Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (52)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Mercic Irina!!! Ana mea doarme toata noaptea de pe la 10-11 pana la 7 si ziua mai doarme cam 5-6 ore dar aiurea, fara program; in general mai doarme vreo 2 in cursul diminetii;
Aha Codrutza, am vazut storcatorul! Arata super bine dar costa si 5 milioane aproape! Brava pt. kk!!! Maine e a treia zi si la noi...fara kk; hmmm;
Aura, ma bucur c-a-nghitit Gabriel calciul! Si-mi pare rau c-am fost pe fuga!
Kid, eu merg in toamna la servici, asa ma bucur c-o sa am vara inainte sa stau cu bebelina pe-afara!
Ina, si fata mea se ingrasa de la cereale, parca a inceput si ea sa faca colacei la picioruse! Dupa 17 martie halimmmmmmmm si beeeem!!!
Ioana, bafta la interviu! Vrem sa vedem mobila! Sper sa n-aiba Mirunica nimik!
Dana, mercic! Tu stai in Paris in zona Boulogne Billancourt? s-ar putea sa te mai fi intrebat o data dar neuronii mei au plecat
Simonique, super baiat! Ce haioasa e poza cu piciorusele atarnate printre zabrele!
Crisitna, bafta la munca! Arata-le cum se face!
Ce mai e cu Kristinutza?
Nicole, sper sa scapati de mucisori!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Bine-ai venit Ralcat!!!



Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina81 spune:

Ralcat,bine-ai venit!

E adevarat ca DC da dependenta!Eu am baut in seara asta o cafea ca sa stau sa mai citesc cate ceva si n-am reusit sa ma ridic de la calculator.

Matei doarme noaptea de la 22 la 6-6.30 dimineata,apoi pana la 9.30-10.Iar ziua mai prinde vreo 2-3 reprize de o ora.

Irina si Matei-Cristian (1.sept.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Ioana - multumesc de informatii. Am sa sun la Dona sa intreb

Irina - cred ca despre mine vorbeai. Nu am rude in Ploiesti. Sau poti sa stii...

Simonique - ai un baietel frumos tare. Are niste buze foarte sexi. Cred ca o sa aibe o gramada de pretendente peste cativa ani. Si inca sunt zgarcita cu laudele, caci l-am privit cu ochiul critic al unei mame de fetita!

Ralcat - bun venit!

Alina si Anya (19 oct. 2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/a_cibea/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Anya20, la farmaciile 2na intreaba de vaccin; daca nu gasesti si nu gasesti vezi la Medicover, noi acolo l-am facut si pretul nu difera!
Noapte buna bebelusi si mamici!




Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina81 spune:

Fetelor,am indraznit eu s-o trec pe Ralcat in listuta pentru ca tot eram prin zona si vad ca mi-a a iesit.Nu va suparati pe mine!

Irina si Matei-Cristian (1.sept.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Miflore - multumesc pentru raspuns

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Buna seara!
Ma uitam ca muta la data postarilor voastre si ma gandeam , mama nu am mai scris de pe 14 si abia acum am vazut ca e trecut de miezul noptii .

Vlad se pare ca e pe calea buna, avem deja 2 zile de 800 ml zilnici si nu a pierdut in greutate dar nici nu a luat mai nimic saptamana aceasta si mai avem 3 zile de antibiotic si scapam. Mananca mult mai bine laptele praf, 400 ml in 2 mese iar ceilalti 400 ml de lapte muls abia il impart in 3 mese, pe care ii inghite cu noduri. Dimineata papa titi si ma mulg pentru restul zilei si seara mai mulg ceva pentru a doua zi.

In schimb eu sunt cu nervii la pamant, in seara asta am facut o criza de nervi in fata mamei si a socrului meu iar mama mea nu m-a sustinut nici o clipa treaba care m-a capsat si mai tare, ca atare maine pleaca la Braila... sincer poate e mai bine ca se elibereaza casa dar e mai prost ca nu pot sta la servici pana la 6 ca nu am cu cine lasa copilul. Si avem o perioada tare aglomerata si ma simt inutila ca nu pot lucra, acasa e mai greu, nu reusesc sa ma concentrez suficient.
M-am suparat in principal pe sotul meu si inca nu mi-a trecut mai ales ca nu ma intelege deloc ba mai mult se da obosit si e nervos tot timpul mai ales fata de mine. Dar sunt valuri care trec!
Ma cam plang si nu imi sta in fire dar sincer nu am cui sa povestesc, in seara asta ma gandeam sa plec de acasa si mi-am dat seama ca nu am pe nimeni atat de apropiat caruia sa ii povestesc ofurile mele si care sa ma gazduiasca juma de ora cat sa imi treaca.
Asa ca m-am imbracat la ora 11 noaptea si am mers 20 de minute pe jos cu sotul ingrijorat dupa mine dar tot nu ma simt bine mai ales ca am insomnii noaptea si ziua nu sunt suficient de odihnita.


Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina81 spune:

Jadi,ma intristeaza si pe mine randurile tale.Dar iti trebuie mult curaj sa treci peste incercarile si greutatile vietii.Incearca sa te detasezi de probleme,Vladut are nevoie de tine intr-o forma buna.Poate este o perioada mai grea,toate avem asa zile "negre" cand avem impresia ca suntem singuri si nimeni nu ne sustine.Ai sa vezi ca daca a inceput sa pape mai bine,o sa ia si in greutate.

Irina si Matei-Cristian (1.sept.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RoxyP spune:

Hello, hello fetelor

Mi s-a reparat in sfarsit monitorul. Nu stiu sigur cat o sa tina, nu am primit nici o garantie, dar ma bucur ca vad si eu tot ecranul.

Am mai citit din urma, ati scris ffffff mult, am uitat tot ce vroiam sa scriu la tot ce am citit. Sper ca de acum incolo sa fiu la zi cu tot ce se intampla.
Vreau sa urez tuturor bebeilor bolnaviori insanatosire grabnica si un bun venit mamicilor noi.
Stiu ca la un moment dat se vorbea despre ser fiziologic. Eu am gasit la Cora ser fiziologic in pipeta de plastic cu care torni direct in nasuc. Este excelent. Se gaseste la raionul de cosmetice. Sunt 20 de pipete gen fiole si costa, din cate imi aduc aminte, aproximativ 250.000 lei.

Noi suntem bine, multumim pentru urarile care le-am primit la implinirea celor 5 luni. Doamne ce a mai trecut timpul! Anul trecut pe data de 04 februarie l-am vazut pentru prima oara pe David la ecograf. Avea doar 1 cm si ii batea inimioara. Am plans de emotii si de bucurie. Acum suntem ceva mai mari. Nu l-am mai cantarit de la 4 luni, dar banuiesc ca are 7 kg si un pic si 71 cm. Nu suntem prea grasunei, ca la cata agitatie pe noi in timpul zilei nici nu are cum sa se depuna ceva grasime. Toata ziua da din maini si din picioare si se joaca cu jucariile. A inceput sa se rostogoleasca prin pat si ii place enorm. Noaptea doarme fara intrerupere de la 11 seara pana la 7 dimineata, iar in timpul zilei are cam doua repriza de somn de 1-2 ore.

Am inceput si diversificarea. Sper sa ma descurc. Momentan bem suc de mar si morcov si supica. Fetelor, daca ii dau supa cu morcov, ii mai dau si suc de morcov? Si inca o intrebare: fetelor care facem laptele praf cu apa plata, cum facem supa, cu ce apa?
Pana la urma am renuntat la cerealele de la Hero pe motivul zaharului din ele si am luat cereale de orez de la Milupa. Sper sa nu il constipe. Eu ii pun in biberon la doua mese cate o masura (de la lapte) de cereale. Este prea putin? Pot sa-i dau mai mult?

Dupa cum stiti eu l-am tuns pe David ca nu imi placea deloc parul lui. Ieri, din cauza ca nu mai are mult par in crestet, am observat ca ii pulseaza fontanela. Pana acum eu nu am sesizat lucrul asta. M-am panicat putin, dar am inteles ca este normal. Este adevarat? sa ma linistesc si eu.

Vai cate vroiam sa scriu cand am inceput mesajul. Acum am uitat tot. Am pus poze si in albumul comun, aproape in toate. Va invitam sa le vedeti. Am pus si numele la poza de la 5 luni. Se pare ca imi scapase. M-am uitat la toti bebicii. Va spun la toate mamicile ca toti sunt frumosi, fara nici o exceptie. Sa-i creasca Dumnezeu sanatosi si frumosi!

A, vroiam sa va mai spun ca vineri mi-a venit si mie indemnizatia. Mie imi vine acasa la socrii mei. Socrul meu a luat-o si nu l-a pus sa semneze nimic. Oare nu trebuia sa vina o declaratie de semnat? Cele care ati primit, a venit si declaratia?

Gata, nu mai scriu ca v-am bombardat cu intrebari. Sa stiti ca maine sunt pe DC la datorie.

Noapte buna tuturor.



Roxana & David (12 sept 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/roxanacp/my_photos

Mergi la inceput