Clubul moldovencelor de peste Prut (16)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Doroti, activeaza-ti te rog PM!!
Zi-ne si noua cum sa luam legatura cu tine pe privat?!
Pe YM esti mereu offline, PM nu ai, mailurile nu le primesti..


------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

'neata
voi vreti in trei zile sa umplem deja un capitol? Am lipsit doar noaptea, dar am avut de citit o groaza...
Alina, de ce nu ne-ai lasat si noua o bucatica de tort? (facem si noi ca sotul tau) Bine ca Deanna se simte mai bine. las ca oja mai ai, nu? A mea vad ca deja tine a treia zi si sint tare happy . Sa stiti ca kiar in prima seara imediat dupa ce mi-am vopsit unghiile, mi-a venit ideia sa pun o diploma a sotului intr-o rama si cum in cas anu aveam nici un instrument (toate stau in garaj), mi-am pus in aplicare unghiile si decapsatorul si vad ca au rezistat. Voi astepta si eu cu nerabdare Narnia s avina in Chisinau...
Nati, probabil va trebui sa stau tot we in bucatarie sa testez recetele tale. Nu ti-e mila de noi? Ce mai face Vladut? Cum se simte?
Alinka, vad ca nici bolnava n-ai stare. cum te mai simti?
Corina, tortul arata super bine? Da voi aveti acolo capsuni proapete? Lucian pare ca se simte f bine si sigur pe piciorusele lui.
Lilia, mulat bafta cu interventia! Va tinem pumnii sa iasa totul bine! Sotul nu mai vine acum si nici saptamina viitoare in Bucuresti. Iti scriu cind se hotaraste sa vina.
Aliona, las ca in Canada la sigur ve-ti avea cinematograf si veti recupera! "Stati pe bagaje" deja?
Rodica, ce se mai aude pe la voi? Ce mai face vinataia Paulei?
Lucia, vad ca inca n-ai scris, ne pregatesti vreun desert? Stii ca dupa ce ai pus reteta de gogosi, am vazut ca si cei de la Colibri(o retea de magazine care au multi cofetari proprii) au inceput sa faca gogosi? Dar le ung cu un fel de ciocolata de soia si umplutura tot nu e kiar buna. Asa ca ma tenteaza din ce in ce mai tare ale tale! Cred ca cei de la Colibri au spionat pe aici pe la noi
Doroti, cum te mai simti? sarcina usoara in continuare! Vroiam sa-ti spun si eu ca arati f bine cu burtica, dar uitaseram!

lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much.
William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

buna

chiar de a inceput week end-ul la noi eu tot mai dau cu ochiul pe la voi, mai ales ca deja avem net la ambele pc-uri .

Corina - eu am facut exercitiile acestea mai mult pentru a nu face pipi pe mine , ca eu sunt o pishorcoasa rau, defapt eram. Fiecare 5-10 min ma "otmiceam" la wc.
Eu foarte usor racesc, si mai tot timpul aveam cistita. Si uite ca datorita acestor exercitii nu mai am astfel de probleme.
La nasere eram pregatita pentru epiziotomie, ca nu credeam ca ar putea muschiul meu sa se delate asa tare. Dupa, am avut o cusatura buna, acum nici nu se cunoaste.
Pentru hemoroizi - cum a zis si Alina, sunt diferite unguente care fac minune. Din pacate Valeriu, datorita lucrului pe shezut, a avut astfel de probleme.

Alina - imi pare foarte rau prin ce a trecut Deanna, sper ca acum e bine si nici nu-si mai aminteste.
ma bucur ca ti-au placut "limbutele" si ma mir cum de sotului nu. Eu sper ca nu spun o gafa, el e din China? daca da, apoi la ei oare nu se maninca iute, usturoiat si piparat?

Alincav - mi-ai facut pofta cu astfel de tort. Mama ne-a invatat cum se face si ni-l faceam singuri cind voiam. Cumparam foile de napolitana si "zguscionka" si violea , eu nu o ferbeam ca eram inca mica, insa gustul era super.

Acum va las, ma duc sa fac hrisca cu pui si niste limbute ca mia facut Alina pofta.

O zi usoara si numai bine.
Mai vorbim letter.


-------------------------------
ce mari suntem

Bucate
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Mey fetelor, ma innebuniti!Pe deoparte Natalia imi arata linkuri cu niste mneam mneamuri, pe alta parte aici citesc de "limbute" iute si usturoiata!Si faza tare ca frigiderul meu e gol golut, am numai tort, de care mi-e deja greata, vreau ceva usturoiat! Am o lene de a merge la market sa fac cumparaturi, trebuie si tot aman, asa voi ajunge sa merg inainte de a lua pe Alex de la cresa.
Alina, bine ca se simte Deanna mult mai bine!!!


Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

quote:
Originally posted by Balbina

Doroti, activeaza-ti te rog PM!!
Zi-ne si noua cum sa luam legatura cu tine pe privat?!
Pe YM esti mereu offline, PM nu ai, mailurile nu le primesti..


------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!



De ce adica sa-l activez, e activ, mie mi-a scris lumea pe privat, Chiar mamanati a scris.
Daca vreai am e-mai pe yahoo: doroti_5@yahoo.com
YM nu e activ ca la servici nu se permite.

doroti_5 27+ si Natalita-Elena
evolutia bebe
foto mami pina la bb si dupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Alina, arunca cu tortul ala gretos incoace!!

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Doroti, cum sa fie activ, ca tu nu ai in profiul tau mentiunea "trimite PM", cum le avem noi, celelalte????
Cum sa-ti trimitem PM, zi si tu?

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

quote:
Originally posted by lia_c

'neata
Doroti, cum te mai simti? sarcina usoara in continuare! Vroiam sa-ti spun si eu ca arati f bine cu burtica, dar uitaseram!

lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much.
William Dempster Hoard



Lia_c v-am zis ca am niste probleme la servici si nu prea am dormit aseara, ma simt cam ametita, in rest ma simt bine, merci mult


doroti_5 27+ si Natalita-Elena
evolutia bebe
foto mami pina la bb si dupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

quote:
Originally posted by Balbina

Doroti, cum sa fie activ, ca tu nu ai in profiul tau mentiunea "trimite PM", cum le avem noi, celelalte????
Cum sa-ti trimitem PM, zi si tu?

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!


Acus incerc sa ma dismeticesc ce si cum, dar ti-am trimis tie un PM, dai raspuns la acela.

doroti_5 27+ si Natalita-Elena
evolutia bebe
foto mami pina la bb si dupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Doroti, ura, ti-a reusit!

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput