Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (52)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Am aparut si eu ,na ca nu am somn ma pus gaia sa ma uit la tebelizor si am vaut 2 filme si acuma nu mai am somn,dar imi era dor nu mai m_am uitat la un film cap cod de nu mai tin minte ,dar acuma am recuperat
Ioana sa stapiniti mobila cu placere
Ralcat bine ati venit tu si nazdravanul tau drag
Miflor da locuiesc in boulogne billancourt linga paris
Jadi pupici de la noi si sintem alaturi de tine sa te ascultam

poze
DanaAntoine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

buna mamicutelor...am recuperat ce pierdusem si...offffff ce-am mai obosit.
m-am bucurat insa sa aud (sa citesc)despre bebeii ce se simt deja mai bine...

Jadi imi pare sincer rau pentru tine, chiar inteleg prin ce treci...pe mine ma apuca foarte des depresiile...ca nimeni nu ma ajuta...ca nimeni nu face nimic in casa...ca daca face ca nu a facut bine...bla bla .. am momente de super fericire si altele de nervi cand nu ma inteleg nici eu...l-am disperat pe al de sot!

azi Noa a fost foarte agitata dupa amiaza...ori nu si-a facut somnul bine, ori o durrea si burtica...a si vomitat azi de cateva ori....sau sunt vinovati dintisorii.mi se pare un pic devreme dar...cine stie

isi indeasa manuta in gurita pana la cot si scanceste si planga...o sa intreb maine la farmacie de ceva pt gingiute

acum doarme---si m-a furat si pe mine somnul asa ca...pe maine

Irina si buburuza Noélia - 25 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Neata!

Ieri am terminat antibioticul, nu-mi vine a crede. Vreau sa vad efecte bune. A avut o zi acum 2 zile de 800 ml, dar ieri s-a intors la 700.

Citesc si ma intorc.

PS Ioana, mai spune-mi o data ce scrie exact pe vaccinul de 4 luni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Numai mie nu mi l-a laudat absolut nimeni pe Dinu! Si nu inteleg cum nu observati ca e de departe...cel mai frumos!
"Uite-o cioara...!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:


Sal'tare.
La multi ani piticilor care fac lunita
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/marinelaciurea/detail?.dir=4648&.dnm=7146re2.jpg&.src=ph
aici e informaticianul meu.
Tot ma gandesc ca Iaris nu depaseste 650ml de lapte pe zi acum de cand manca diversificat si nu mi-am facut probleme, oare ar trebui sa-mi fac?Nu stiu pana la sf. saptamanii cat a luat in greutate, ca atunci il cantaresc,dar nici nu pot sa-i dau mai mult de 180la o masa ca il vomita.
tonnia, eu n-am vazut nici un link cu poze la semnatura ta ca sa imi dau cu parerea, dar sunt convinsa ca este un copil deosebit, asa cum spui tu.Sa speram ca va fi mai bine de acum cu bebe si sa nu mai se mai imbolnaveasca.
Eu am storcator de la Braun si sunt fff multumita, pt ca pulpa iese aproape uscata.
Jadi, macar e bine ca poti sa te exteriorizezi, eu nu pot si ma framant in mine ca toanta si toata lumea crede ca mi-e foarte bine.Spune ce nu iti convine pt ca asa trebuie si fa tot ce se poate sa-ti fie tie bine, iar capriciile sotului lasa-le ca vor trece.Sa inteleaga si el ca e usor cu bebe si mai ales ca a fost si bolnavior, ca doar nu esti masina sa le faci pe toate bine.Suntem oameni si avem prioritati iar a ta este puiutul.Cui nu-i convine sa-si ia jucariile si sa plece.Aici esti in familie asa ca poti sa te exteriorizezi fara sa deranjezi pe nimeni.

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Jadi, voiam sa spun ca nu e usor...dar m-a luat valu' tastarnitei

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Tonnia hai sa-l laud ca drept sa spun acum l-am vazut (mea culpa). Pe ceilalti ii laudam mai mult ca e link la semnatura si e mai simplu sa-i vedem . Oricum e un scump si e chiar grasunel cu toate ca papa putin.

Jadi cand mai vrei sa te plangi cuiva eu te astept sa te descarci ca stiu cat mult conteaza. Fruntea sus o sa vezi ca vor veni vremuri mai bune.

Irina bine ai facut ca ai trecut-o pe Raluca in listuta (eu aseara stinsesem calculatorul si m-am dus sa ma culc). Ma bucur ca Matei nu are nimic la sold si ca toate merg spre bine.

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RoxyP spune:

Buna dimineata fetelor

V-am spus ca sunt pe DC la datorie...iata-ma!!!
Au anuntat pentru weekend temperaturi de +14C si ploi. Sper sa putem sa iesim la plimbare, sa nu ploua si in Bucuresti.

Jadi, noua poti sa ne spui orice, suntem aici sa te ascultam si sa te ajutam. Si nici macar nu trebuie sa bati drumuri sa ajungi la noi, doar tastatura. Curaj ca toate o sa se rezolve.




Roxana & David (12 sept 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/roxanacp/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Roxy sa speram ca va fi soare si asa cald cum au anuntat ca sa mai incotosmanim bbii cand iesim. Ce fain ar fi!

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Nanadana, Ioana,b_irina_c, simodina, anirim, irina81, carmi, miflore,anya20, multumim pentru ca v-ati facut timp sa va uitati la noi
Mysweetest, felicitari pentru kg ( 9+ )
Ioana, sa stapaniti sanatosi mobila, asteptam poze
Irina81, si voua felicitari pt kg. Cum adica medicul te-a certat pentru decalotare? Ma exaspereaza problema asta, unii zic asa altii altfel... La ce pediatru mergi tu? Si eu din Constanta, stau la Soleta, cam greu sa ne intalnim cel putin acum cand e frig... Si Mario se distreaza cand se vede in oglinda, ii place tare mult
Anirim, frumos "Valentinul" vostru. Se pregatea de un safari?
Ralcat, bine ai venit! Nu o sa iti para rau
Anya20, ai fost tare cu "ochiul critic". Imi place tare papushica in rochita de blugi
Jadi, si eu te inteleg perfect, nu de alta dar si mie nu stiu de cate ori imi venea sa plec in lume, dar vorba ta: unde sa te duci?
Iti doresc ca lucrurile sa se imbunatateasca curand si sa revii cu mesajele tale care tare ma binedispuneau.

Fetelor, crek merit batuta! Dupa ce am luat teapa cu minunatul aspirator H2O VAC de la teleshopping, nu m-am invatat minte si mi-am luat acum aparatul ala de vibromasaj... Tineti-mi pumnii sa nu fie o porcarie
Voi cum faceti supita? Adica dak mi-ati putea spune asa ca la prosti, in cantitati... eu am o problema cu asta..
Acum mergem si noi sa pregatim suculetul... revenim


http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonique22/my_photos








Simonique si bb Mario (22 august 2005)

Mergi la inceput