Clubul moldovencelor de peste Prut (16)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Salutare !
m-am pus pe citit si am uitat ca pe aragaz aveam la fiert lapte cu orez ..asa ca-l arunc ca s-a ars .
La noi s-a inceput frumos ziua indragostitilor dar nu s-a terminat fara peripetii .Seara am baut sampanie si am mers la restaurant .cind am venit acasa i-am dat Deannei lapte dupa care a inceput sa vomite mult .Asa ca de la ora 10 pina la 12 noaptea i-am schimbat 3 pijame si am avut de spalat cearsafurile de la ea si de la noi din pat ,mocheta si am dormit la podea .Asa ca de nu ne mai ardea ...Azi e la regim .Cred ca e de la mincarea de la restaurant sau de la masuta pe care i-au dat-o acolo ,poate nu era prea curata ...
Lucia tortul e pe sfirsite ,i-a placut sotului si m-a laudat si la el la oficiu .Limbutele mi-au placut mult dar lui nu ,imi zicea de ce au sint iuti si cu usturoi heheh nu stie el ce-i bun .
Cornelia eu abia astept sa iasa filmul pe DVD.Alt film mi-a placut Narnia (ma simteam ca intr-o poveste ).Poate la Chisinau dau drumul la sunet prea tare
Alina pupa bubu lu Alex si sa va faceti bine amindoi .Tu ce fel de tort ai facut ?
doroti si sotul a facut arhitectura .ati inceput sa-i cumparati lucruri la bebe sau inca nu ?
Lilia sa dea Dumnezeu sa fie operatia reusita si sa va refaceti cit mai repede posibil .Multa rabdare si voua .Te asteptam cu noutati bune.
Crinia frumos tort .eu cred ca trebuie sa-ti pui sterilet daca la voi e asa problema .du-te si vorbeste cu medicul tau numaidecit sa vezi ce-ti zice .Nu cred ca Kegel ajuta la hemoraizi ci la intarirea muschilor vaginali mai degraba .Si eu le-am facut dupa sarcina si mi-au ajutat enorm .le faceam si inainte de sarcina doar cind imi aduceam aminte .Pentru hemoraizi sunt diferite unguente care ajuta si numaidecit trebuie sa bei cel putin 2 litri de apa si multe fibre in alimentatie .
Rodica pupa buba Paulei si sa-i treaca cit mai repede .Ti-a esit tortul cum te asteptai a doua oara ?
Aliona lalelele sunt de 1-2 cm.Imi pare rau ca semintele de patrunjel,marar nu mi-au iesit inca .O sa ma stradui s-o pazesc pe Deanna sa nu le rupa .
Nati -frumos ti-a esit cheese-keicul ,o sa ma uit la dulciuri ce receta ai facut .Data viitoare fa-ti nistre trafaret din timp si tine-le la bucatarie in caz ca nu ai inspiratie .Eu am citeva dar inca nu le-am folosit ,ca-s urite
v-am pupat .sper ca nu am uitat pe nimeni .
o zi buna .




Alina si bebe Deanna 09.09.2004
poze
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

scuze pentru mesajul super lung .
din postarea Criniei eu am inteles ca Lucian e facut "din greseala ",de fapt si Deanna a fost la fel ,bat-o vina pe "metoda calendarului " tot mai bune cauciucurile 99% hehe

Alina si bebe Deanna 09.09.2004
poze
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Davina si eu un timp foloseam metoda calendarului si a temperaturii bazale. Lucian a fost facut nu numai "din greseala" dar din "mare si multa dragoste ", ma rog daca nu te vezi mult timp...
Am vazut si eu Narnia. E super mishto filmul. Mi-a placut si mie.


Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)

Oare cit avem?

Mindria n-are loc in doi ca ea e prima care naste un razboi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Crinia la noi la fel ca nu ne vazusem de 5 luni .
Am vazut pozicile cu Lucian, imi place ca are bolfute .Se vede ca cind paseste nu-i frica ca va cadea .Bravo pentru performante.

Alina si bebe Deanna 09.09.2004
poze
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Multumesc mult Davina. Dar nu stiu ce imi pare mie ca cam i-au slabit bolfisorii. De faptul ca paseste sigur, da. Incearca uneori si sa fuga. Dar oricum sunt asa de hazlii cum merg ei cracanati, daca mai este si pampersul asta care le incurca...:)

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)

Oare cit avem?

Mindria n-are loc in doi ca ea e prima care naste un razboi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Neata fetelor!
Surik e dus la cresa, si eu mi-am pus ceai sa-l beau cu o bucata de tort. Cine mai doreste?
Sa stiti ca tot schiopateaza, nu mereu, ba merge bine, ba iarasi incepe. Il intreb unde il doare imi arata ca buba e pe picior undeva in zona genunchiului. Eu il pipai acolo si nici macar nu se stramba. Nu stiu ce o fi, mai stau o zi, daca nu-i trece il ducem la un ortoped.

Corina, falcutele groase se schimba in obrajiori de copilas, cam dupa un anisor, asa ca stai linistita, vei vedea ce schimbari vor urma!Si la cat mai multe alergaturi in continuare!!!
Alina, tortul e din foi de napolitane unse cu zgusheonka. Are oare vreo denumire acest tortik? De cand ma stiu , mi-l facea mama la toate zile de nastere, in afara de cel medovik, desigur!
Lucia azi si maine are vihodnoi, dar poate va trece macar sa ne salute!



Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Alina/Davina, si mie mi s-a intimplat sa-mi arda/dea in foc mincarea cind ma luam eu cu cititul forumului E belea cu internetul asta!
Imi pare rau pt. Deanna, sper ca se simte mai bne acum, mititica.

Sanatate si pupici tuturor copilasilor!

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Deanna se simte mai bine ,acum doarme .
Nati imi pare rau ca mi-am vopsit ieri unghiile de Sf.Valentin si am ros atit in cratita ca mi s-a luat oja .
Azi am terminat tortul ,si ultima felie am mincat-o eu ca nu vroiam sa ma impart cu sotu Trebuie sa-l mai fac o data ca chiar era suparat un pic ca nu i-am lasat si lui .Am uitat sa zic ca initial vroiam sa-i fac surpriza sotului cu tortul dar a venit mai devreme cu 2 ore de la servici si mi-a vazut blaturile insirate pe masa ....
Alina eu vreau tort cu ceai ...
o zi buna ca eu ma duc la nani.

Alina si bebe Deanna 09.09.2004
poze
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Alina, ce bataie pe tort , apropo, eu toata noaptea am visat trufe , tre sa mai fac tortul asta, poate de 8 martie.
Noapte buna tie!

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

Buna moldovecelor.
Eu cam fara dispozitie, ca avem probleme la servici.
hai sa va raspund dintii.
Crina, eu nu am medic personal, la cine cad adica cine o fi de garda cu acela nasc, drept ca sotu atunci pe loc se va intelege cu el.Prietenele mele care au nascut zic ca nu face sa ai dinainte medic, ca au patit-o, cind le-a apucat nasterea astia erau in concediu si nu au venit, si stii ce inseamna sa astepti un medic si sa vina altu, tie poate nu tii tare diferit, dar lor da, ca videtili, ai ales altu da nasti cu mine, si platesti de doua ori.
Da tu cu cine ai nascut?
alincav multumesc de compliment, noi si marisori suntem deja, si daca cuiva i-am facut pofta ce mai asteapta? Ca asta nu se face greu.
LiliaToma mersi de primire si sper din tot sufletul sa treaca acest episod urit din viata voastra cit mai repede si usor.
gazea eu es de la intii marti in concediu si acum il bat la cap pe sot sa-mi puna net acasa.
Davina inca nu am cumparat nimic lui bb ca nu prea am avut timp, dar mai are de la verisoara mai mare lucrusoare, unele chiar noi ca nu a reusit sa le foloseasca.
Fetelor am discutat putin cu mamanati si mi-a promis ca degraba se intoarce si la noi, ca nu prea a intrat in general pe DC, va transmite salutari si multe pupicuri!!
Eu dupa ce es in concediu, ca sa nu imi es din minti incep a face si eu prajituri de ale Nataliei.
Cam asta am avut de zis, daca am uitat ceva sa-mi ziceti.
Pina va mai zic parerile mele, tre sa aflu mai multe despre voi, ceea ce fac cu sirguinta.
O zi buna!!!


doroti_5 27+ si Natalita-Elena
evolutia bebe
foto mami pina la bb si dupa

Mergi la inceput