Poznasi de iulie-august 2004 (158)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Alice, pai cata furtuna in borcanul cu iaurt e tema Danone n-am citit....mi s-a lasat de la el. Ananas crud nu stiu daca e bun, cred ca e cam tare, am luat odata si nu a avut succes, poate compot ar fi mai comestibil pt el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Vad ca vorbiti de ce-i voie si ce nu?
Eu maninc sticksuri cu susan in prostie,si s-a luat si ricardo dupa mine.crantaneste tot timpul din ele.Stiti ceva cum ca n-ar fi bun susan-ul pentru copii?
chiar nu stiu nimic despre asta ,de asta va intreb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Lia eu personal i-am dat lui Ricardo iaurturi danone vreo 6 luni.Acum cumpar iaurturi bio.Dar pe cele de la Danone mi le-a recomandat....pediatra copilului.Toti copiii maninca danone aici,absolut toti pe care-i cunosc eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Lia, pai daca ai sa citesti ai sa vezi ca mai toate contin cite ceva neprescris la copii, dupa cum spuneam, poti sa ii dai, dar nu in cantitati industriale ! Eu i-am dat lui Andrei danonino si danone fara sa ma stresez prea tare, de altfel e alegerea fiecaruia, fiecare mama incearca sa faca ce este mai bine pentru copilul ei ! Mai nou Andrei este fan danette si danone ala cu doua culori, cu vanilie parca si cu ciocolata - asta pentru ca mie imi place teribil de mult asta si daca ma vede mincind nu pot sa il refuz la nesfirsit !
Ananasul da-l la blender eventual si amesteca-l cu celelalte fructe, eu asa fac, intr-adevar, este cam tare altfel !
Dana, nu m-am suparat defel ! Io sint suparata cronic pe natia romana, care nu vrea a se civiliza si pace buna, pesemne ca nu a auzit inca de faptul ca secolul nu mai este 15 ci 21 !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna seara! Vorbiti de iaurturi, si eu am fost anti-Danone pentru ca am auzit tot felul de opinii contra si ma chinuiam sa-i fac iaurt de casa- care imi iesea sau nu.Asa ca am trecut la Danone natural in care-i puneam eu fructe- de obicei banana si/sau biscuiti, iar acum mananca doar Danone delicios cu caise sau visine, mai nou a aparut si cu ananas.
Vrabiuto, m-ai facut curioasa, ma apuc sa numar si eu cuvintele!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos
Mami+ MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

mey, da' ce suparare la voi, imi amintesc si eu cand m-am dus in tara gravida si din greseala, in aeroport, am lovit pe cineva cu geanta. mai avea putin si ma lua si la bataie, desi mi-am cerut scuze de nu's cate ori. asta e. nu ma dezic de natiunea mea, da' sunt neciopliti gramada. scuze, dar asta e adevarul.
alice, eu nu ma relaxez deloc, desi as vrea, ca lucrez la patron si am 6 sarbatori libere pe an...as fi vrut si eu sa mai stau pe acasa cu puiutul meu.
aici ninge iar, dimineata am facut o ora juma pana la munca, is gata obosita.
pupam pe toata lumea!

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

ieri am disparut..la 12 s-a oprit curentul...asa ca tati m-a scos la un restaurant turcesc...si apoi ne-au dat drumul acasa! Mie personal nu-mi place aceasta zi...este ceva artifical...
ma declar naucita..a treia noapte cint d-nul Luca se trezeste plingind...l-am luat in pat ..si am reusit sa-l conving sa nu mergem la tati in pat..asa ca in 2 ore sforaia..si l-am pus la el in patut...Nu-mi dau seama daca se trezeste din cauza tusei...Oricum mi-a tusit dupa trezire..pret de-o ora.. Aseara am reusit sa-i dau o lingurita din siropul Danei...Cred ca ma duc si eu azi sa caut produse naturiste...ca nu se mai poate!
Ma bucur ca v-au placut pozele...eu sint incintata ca exista astefel de locuri de joaca...fara ele inebuneam in casa!
Marina ...de cite ori mergeti la gradi? Cind veniti in state?Asa ca socrela ta..sint multe americance...ce-mi place de ele! Numai in bleu si roz se imbraca
Lumi..da noi intr-un an ne repatriem..desi cind citesc ce mai povestiti...nu ca am uitat....dar imi mai reamintiti voi
Dana sanatate lui Ric! Ce mai face Serban?
Marcela multumim de complimente! 100 de cuvinte ...felicitarile mele..Noi? 5 cuvinte...dar recuperam noi cind ajungem in Ro!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Mai fetelor,ce sa va spun!!!Serban are monitor!!!!!!nu e cel care e la reparat dar i-au adus de la firma unul pina ce e gata al lui.Mai ce receptivi sintem noi ca natie la scuturaturi.chiar si la cele prin telefon.Mama m-a sunat ca sunt la usa niste baieti cu un monitor in brate.Se speriase saraca.Asa ce ma bucur ca-l pot vedea iarasi pe pui,maine sun sa multumesc pentru operativitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Olivia e foarte posibil sa se trezeasca de la tuse
Ricardo nu se trezea dar nici nu dormea.Eu in schimb numai pe linga patut.Eu zic sa-l asculti si la plamini.Sanatate multa va doresc.Eu va invidiez pentru caldura,sunt innebunita ca nu mai vine primavara odata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Serban e ok,multumesc de intrebare.A fost aici saptamina trecuta,de asta nici nu am intrat la voi.Creste,are 1,50 tot slabut,i-am cumparat multe haine si pe toate le-am ajustat la talie,ca-i cadeau de pa el.in rest nu le-a ajuns casa de atita zbenguiala.Asta mic era innebunit dupa el,au dormit o noapte impreuna la Serban in camera.i-am gasit hirjonindu-se in pat nu stiai care e deasupra celuilalt.Au desenat,s-au mazgalit,i-am gasit in dus imbracati cu apa deschisa,se spalau baietii.Si multe altele.

Mergi la inceput