Poznasi de iulie-august 2004 (158)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

hehehe, dana, baietii mamei, cred ca ti-a crescut inima sa-i vezi pe amandoi!

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Dana...deci Serban era musafirul de vaza....ma bucur ca v-ati revazut!! Luca nu are nimic la plamini...Totul este de la laringita facuta...
Mani..nu am inteles intrebarea cu sala :(
Corin..sanatate Evei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Buna. Eu v-am citit in fiecare zi, dar nu sunt in dispozitie de scris si nu vreau sa stric si dispozitia celorlalte. Acum am intrat mai mult sa o intreb pe Dana de ce acte a avut nevoie cand a venit Serban in vizita.
In rest, noi, adica Adela e bine. cat vorbeam cu maica-mea la telefon, a bagat catelul in casa. Acesta s-a culcat langa soba si Adela a luat perna sa o puna jos,sa faca si ea nana cu ham.
Aseara am vazut poze, multe poze, dar cel mai tare m-a distrat faptul ca la pozele Mihaelei, pur si simplu incurcam personajele.Ana era bebelul (Edi) si Edi era "fratele" cel mare (Ana).
Olivia, spune-mi si mie daca la ambasada trebuiesc traduse actele de proprietate de pe casa, etc. Inca nu am negociat nimic, strang doar informatii.
O seara buna frumoaselor.

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

uhu! am dezlatit prima paginaaaaaaaaaaaaaaaaaa tananananam:D

O culc aseara militareste pe Mielu. Cu ceai. Ca laptele il tot vomita si m-am saturat sa skimb lenjeria zilnik. Sting lumina, sting veioza, se duc de suflet si stelutele fosforecente. Asta tzocaia linga mine in pat la panarama aia de ceai. La un moment dat aud plescaielile specifice pt inghitit par sau recuperat diverse bucatele mici din gura. Hait! Adeca scap de vomat de la lapte si asta pescuieste un fir de par??? (imi cade paru iost vinovata de tot). Ma ridic instant si aprind veioza intre doua contractii. Ma uit la Miel sa recuperez nemernicu din gurita ei dulce. Ce facea suava faptura??? Avea ceaiul mai cald decat de obicei si a vazut ea ca atunci cand pune sticla orizontal sare mereu cate un jet din bibe. Si statea capra mea cu okii inkisi si culca mereu sticla si casca gura sa pescuiasca jetul de ceai.............. Si plescaia!

Iar tuseste amarita:( Am bagat-o pe Mucosolvan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

papadie, tu esti de belea, poate dupa ce termini cu copiii, ii vezi mari si trimisi la scoala lor, casa lor sau ce altceva vrei tu, ai sa te (re)apuci de scris, ca de talent nu duci lipsa. pupam burtica si nasu' mielului sugatoare de ceai!

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Papadie,Mielu tau e fenomenal,zi-i tu nu-ti vine s-o maninci?
Liliana deci:certificat de nastere,copie si original,pasaport,asigurare medicala,hotarirea de divort unde este specificat ca minorul imi este incredintat spre crestere si educare in copie si original,o procura semnata in fata notarului ca sunt de acord ca persoana x sa-mi aduca copilul,o invitatie in care declar ca suport toate cheltuielile copilului pe tot parcursul sederii lui aici ,cazier judiciar al persoanei care mi-l aduce si atit.Toate copiile ramin la punctul vamal.la intoarcerea in ro nu a fost nevoie decit pe pasaport.Pup sa treaca supararea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Papa..pucici pe burtici...
Liliana un pupic si pentru tine sa treaca supararea...este astenia de primavara?..glumesc...La ambasada toate actele vor fi in romana, chiar si formularele pe care mama ta trebuie sa le completeze...Te asteptam sa ne mai povestesti si ..stii tu ..loc de dat cu capu"..adica loc de varsat amarul :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Papa, bine ca ai dezlatit acum pagina, dupa ce m-am chinuit io sa citesc ...de parca bateam la masina de scris, asa trageam de bara ! Mielu tau e fenomenal, dar lasa ca sora-sa va fi cuminte foc ...

noi salutam pe toata lumea, iar n-am timp sa raspund la fiecare, mii de scuze si multi pentru toate mamicile si toti piticii!
nu stiu ce am ...de fapt stiu ce am, sint ffff obosita, atat de obosita incat simt cum imi tremura tot corpul de oboseala, si asa imi trebuie ca sa ma invat minte ...moata adoarme la 8.30-8.45 seara si se trezeste dimineata la 7.45-8, iar eu ar trebui ca la 10 sa fiu in pat , pana dimineata sa ma odihnesc cum trebuie, insa eu mai devreme de ora 1 nu ma bag in pat, si din cauza asta am ajuns la oboseala asta cronica, in fiecare seara imi propun sa ma culc devreme, dar nu reusesc, mai ales ca acum e olimpiada si ma uit la patinaj, unul dintre sporturile mele preferate, si nu numai asta , ca doar tineri sintem si trecem prin mari pasiuni, pasiuni care ne apuca pe la miezu' noptii!
maine se fac 6 ani de cand sintem impreuna, eu cu Alex adica ...nici nu-mi vine sa cred cat de repede trece timpul, cine ar fi crezut atunci ca o relatie inceputa pe icq ...va ajunge aici unde e acum, cu multa multa dragoste si cu cel mai reusit copil!
fetele, daca am luat-o pe aratura va rog sa ma scuzati, ma duc la nani nani pui (asa zice vizigoata), maine sper sa fiu mai fresh!

pupacim

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

buna seara...v-am citit dar mandra mea nu ma lasa nici cum sa ma apropii de tastatura...

Olivia, am vazut pozele...sunt de invidiat....si caldura de acolo...nu mai zic.
Sanatate piticului!

Dana, super ca Ric mananca mai bine, ma bucur.Si Andreea mananca stiksuri cu susan la greu..chiar acum rontzaie.Am fost la magazin si i-a luat o cutie.Nu trebuia tati sa-i dea ca acum nu imi mai mananca nimic pana se culca.Eu stia de mac, ca nu-i bun pentru ei.
Vai dar cata hartzogarie trebuie ca sa plece ciopilul singur...o nebunie!

revin....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

La multi ani fericiti si de acum incolo, Nicole!!! ce bine ca sunteti tineri si nelinistiti, asa si trebuie!

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput