Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (52)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Sint cam ingrijorata: copilul a facut sub okiul sting o pata inchisa la culoare, ca un cearcan mare. Azi. Sotul zice ca poate fi infectie. Of, sper sa nu alerg miine cu ea la spital, si sa-i treaca.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Irina, multumesc de bun venit. Iaka datele lui bebe: Mihai Cristian, 27 octombrie 2005, 9:54 am, 2550 g, 48 cm

Raluca, leoaica cu pui nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Irina ce spirit de observatie ai! Am pus nume la poza!
Ioana imi pare rau de pata Mirunei, dar poate s-a lovit cu o jucarie.
Miflore robotul meu e Moulinex Vitae si e f. bun.
Noi tot cu muci multi. I-am scos de cateva ori in decurs de 2 ore.

Nicole&Ioana Alexandra

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Ioana, poate totusi s-a lovit putin. Sper si eu sa nu fie infectie. De obicei astea sunt cu secretii galbui, io asa am intzeles.

Ralcat, bine ati venit!

Nadina, mama de Serban (20 aug 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaCostiurin spune:

Gata, sunt la zi!!
Norina, zau ca nu-i ambitie la mijloc, asaaaa m-as lipsi - ca sincera sa fiu prioritatile s-au schimbat total si cariera a ramas pe undeva pe planul 3-4... Dar vorba unei prietene, "consoleaza-te cu gandul ca faci ceea ce trebuie ca Radu sa aiba lapticul in biberon".
Asta e, daca sotzul a vrut inginerie cu doctorat si fitze, ca daca era instalator la gaze.... doar la o instalare "autorizata" ca sa nu pierdem garantia - adika ne-a dat stampitzula! - care a durat mult spus 2 ore, a incasat un Gigel 135 roni!! Si asta a fost ieftin, ca sub 1 mili jumate noi n-am gasit, ba kiar tre' sa-i si mai iei cu masina!!! pai la o socoteala simpla, zi ca nu se streseaza omu' si are doar 3 lucrari pe zi.... oare cum s-o lua autorizarea aia, ca parca m-as apuca si eu?!
Revenind la pastratul aparentelor, noroc ca traiesc colegii din amintiri si ca atare ei cred ca daca n-am facut sau am uitat de una-alta este pt ca-s preocupata in sfere mai inalte, hihihi!! Sa vedem cat o mai tine cacialmaua, poate totusi mi-oi mai da si eu drumul....
Cu Kristinutza n-am mai vorbit, mea culpa! dar cum n-am vorbit in general cu nimeni... (pesemne imi fac norma la birou!). Sper s-o sun curand si va zic si voua.
De sf. Valentin... afara de prezenta aragazului nou in bucatarie n-as zice c-am primit altceva [plang]. Nici macar felicitari.
Bine ai venit, Raluca! La mai mare printre noi!
Deni, vad ca te-ai apucat de lucru... Mic sfat de la una in sapt.2: nici nu te gandi ca ii e mai bine copilului fara tine si de-aici sa te simti inutila sau mama ratata!!! A patit-o si mandea si kiar ca eram rau de tot pe aratura, ca ei doi se inteleg bine, ca eu sunt in plus, buna doar la spalat biberoane, blabla-buhuubuhuuu! mie mi-a frecat ridichea o prietena si mi-a explicat simplu ca cumintenia copilului va dura pana cand se va lamuri el cum e cu persoana cu care isi petrece mai mult timp acum - in cazul meu sotzul, pe urma va da "atacul fatal" si-l va incaleca!! Ce face Vlad? Cate zile de antibiotic mai are?
Tonnia, bine ca Dinu e mai bine si ca te-ai mai linistit!
Zicea cineva de calciul Pharco. Eu nu-i mai dau lui Radu pt. ca de cate ori i-am dat, mi-a facut kk moale. Am zis za-i coincidenta si am repetat administrarea, la fel a facut. Nu stiu nici eu pe ce cale s-o apuc cu calciul, are mai mult de-o luna de pauza si deja a inceput sa-mi transpire la ceafa la biberon, stie cineva cand reintra in productie calciul gluconic? De la farmacie mi-au mai zis de calciu natural, foloseste cineva? in ce doze?
Mie tot nu mi-a venit CM. De la inceputul lui ianuarie m-am muls cate 5 ml o data la 1-2 zile, iar dostinexul l-am luat acum vreo 3 saptamani, o fi normal sa nu-mi vina?!nu ca mi-ar fi dor, dar am avut un fibrom in sarcina si tre' sa inspectez ce-a mai ramas din el dupa prima menstruatie...
Gata, v-am salutat, ma duc la somnic, ca iar nu dorm cat trebuie pe urma!
PS. Mai am 5 kg in plus, mi se vede si mie talia!! dar de dunga n-am scapat!






Raluca, mama Radului - 29.09.2005
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina81 spune:

Buna fetelor!

Noi am fost ieri la control si i-a facut radiografie la sold,dar bine ca nu are nimic.Hidrocelul s-a mai redus,talus valgus nu mai are.Insa m-a certat cu putza pt. ca nu trebuie decalotat.de fapt stiam ca fimoza e fiziologica pana la 2 ani,dar m-am, gandit ca-l rezolv eu singurica. Matei are vreo 9 kg si eu aproape ca nu mai pot sa-l duc in marsupiu.
Matei a cam inceput sa refuze piureul de legume,dar daca-i pun o masura de lapte praf sau cereale,ii place.
Azi l-am pus sa se uite in oglinda si cred ca incepe sa se recunoasca pentru ca rade la imaginea lui.


Irina si Matei-Cristian (1.sept.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anirim spune:



salut,



Simonique : Bebe Mario este frumusel foc, iar poza cu piciorusele afara din patut si cu degetelul in gurita m-a fermecat. Este o superpoza.

Ioana : sa stapaniti mobila sanatosi !

Ralcat : bine ai venit , sa-ti creasca si sa fie sanatos micul nazdravan.

Am mai pus si noi poze noi in albumul SF VALENTIN 2006, cada vreti sa ne vedeti....
http://pg.photos.yahoo.com/ph/irinaflorentina2002/my_photos


Anirim si Andutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaCostiurin spune:

ah da, Ioana , si Radu a avut o pata albastrie si dupa ce n-am mai putut de griji am solutionat misterul: si-a miruit una cu zornaitoarea in arcada, iar albastreala era o vineteala care cum se stie coboara... acum, tu tine-o oricum sub observatie, dar ia in calcul si varianta asta!

Raluca, mama Radului - 29.09.2005
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina81 spune:

Simonique,eu nu ti-am zis inca bine-ai venit. Mi-a placut mult de baietelul tau,mai ales cum se sprijinea el in manute.Matei e cam puturos din punctul asta de vedere.Nu vrea nici macar sa se intoarca,ori are cam mare.Am vazut ca esti din Cta,poate ne intalnim si noi cu carucioarele.In ce zona stai? Eu,la Dacia.
Am admirat si pisica,am avut si eu una pe care am fost nevoita s-o dau.

Ioana,asteptam pozele cu mobila.

Irina si Matei-Cristian (1.sept.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Seara buna la fete !
Azi am fost la cumparaturi sa luam ´centru de activitate´...ce-mi place cum suna, l-am montat si Fabiano numai cu okii pe el sta, ii place. Am intrebat si de ´biberon cu lingurita´, nu s-a auzit aici de asa ceva, nici la firmele de unde poti comanda online nu au. Ciudati !
Simonique, foarte frumusel baietelul tau !
Codruta, e bine Petra?
Ioana, sa stapanesti sanatoasa mobila !
O noapte buna va doresc,


CArmi

Foto bebe Fabiano cel zambaretz (20.10.05)

Mergi la inceput