Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Ina, imi pare rau ca nu scapati de diaree. Biotics Baby-ul contine bifidushi, atit. Ca un iaurt pentru copii. Se gaseste la aproape orice farmacie, costa in jur de 10 lei - 10 plicuri.

Am facut o duma. Am sunat pe una din voi, crezind ca sun la cristina (cge), sa-i zic de sedinta de la cresa (eu asa aveam salvat numarul in telefon). Mi-am dat seama dupa ce am vorbit ca nu e Cristina, nu era vocea ei. Nu stiu la cine am sunat, nu am curaj sa ma uit din nou pe numarul ala cu ghinion. Imi cer scuze ca am derajat respectiva mamica.

Am fost la cresa la sedinta, foarte foarte multi parinti, ne-a placut.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Felicitari Irina pentru schimbare!

Felitari Oana pt. kg lui Andrew..putem face topul celor mai grei bbei..iar Andrew e pe primul loc la distanta de restul copiilor .

E bieb cu lingurita!

Nicole da Milumil 2 contine zahar.

Ioana multumim pentru detaliile legate de lactan topfer..asteptam detalii.

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Felicitari Irina pentru schimbare!

Felitari Oana pt. kg lui Andrew..putem face topul celor mai grei bbei..iar Andrew e pe primul loc la distanta de restul copiilor .

E bibe cu lingurita!

Nicole da Milumil 2 contine zahar.

Ioana multumim pentru detaliile legate de lactan topfer..asteptam detalii.

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Fetelor multumesc de felicitari sa stiti ca nu-mi mai incap in piele . (Vera am fost la taclale cu finii si apoi am fost sa-i plimb in Mall ).

Vladut e mult mai bine azi. Aseara a mancat pana la 12 noaptea din h in ora cate 100, 120 si 130 ml. Apoi la 4 iar papaica, doar 100. Dar azi e in forma maxima, a zis "ta-ta-ta-ta". Sa nu va zic ca ta-su a lacrimat de fericire. De vreo 2 zile e tare vorbaret (o multime de sunete noi, mor de dragul lui). E bestial !

Vio, Diana v-am vazut odorul. Si chiar sta in picioare asa sprijinit de patut? E superb . Va asteptam mai des.

Ina sper sa scapati repede de diaree. Bioticsul regleaza scaunele (diareice sau rare) si e bun sa daca ia bb antibiotice (contine lactobacillus acidophilus). Si o cutie cu 10 plicuri si e cam 10 lei noi.

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Ioana , felicitari pentru Mirunica dintzoshica !

Ina imi pare rau ca Ilinca e mai rau .Sarurile de hidratare sunt foarte bune in situatia ei .Ceai de menta neindulcit ai incercat?
Stiu ca laptele ar trebui exclus din alimentatie cind e vorba de diaree .Ai putea sa ii dai lapte formula HN .

Oana , ma bucur ca mai auzim vesti despre tine si Andrew .

Felicitari fetelor care reusesc sa dea si examene si sa aiba grija si de bb,si de casa si de sot .Si sa ne mai dea si noua vesti despre ele .

Marlena ,play gym -ul pe care il ai tu scoate si ceva sunete ?

Gabi , mama de Mihnea (3-01-2004) si Tudor (20-09-2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anirim spune:

Salutari,

La multi ani si multa sanatate-MONICA MARIA (ANCADM).
MULTUMIM PT URARILE DE SANATATE.
IOANA : merge si catarama, metal sa fie ,



Anirim si Andutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anirim spune:


Codruta_grg : inseamna ca nu am nici o sansa sa gasesc jucariile?!!!
Si eu ce o sa-i iau nepotelului meu la botez?. Chiar vroiam sa vin duminica in Bucuresti pe la Metro, Cora....

Anirim si Andutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

anirim, incerca sa cumperi online, poate gasesti asa. pe: buburuza, bebelusul tau, reclamamascata, vezi tu......da o cautare cu google.

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Scoala de Ski

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Gabiarama da are un buton ca o bulina iar la apasarea lui incepe o melodie.

Felciitari Vladut pentru ta-ta-ta !

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Irina, chiar a zis ta-ta-ta?? Felicitari
Noi inca asteptam .....Cred ca Petra nu o sa zica ta-ta vreo 2 saptamani, ca nu-i acasa...

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Scoala de Ski

Mergi la inceput