ar fi fost cazul de tampoane asa ca stai linistita! e normal sa ai o secretie mai abundenta acum cum e normal sa si trasnpiri mai mult in zona.
Imi pare rau ca ai patit asa cu dr..drept sa-ti spun e prima oara cand aud o asemenea situatie cu el! Si nu am sunat niciodata pentru confirmare, pur si simplu era acolo si ne-a primit in mai putin de 2 minute de fiacare data.
Pozitia placentei e ok.
Nu stiu daca te va urca pe masa. Daca mergeti la spital e mai posibil sa nu o faca, daca mergeti la cabinet e mai posibil sa o faca...asta din experienta.
Mult succes si tine-ne la curent!


Ioana 34 saptamani cu Serghei si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

oki doki!
Aici suntem si va vom tine la curent cu vestile sigur!

Kiss back!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana15 spune:

buna,fetelor.nu am mai postat de ceva vreme si ma bucur sa vad ca dl. dr. are din ce in ce mai multe paciente.vad ca s-a format un grup nou cu multe gravidute si mi se face asa un dor de burtica de nu va imaginati.dar trebuie sa mai treaca vreo 2 ani pt bebe 2.
noi suntem bine acum avem aproape 4 luni, papa humana1 pt ca lapte nu am mai avut deloc de la o luna jumate, e super scumpa si pe zi ce trece mai apare cate ceva nou.a ras cu hohote!!!!de fapt zambeste toata ziua.
eu mi-am pus sterilet din disperarea mea de a nu ma ingrasa de la anticonceptionale desi acum cred ca era mai bine asa.am slabit ffff rau acum am 47 kg si inainte sa raman insarcinata aveam 51.nu mai sta nmk pe mine si chiar trebuie sa ma apuc serios de mancat.:))n-as fi crezut niciodata ca dupa nastere o sa fiu asa.:))
in rest,ma bucur ca in sfarsit e cald afara sa pot iesi cu bebita mea afara unde ii place asa mult.doarme de n-are treaba.
de pe la 2 luni a inceput sa doarma toata noaptea fara pauza de masa si programul ei e somnic de la 10 jumate seara pana la 8 dimineata.
ziua inca mai baga vreo 3 reprize de somn,deci ma declar fericita pt ca primele 2 luni au fost crunte!!!
daca va hotarati sa va vedeti cu bebeii la cabinet,mamicile cu copilasi ne anuntati si pe noi.
va pupacesc pe toate si la gravidute sarcina cat mai usoara si bebici sanatosi.
o sa va pun in curand niste poze cu pufuletul meu.
Adriana si Raissa!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cypocs spune:

am si eu o mare rugaminte .Stie cineva care sunt garzile dr.pe luna asta??As vrea sa nu mai sun la urata aia de asistenta

ALIA 34 W
http://community.webshots.com/user/cypocs101
http://tickers.TickerFactory.com./ezt/d/1;10042;30/st/20060515/dt/7/k/9ad9/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Alia, sigur are garda joi pe 6 aprilie. Oricum nu o suna pe asistena pentur ca nu ai de ce ci suna-l pe el pe mobil, iti va spune si o ora la care e mai liber ca sa nu risti sa fie ocupat rau.


Ioana 34 saptamani cu Serghei si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cypocs spune:

IOANA, mersi .Dar nu stii garzile pe toata luna?Asistenta aia mi-a zis sa o sun ca-mi da ea garzile

ALIA 34 W
http://community.webshots.com/user/cypocs101
http://tickers.TickerFactory.com./ezt/d/1;10042;30/st/20060515/dt/7/k/9ad9/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Alia, eu cred ca sunt in fiecare joi, dar nu bag mana in foc. Vad ca te incapatanezi cu asistenta aia, cred ca de fapt o placi si nu stii cum sa-ti gasesti motiv sa mai iei legatura cu ea!
Acuma serios, suna dom'ne dr si intreaba-l exact mai ales ca el stie mai bine decat asistenta la ce ora in garda are timp sa te vada!


Ioana 34 saptamani cu Serghei si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput