Clubul moldovencelor de peste Prut (16)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

quote:
Originally posted by Crinia

Natalia dar amidonul e numaidecit pentru umplutura?Pot sa nu-l pun?


Karina, amidonul joaca rol de liant. Ar fi bine sa-l pui, sau poti sa pui niste praf de puding, ala in fond e tot amidon. Unele retete de cheese cake nu contin deloc amidon, dar despre reteta aceasta nu pot sa-ti spun cum iese fara amidon, caci abia prima data am facut si eu.

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Salut

Aliona asta e emailul tau?
alionaf2002@yahoo.com

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)

Oare cit avem?

Mindria n-are loc in doi ca ea e prima care naste un razboi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Neata, dragelor,

Iaca am ajuns si noi in faza desenatului pe pereti, l-am prins pe Vlad acum 5 minute desenind de zor cu pixul pe un perete din sufragerie.

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Intru rapid sa v aurez BUNA DIMINEATA si mult spor la scris!!!!
Ieri nu a mers netul, iar acum trebuie sa plecam sa-i facem pasaport la cupul, sa fie in rind cu lumea
Revin!!
O zi faina!!!!!!!!!!!!!




Rodica si PAULA (02.09.04)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

Buna dimineata fetelor.
Eu am avut o noapte cu cosmaruri si ma simt aiurea.
Poate mai tirziu ma inveselesc putin.


quote:
Originally posted by alinkav



Doroti, ar trebui totusi sa ai un medic mai stabil, chiar daca nu reuseste sa ajunga la spital atunci cand nasti. La cine te duci la controale? Ca eu ma duceam lunar, si ar fi tare incomod sa nu am un medic stabil.


Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)




La noi te urmareste medicul de familie si ginecologul de la policlinica de sector.DA nu cred ca asta de la policlinica primeste si nasterile, dar asa nu stiu pe nimeni, iar prietenele mele care au nascut, la una cum v-am zis no venit, alta o nascut cu de garda, inca pe una nu au curatit-o ca lumea in august si acum tre sa faca operati si una a nascut prin cezariana ca era fata mare si cordonul in jurul gitului si inodat.
Asa ca vezi si tu, nu am idee la cine sa ma duc.
Cum am mai zis cind o sa nasc sotul o sa puna banii in mina medicului de garda, cu toate ca asta se implica daca sunt complicatii, in rest doar moasa se ocupa de viitoarele mamici.
O zi buna!!!


doroti_5 27+ si Natalita-Elena
evolutia bebe
foto mami pina la bb si dupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Buna!
Ce mai fac moldovencele mele?

Natalia, vezi ca si Vlad creste, asa ca derjisi de acum incolo!!!

Doroti, tu stii mai bine, cum e acolo!Eu de exemplu nu m-am fi dus la medicii nostri de familie, sunt vai de ei, si nu m-ar ajuta cu nimic. Esti fericita ca ai o sarcina fara probleme.

Rodica, dar nu o inscrii la tine in pasaport? Ca Alex e la mine inscris. Zi-ne mai multe ce mai faceti, si cum ti-ai sarbatorit zi de nastere!


Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Buna fetelor "de peste Prut".
Am o mare rugaminte la voi si va cer niste sfaturi: as vrea sa cumpar din Chisinau niste produse, pot comanda online sau prin telefon, problema este cum le pot primi cat mai repede si cu costuri cat mai mici.
Sunt din Iasi, deci distanta e foarte mica, dar nu merita sa fac un drum pana acolo pentru ca preturile sunt mici si vreau sa vad calitatea produselor mai intai.
Se poate practica variante trimis pachetul cu autobuzul care vine la Iasi si apoi trimis banii tot asa? Sau stiti cam cat costa un colet de trimis prin posta normala? Sau banii trimisi prin posta, banca, etc?

Multumesc foarte mult si mi-ati fi de un real folos daca m-ati ajuta.
Pupici,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Gabriela, sincer, nu prea inteleg, ai posibilitatea sa comanzi online sau telefonic, dar nu ti se ofera livrarea produselor? Si apoi de ce sa nu merite drumul pina acolo, tocmai pentru ca preturile sunt mici si vrei sa vezi calitatea produselor mai intii (te citez pe tine ). Exista oare vinzatori care accepta sa-ti trimita produsele ca sa le vezi calitatea mai intii?
Oricum, daca e vorba de produse almentare, am impresia ca nu se pot trimite prin posta, dar nu sint sigura.
Prin autobuz ar fi o varianta, dar n-ar fi rau ca operatiunea sa se faca prin persoane de incredere.
In fine, poate iti vor raspunde mai clar fetele care stau in Chisinau, daca dispun de informatii, desigur.

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Salutus fetele mele .

Cam slabuta-i activitatea azi pe' aishilea.

Natalia - felicitari, e o realizare mare. Sincer si eu astept acest moment, zau ca o sa ma pun in genunci si o sa pictez in rind cu Laura.
Apropo, tu cum ai rectionat si ce masuri ai luat?

Rodica - si eu vreau sa stiu cum adic ii faci Paulei pasaport. Noi am facut adeverinta, mai intii araba mai apoi prin ambasede si una moldoveneasca. ne-au pus cite o stampila in pasapoartele noastre dar ei nu i-au dat cu toate ca cerus-em, au zis ca nu-i asa ceva .

Gabriela - eu zic ca cel mai bine sa te apropii si sa vorbesti direct cu soferul autobusului ce si cit costa. Da' poti face si un sunet la oficiul postal local.

-------------------------------
ce mari suntem

Bucate
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Trin spune:

Sal!

Uite ca nu e chiar slabuta activitatea - v-am gasit chiar pe prima pagina !

Natalia - de abia astept sa fac checul cu branza. Am incercat in we o "zapekanka" - si a fost un esec total. Poate vii tu cu o reteta incercata? Raspunzi la provocari?

Pupici la pici!

Mergi la inceput