Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Ioana, da. Si pe mine ma distreaza. Dar de obicei cand o mamica gaseste cate ceva frumos, da detalii si mergem toate si luam . Cum a fost si cu babeticile de la Cora. Asa, babetici mai aveam eu dar erau mici si se legau doar la spate. Si tot timpul e sucita.
Godzila, o mamica dintre noi are gemeni. Te las pe tine sa descoperi cine

http://pg.photos.yahoo.com/ph/karmenutza2004/album?.dir=/6b3f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Cristell - cred ca trebiue sa mergi mai departe si sa-i faci nesimtitului reclamatie scrisa la dirigintele de posta si sa le spui sa te anunte ce masuri a luat. Daca nu, ii faci reclamatie si dirigintelui. Asa ceva nu este de lasat. Asa a procedat si o prietena de-a mea sapt. trecuta si acum asteapta sa vada ce se va intampla. Poate ca nu va da rezultate, dar macar sa incerci. Succes!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Karmenutza stiu ca Laura are gemeni dar am avut senzatia ca se refera la nr. de bbi nu la mamici

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pharmacris2002 spune:

Buna ziua la mamici si bebelus!

La multi ani sarbatoritilor zilei!

Nicole-Zaharul contine zaharoza.

Antoanela-Daca robotul are storcator fructe si legume si are si blender merita cumparat.De acesta 3 operatiuni ai mare nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Cristell inscrie-te in clubul HAI SA II PE FUNCTIONARI

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Salut fetelor

Ne-am trezit azi cu o foame de tremuram pina am prins bibe

LA multi ani sarbatoritilor de azi Alex si Monicade la noi
Oana ma bucur ca nu este nimic grav cu Andrew,ma intrebai cum este cu Antoine la ora10? dupa ce ii fac baia este mai activ si inainte nu da semne de oboseala nicicum ,este ca tacsu ca asa este si el

Anto am auzit de robotul asta si este foarte misto ,asa ca nu ezita parerea mea



poze
DanaAntoine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Am uitat bravo Irina pt schimbarea

Gata am plecat ca trebuie sa cumapr lapte ,ca inainte imi ajungea o cutie o saptamina ,acuma imi ajunge 5 zile

poze
DanaAntoine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristell spune:

Anyacand afli ceva te rog sa-mi spui si mie daca a rezolvat ceva prietena ta.Il astept sapt. viitoare si ma duc sa-i fac reclamatie impreuna cu cealalta mamica.
Veragata m-am hotarat,cica la fotbal se zice:pe ei ,pe mama lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

'neata fetelor!
Sunt catranita tare: azi noapte am fost cu Ilinca la urgente fiindca are diaree pacatoasa, umple cu ceva foarte apos si foarte urat mirositor si 5 scutece pe ora. Bineinteles la urgente la 4 dimineata am gasit doar o pediatra de 18 ani (ma rog, ceva mai multi dar la fel de priceputa) care ne-a scris pe un colt de plic ce sa-i luam astazi de la farmacie - niste saruri de rehidratare si niste capsule antidiareice care insa nu sunt pentru bbei!!!
Suntem la regim de doar saruri de rehidratare si intre timp mi-am trimis sotul sa caute hidrasec de la Glaxo.
Am o mare rugaminte la cele care deja le-ati dat bebelusilor, Ioana mai ales, sa-mi spuneti de Biotics fiindca saptamana viitoare vine nasha Ilincai la noi si am rugat-o sa ne aduca una alta din Bucuresti, ca aici au tot felul de alte medicamente. Unde il gasesc si in ce consta?
Pana la urma si crema Desitin comandata s-a dovedit a fi altceva cand au adus-o la farmacie!
Multam mult si imi pare rau ca am intrat cu asemenea vesti sa va tulbur cand voi sarbatoriti noi dintizori (felicitari).




poze Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_reurean spune:

Salutari tuturor, am terminat cu examenele si am o pauza de trei zile pana ma apuc de altceva.
Intre timp, bebe evolueaza si ma trage de par, rade in hohote, ce mai, nu ii rezista nimeni!
Peste cateva zile facem 4 luni si nu ma pot hatari daca sa incep diversificarea sau nu. Din ce am citit eu, as putea sa incep de la 5 luni, pentru ca e alaptat exclusiv natural si unii recomanda in acest caz sa incepi de la 5-6 luni.
Nu am apucat sa va citesc din urma si nici nu o voi putea face,ca mi-a ocupat cineva abuziv calculatorul pentru urmatoarele cateva saptamani, dar sper sa reusesc sa fiu mai prezenta pe forum ca mi-a fost tare dor de voi.

Delia-Vio

Vio

Mergi la inceput