Clubul moldovencelor de peste Prut (16)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

quote:
Originally posted by Balbina

Doroti, ura, ti-a reusit!

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!


Mi-a reusit, Mi-a reusit!!!!!!
Multumesc mult Natalia, ti-am trimis ceva pe PM.

doroti_5 27+ si Natalita-Elena
evolutia bebe
foto mami pina la bb si dupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Si eu am vazut Narnia. Nu imi place fantastica, insa filmul acesta e mai mult poveste, si e foarte bine facuit. Il recomand pentru o seara de we.

Cornelia - nu pregatesc nimic dulce, mai am doua felii de torta. Noi o savuram doar cu cafea, ca e prea buna sa o mincam pur si simplu. Cred ca duminica am sa fac ceva.

Iti recomand din tot sufletul sa faci singura gogosii, nici 50% nu o sa asemene cu cei cumparati. Miere iti trebuie o lingura-doua nu mai mult. Cind torni aluatul in ulei ai grija ca sa fie totimpul aceeasi masura (nu prea mult) ca sa se coaca bine la mijloc. Si grija mare la foc, sa nu fie nici mic nici mare. daca te hotarasti sa le faci - spor la treaba, te astept cu impresii. si ca sa te conving -se fac mai usor ca blinelele

Am scos la capat cu limbutele si hrisca, acum ne odihnim , acus punem un film si neaparat .


-------------------------------
ce mari suntem

Bucate
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Buna dimineata fetelor

Cum am facut ochishori repede la camp, mei Forumul asta creaza dependenta.

Davina sanatate printesei. Asa de tare il laudati tortul ca va trebui si eu sa-l fac, urgent...
Doroti eu am avut medicul meu, la care de fapt m-am aratat pentru prima data abia la 38 saptamini. Eu sunt tare multumita ca mi l-am ales si am nascut cu el. El a hotarit la moment unele probleme pe care nu le vedeau altii (ca au fost si cei de garda). Te-am intrebat de aceea ca spuneai ca un neam a sotului tau lucreaza acolo si ziceai ca te duci la dinsul, dar acuma zici ca la cei de garda, nu mai inteleg.
Alina pofta mare si cum a zis si Nati arunca la noi o bucata de tort, daca te-ai saturat de el. Lucian imi pare a fi mare dupa comportament, insa fata lui il da de gol, intradevar bebelushi. Sa vezi aici cum ma intreaba cit are bb. Eu le zic ca nici anul la care astea ramin uimiti, ei crezind ca are aproape 2.
Lucia inseamna ca intradevar ajuta aceste Exercitii. Dar pe plan sexual oare cum ajuta...?
Cum Valeriu a scapat de hemoroizi? Ce preparate a folosit? Dar eu cum nu ma prea impac cu apa, beau foarte putina apa pe zi, pai 2 litri
Cornelia noi numai ce nu avem. Toate fructele posibile si imposibile in stare proaspata. Sunt foarte multe pe care eu le vad pentru prima data. Ce culoare de oja ti-ai luat?
Rodica mai spune-ne despre voi. Ce mai faceti?

V-am pupat si ma duc sa-mi pun un ceai si sa-mi hranesc bb.
Mai revin


Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)

Oare cit avem?

Mindria n-are loc in doi ca ea e prima care naste un razboi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

quote:
Originally posted by Crinia


Doroti eu am avut medicul meu, la care de fapt m-am aratat pentru prima data abia la 38 saptamini. Eu sunt tare multumita ca mi l-am ales si am nascut cu el. El a hotarit la moment unele probleme pe care nu le vedeau altii (ca au fost si cei de garda). Te-am intrebat de aceea ca spuneai ca un neam a sotului tau lucreaza acolo si ziceai ca te duci la dinsul, dar acuma zici ca la cei de garda, nu mai inteleg.


Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)

Oare cit avem?

Mindria n-are loc in doi ca ea e prima care naste un razboi



Crinia eu am zis ca mosul lu cumnatu-l meu e sef pe acolo, dar nu e ginecolog, e Chirurg si de obicei face operatii, dar nu primeste nasteri. Fapt ca il cunosc toti, el e si profesor universitar si toti de acolo au trecut prin miinile lui, sau i-au fost colegi.
Eu am stat in spital dupa Craciun, si cam se purtau urit (ca peste tot locu), cumnatumiu l-a sunat, dupa care el a sunat sefa sectiei si sa vezi minune, parca eram printesa!!


doroti_5 27+ si Natalita-Elena
evolutia bebe
foto mami pina la bb si dupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Pentru cei interesati, am pus reteta de www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68747&whichpage=4" target="_blank">cheese cake.

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Doroti si eu am stat la spital si se comportau foarte rau. M-au internat in Ginecologie si am avut parte sa vad zilnic femei carora li se facea avort, ca infiermierele (daca au multe schimburi) credeau ca si eu sunt la intreruperea sarcinii. Pai ma temeam sa adorm ca sa nu ma ieie din greseala la intreruperea de sarcina, eu fiind la pastrare. Asa ca de comportamentul de acolo eu stiu. Dar cind m-au internat pentru nastere era alta treaba, ca eram pacienta sefului, pai sa vezi cum se ajitau toti pe linga mine. Si se adresau altfel. Dar vreau sa-ti spun ca profesionalii profesionali ramin. Asa ca ii multumesc foarte mult ca el a fost la nastere.
Natalia nu te lasi sa scrii recete. Chiar nu iti dai seama ca noi vazind atitea bunataturi vrem si sa le gustam ,dar daca ne place si sa le mincam. Si ce face silueta noastra?
Fie-ti jale de noi, mai opreste-te.

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)

Oare cit avem?

Mindria n-are loc in doi ca ea e prima care naste un razboi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Buna seara!
Va scriu acum cat nu a venit sotior acasa. Ca pe urma, nu-i place ca stau la calc cat e acasa, zice ca am toata ziua la dispozitie sa palavragesc pe net!
Sa stiti ca e super ceese cake a Nataliei, am avut noroc sa-l gust. E asa de fin(), in we cu siguranta il fac. Va recomand si voua, mai ales ptr copilasi e tare bun.
Jalko ca Lilia sta departe de noi, ce mult mi-ar placea sa ne intalnim toate 3, si sa facem schimburi de dulciuri.

Doroti, ar trebui totusi sa ai un medic mai stabil, chiar daca nu reuseste sa ajunga la spital atunci cand nasti. La cine te duci la controale? Ca eu ma duceam lunar, si ar fi tare incomod sa nu am un medic stabil.

Crinia, lasa ca vine vara si dai jos kg adunate, eu si pod ugrozoi , nu renunt la retetele Nataliei! Datorita ei, mi-am reintrat in forta, si am mereu o mare placere sa pregatesc ceva bun, ca la un moment dat(cam 1.5 ani) aproape cu faceam mai nimic deosebit de papica.

Seara buna va doresc!!!

Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Alina hai ca lauda ta ma duce sa ma uit mai atent peste receta Nataliei.
Recitind-o am constat ca e 500g Philadelphia si 200 ml de frishca. E corect? Nu e prea mult?
Dar praful de copt cit contine? Cite grame?


Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)

Oare cit avem?

Mindria n-are loc in doi ca ea e prima care naste un razboi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

quote:
Originally posted by Crinia

Alina hai ca lauda ta ma duce sa ma uit mai atent peste receta Nataliei.
Recitind-o am constat ca e 500g Philadelphia si 200 ml de frishca. E corect? Nu e prea mult?
Dar praful de copt cit contine? Cite grame?


Karina, daca vrei, poti sa faci o jumatate de portie, daca ai o forma mai mica, de circa 20 cm in diametru. Insa cum eu am una babana de 28 cm, orice fac in ea, pun mereu portie dubla.
Pliculetul de praf de copt are 10 g, dar poti pune mai putin, o lingurita e ok.

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Natalia dar amidonul e numaidecit pentru umplutura?Pot sa nu-l pun?

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)

Oare cit avem?

Mindria n-are loc in doi ca ea e prima care naste un razboi

Mergi la inceput