Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (52)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RalucaCostiurin spune:

Buna seara!
N-am mai apucat sa fiu la zi... ce sa-i fac, a plecat sef-meu in concediu si m-a lasat cu toate pe cap, si ma si tot chinui sa termin cu traducerile alea.... asta in conditiile in care am plecat nu mai tarziu de 4!! Mi-a fost si rau zilele astea, de oboseala cred; vorba Ioanei, iti ruginesc, nene, neuronii - ma uitam la cate faceam eu inainte si ma gandesc ce desteapta eram pe vremea aia!! Acu' ma lupt sa pastrez aparentele!! Acasa, nu stiu cum sa stau mai mult cu Radu, mai am si de gatit etc... fetele care lucreaza stiu despre ce vorbesc.
Ina, super! Si eu am vorbit cu fetele zilele trecute, ca ne-am schimbat in fine aragazul - am luat unul mare de nemancati!! - si pe cel vechi il donez...
Mi-ar face placere sa te cunosc in carne si oase, se si lungeste ziua pana atunci!
Radu e bine, isi mananca mainile cu maneci cu tot si ne gusta de cate ori are ocazia. Tati a mobilzat-o pe strabunica si se pare ca se descurca amandoi cu micul terorist. Am luat un model nou de comprese sterile, cu ambalaj colorat; asa o tzeapa!! puteau a carpa umeda de iti luau auzul!
Acum sa incerc sa recuperez ce ati mai scris, nu stiu ce au mai facut fetele cu probleme...

Raluca, mama Radului - 29.09.2005
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Am mobila. Dupa ce o sterg, o umplu cu lucruri si lipesc cele 50 de animale pe pereti va fac poze.

Am sunat bona sa nu mai vina miine. Of, sper sa nu se supere. Trebuie sa mergem la politie cu asta mica, sa ne refacem pasapoartele (ca au expirat) si sa o trecem si pe ea in ambele. In plus, sotul nu mi-a zis clar ca o luam doar citeva zile de proba, asha ca mie mi-e tirsha acum sa-i zic ... Dar ca menajera m-a convins, e foarte harnica.

Raluca, pai e foarte bine daca reusesti sa pastrezi aparentele la servici. Esti pe drumul cel bun.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Seara buna!

La multi ani sarbatoritilor zilei!


Noi am avut o zi super azi.Serban a fost foarte cuminte, ptiu ptiu. S-a trezit la 7, i-a dat ta-su sa pape.Apoi l-am schimbat ( mamaa cum e kk dupa diversificare, Dior nu alta ) si l-am pus langa mine in patutz. S-a jucat mai singurel mai cu mine pan' pe la 9, cand a facut nani cu mami ca mi-a fost lene sa-l mai duc la el . La 9 juma s-a trezit si iar s-a jucat mai in carucior, mai la el in patutz pan la 11 cand am papat piure. Sa stiti ca nici el nu se murdareste decat foarte rar si atunci e clar neindemanarea mea. Pe la 1 a adormit iar pan' la 4 fara un sfert cand l-a trezit bona ca el nici nu se gandea...La 6 juma' a dormit iar juma' de ora. Aia acume mai marait, dar isi asteapta baitza... Nu-mi vine sa cred: nu stiu daca a scancit 5 minute adunate azi. Nu mai era el plangacios, dar nici chiar asa...

Simoniqueeste demential baietzelul tau: si frumusel si foarte dezvoltat

Ioana, pai daca tu i-ai zis sa nu se apropie de fata de ce te superi ca te-a ascultat? Uff, tre' sa recunosti ca greu ne intra cineva in voie...Bafta la interviu!

Verobravo pentru ca ai reusit sa-l faci sa adoarma singur

Bebicilor cu kk pe invers , Petra si Ilinca, le doresc sa fi fost pentru ultima oara cand au avut probleme.

Nadina, mama de Serban (20 aug 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

RalucaC, nici nu vreau sa ma gandesc cum imi va fi si mie cand ma voi intoarce. Bine ca reusesti sa pastrezi aparentzele, macar de as reusi si eu Uf , sa nu uit, ne mai dai vesti despre Kristinutza?

Ioana
, sa stapaneasca fata mobila sanatoasa!!Si sper sa nu mai treaca iar o saptamana pana pui pozele ca iar protestez!

Jadi, mie mi-e dor de salutul tau demonstrativ!

Nadina, mama de Serban (20 aug 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Vero si mie mi-a zis pediatra ca atata timp cat papa numai san ( vremuri demult apuse ) nu o intereseaza mucozitatile din kk. Numai san insa inseamna san exclusiv, chiar si fara ceai.

Ruxandra, imi pare rau ca s-a accentuat roseatza ufff! Tin pumnii sa nu fie totusi dermatita atopica!!!

Nadina, mama de Serban (20 aug 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Buna fetelor,
Aku v-am gasit asa ca ma alatur si io grupului vostru. Pruncul meu a aparut pe 27 octombrie, e un mare rasfatat si un mare terorist.
Anya20 am fost cu bebe la un control de rutina si ne-a spus doctorita pediatra ca avem sanse mari sa gasim vaccin infanrix in farmaciile 2na. Se pare ca o perioada mai lunga de timp va lipsi de pe piata romaneasca. Sper sa ai noroc si sa gasesti.



Raluca, leoaica cu pui nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

La noi kk nu mai miroase mai deloc de cateva zile. Trebuie sa ma uit in pampers ca nu mai simt nimik . Face de 3-4 ori pe zi. Am crezut ca sunt eu infundata(sa nu zic nesimtita ), dar sambata eram 6 insi cae am stat cu bb si nimeni nu a simtit nimeni nimic. Si in seara asta a facut pe masa de infasat si l-am "amusinat" proaspat, un slab miros dulce... Sa imi fac griji??

Eu abia acum am vazut albumul de sportivi . Ilinca e super tare . (in albumul de 5 luni sunt 2 poze "anonime" cred ca de la Nicole si de la Roxy, sper ca am identificat bine )

Ina pt cand facem rezervara la "la mama"?

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Ralcat bine ai venit! Da-ne datele sa te trecem in listuta de pe prima pagina.

Ioana sa stapaniti sanatosi mobila si sa pui poze curand.

Ioana, acum o sa fac treaba pana la capat

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norina spune:

Fetelor , ma bucur ca m-ati incurajat si nu ati dat cu rosii pt ca m-am lafait putin in magazine inseamna ca stiti ce inseamna pe pielea voastra , oricum m-ati facut sa nu mai ma simt asa de vinovata ca am cheltuit banii bebelusei,ei lasa ca o sa-i cumpar si ei mai multe data viitoare Anya tu chiar m-ai intrecut, acum ma simt mult mai bine si pana la urma nu-i mai bine decat sa venim acasa frustrate si suparate si sa-i transmitem starea lui bb?...hehehe motive gasim o droaie Cine intreba de dovlecei-se gasesc in Billa -import Spania,eu acolo am vazutIoana , asteptam pozele cu mobila pt fetele care au inceput deja serviciul, cred ca e groaznic fara puiuti, multa ambitie aveti, bravo voua!Norinapoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Multumim de urari! Sotzul freaca de zor cu pronto.

nadina, daca uit sa fac poze, ma bazez pe tine ca-mi amintesti.
Ok irina.
anya20, ma scuzi, n-am vazut unde intrebai de infanrix. Ia toate farmaciile Dona la rind, suna si ai sa gasesti infanrix la cele mai ne-centrale. Eu asa am facut, si mi-am luat vaccinul de mai bine de o luna.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput