Clubul moldovencelor de peste Prut (16)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gazea spune:

Karinaexact aia e adresa mea.Mai intru maine nu mai pot...
Amedeo a facut vraiste in casa ma duc sa ma ocup de el.Pa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Buna

Hai sa va spun si eu ce am patin ca pina acuma nu imi pot reveni, tremur ca o varga. Cred ca o sa beau un calmant.
M-am dus eu cu baiatul in carucir sa-i pun vaccina. Insa la noi azi s-a stirnit un vint nebun, e 55 km/ora. Eu vazind asa ceva mi-am spus ca nu ma mai bate vintul, mai ales cu carutul meu mare care nu il pot ridica nici cu 2 persoane, dar un vint nu e mare treaba, eu ma voi tine de carut, dar carutul dupa cum e greu va fi ok.
Si ce credeti, nu a fost chiar asa, vintul a fost mai puternic. Dece mergeam eu pe marginea drumului (si era la intersectie unde erau foarte multe masini) in vale si cind s-a stirnit un vint pai ma ducea in vale, dar asta nu e tot ca nu stiu cum a fost un val mare ca mi-a rasturnat carutul in fata unei masini, si bine ca era pentru masina data la deal ca de altfel nu stiu ce avea sa se intimple. Si credeti masina s-a oprit. Ca eu am cazut peste masina, a iesit o doamna din masina ca sotul ei era la volan, ea vroia sa ma ajute,dar si ea fiind slaba o ducea vintul la vale, atuncea s-a apropiat un baiat si noi toti in trei am ridicat carutul. Lucian a inceput sa plinga isteric, dar eu nu mai putin eram speriata. Apoi m-am tinut de un stilp vreo 15 min ca nu puteam merge si vintul imi lua carutul din mina. Numai eu stiu ce putere am depus ca sa tin carutul sa nu mi-l duca in masini.
S-a apropiat un domn si m-a ajutat sa merg pina la policlinica. Dae Lucian tinea o gura si era foarte speriat. Dar asta nu e tot, cit de greu am ajuns eu la policlinica asta ca apoi secretara sa-mi spuna ca nu poate azi sa-mi puna vaccina, deoarece infirmiera nu este ca ceva a intervenit. Pai am facut o criza. Cind ma ginde3am ca am de dus inapoi la deal si ce ma asteapta, si plus ca tot efortul asta a fost facut in zadar...Mai scurt pina la urma am luat un taxi, fiind la nici jumate de km casa.

Hai ma duc sa iau un calmant ca nu mai pot

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)

Oare cit avem?

Mindria n-are loc in doi ca ea e prima care naste un razboi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

hop si eu ,azi sunt in toane mai bune .
Sa va zic ce am patit noi ieri ..Am primit factura de la telefoanele mobile si cind colo cu 160 $,( aproape 2000 lei mold.) mai mult decit platim de obicei ...ii zic sotului ca ceva nu e in regula si se apuca el sa dea telefoane sa ne lamureasca si pe noi cineva ...dupa ce vorbeste cu o doamna vreo 20 min imi zice ca noi ne-am conectat la net de pe telefoane ...da de unde ca noi amindoi avem pc cu net non stop ,asa ca ne-am dat seama ca soricelul de Deanna a pus mina pe telefoane si a butonat de zor la ele ,cind nu am fost atenti ..ma oftic ca mai bine mergeam la shopping sau la vre-un tratament cosmetic ...buna lectie ne-a dat .
Crinia fa exercitiile Kegel ca nu are cum sa-ti dauneze si dupa sa ne zici de rezultate .Despre hemoroizi, Preparation H unguent este cred cel mai vestit aici .Un star a zis ca-l foloseste pentru asi micsora cearcanele .
Lucia sotul e american ,adica e nascut aici ,dar de etnie filipin .Am mai facut eu o prostie cu limbutele..ma grabeam si am uitat sa le spal de sare ,asa ca mai erau si sarate un pic ,ca o limba de soacra "sarata si usturoiata ".Chiperii umpluti sunt favoritii mei mmmmm ,din pacate aici nu gasesc ardei ca ai nostri ,numai din aia super gigantici .Arata foarte bine si gogosii .
Nati ce reactie ai avut cind ai vazut desenat pe pereti ? mai de unde copiilor le da prin cap sa deseneze pe pereti ?eu una m-as aprinde
Rodica sa petreci bine cu familia.Deanna e si ea cu pasaport de la 4 luni ,e asa haioasa si grasana in poza ..
Aliona bravo pentru pajitura si perseverenta .Cu ce culoare te-ai vopsit la par ?
ma duc sa-mi hranesc puiul .
we placut .
ps Nu aveti vesti de la Lilia ?

Alina si bebe Deanna 09.09.2004
poze
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

of ca sunt uituca .. Nati multa sanatate si vezi ca Lucia a dat receta cum sa faci sa-ti treaca mai repede

Alina si bebe Deanna 09.09.2004
poze
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Vai Crinia prin ce ai trecut ,bine ca s-a terminat totul cu bine si ati ajuns teferi acasa .Pai nu mai erau si alte infirmiere sa-i puna lui Lucian injectia ,ca sa nu mai trebuiasca pe timp de iarna sa te mai duci la policlinica ?
Multumim la toti pentru urarile de sanatate pentru Deanna .Azi mai pe seara o sa-i dau un pic de lapte ca pina acum am tinut-o la regim strict .

Alina si bebe Deanna 09.09.2004
poze
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Of, Karina, saraca de tine, prin ce intimplare de groaza ai trecut! imi inchipui ce enervata erai cind ti s-a spus ca ai venit degeaba pentru vaccin. Bine ca s-a trecut fara urmari grave.

Aliona, da ce harnicie a dat in tine, bravo!

Alina, ai vazut ce strengari pot fi copiii? Acuma trebuie sa tineti telefoanele la mare distanta de Deanna, ca cine stie ce pe unde mai suna.
Nu m-am enervat cind l-am vazut pe Vlad desenind pe perete, pentru ca eram pregatita moral ca asa o sa se intimple curind. Orcium, noi am convenit mai demult cu sotul ca o sa-l lasam sa picteze pe peretii din camera lui. Singura problema e ca Vlad sta mai mult in preajma noastra, iar noi stam in sufragerie. I-am luat pixurile si i-am dat un creion, macar asta se sterge mai usor.

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Lilia e internata cu Amelia in spital. Amelia a fost operata ieri. Azi dimineata a fost transferata de la reanimare in salon. Vor sta internate cel putin o saptamina. Voi reveni cu vesti.

Sa ne rugam la Dumnezeu sa fie totul bine.

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Buna frumoaselor.

In rimul rind - Amelia scumpo, insanatosire grabnca, Lilia - multa putere si rabdare. Va pe amindoua.

Aliona - da harnicuta ai fost, vreai sa-ti uimesti barbatelul inainte de plcare? Ce bravo e Amadeo ca-si cere scuze, un pentru el.

Natalia - nu ai facut poza picturei, nu de alta du nu o sa te creada baiatul cind creste mare ca a facut asa ceva.
Cum te mai simti, ai aplicat in practica sfatul meu dat Alinei?
Si cind faci o raita pe la Mc'Donalds?

Alina - din pacate nici aici nu se gasesc chiperi ca acasa. asa ca fac cu astea gigantici. Eu l-am rugat pe Valeriu sa aleaga cei mai mici, ca dealtfel nici nu incap in cratita.

Corina - imi pare foarte rau prin ce ati trecut si ma bucur ca sunteti bine. De ce nu ai cerut sa faca vaccinul orice infirmiera? Eu era sa fac o mama de scandal de vinea sheful policlinicii sa-l puna.
Se vede ca esti foarte indrazneata de ai iesit afara. Eu, daca e timpul rau afara, nici batuta nu ies din casa. Sun si amin orice intilnire, mai ales daca nu e urgenta.

Ca pentru voi, sa stiti daca-s enervata, sunt mai rea ca un taur si cine turbat .
Eu ma duc sa fac o zeama acrisoara cu tocmagi, pofta-pofta.

Un we placut si numai bine.


-------------------------------
ce mari suntem

Bucate
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Lucia, n-am facut poze picturii, pentru ca o sa avem timp de acum incolo, hehe, cite picturi ne mai asteapta.
La McDonald's nu stiu cind ajung, probabil intr-un we, dar nu in asta, ca am alte planuri.
N-am aplicat nici un sfat, pentru ca spre rusinea mea, nu stiu despre ce este vorba . Cred ca n-am citit atent toate mesajele, sorry

I-am luat azi lui Vlad creioane colorate, e foarte incintat, deseneaza de zor cu ele pe hirtii, masa, dulapuri, parchet...

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Natalia - ii spusesem Alinei ca pentru raceala ajuta "ceay s malinoy da postely s muscchinoy" .

Rau ca nu ati fotografiat, prima pictura e prima. Dar de' cum ai spus si singurica, multe va mai asteapta. Imi inchipui cit e de happy Vladut acum, mai ales daca nu prea are restrictii.

-------------------------------
ce mari suntem

Bucate
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput