Montignac: ce am mancat azi? (72)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jersey3681 spune:

Ralu in capitolul anterior scrisesem ca am slabit de o luna 4.4 kg adica greutatea actuala e 80.9.Mersi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Dar chiar ca e liniste pe aici prin zona...

Cati, cum ai facut crema de zahar ars??? Vreau si eu reteta!!!!!!!

meniul meu de azi:

D: 4 feliutze de pesmeti integrali cu branza 0,2% si gem fara zahar

P: omleta cu toate nebuniile in ea

C: branza cu o rosie

pupam,

Irina si Ioana Alexandra (13 aug 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Irina,zi-mi si mie ce branza 0,2???Sunt ...nu stiu care e...almette sau philadelphia merg pt o masa glucidica?



GeorGiana de Dani

POZE
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63229" target="_blank">Cum s-a nascut minunea
Varsta puiului

*** Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte. ***
Michael Levine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Raspundeti-mi si mie la o intrebare...HELPP!!!
Am favut o ciorba de vita cu legume..yamyyy...(fara morcov)...dar dragutul de sot mi-a bagat la sfarsit in ea PASTE INTEGRALE.A crezut ca merge...ca doar sunt integrale.Mergeeeeee???Pot sa mananc si sa le dau la o parte?




GeorGiana de Dani

POZE
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63229" target="_blank">Cum s-a nascut minunea
Varsta puiului

*** Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte. ***
Michael Levine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Giana precum bine ti-a mentionat Anda merele nu au ce cauta in combinatie cu legume si mai ales cu maioneaza, de ce nu incerci sa faci salata de telina cu morcovi si maioneza, e super ... si daca mai adaugi ci doi trei catei de usturoi este chiar un deliciu.

nu stiu daca almete sau philadelphia sunt ok, eu nu le mananc din pricipiu ca sunt pline de euri, mai bine fa tu acasa almete cu branza si smantana 12% grasime si putina ceapa , marar, sau usturoi si patrunjel, sunt un deliciu .... spune copilu ca sunt mai bune decat alea cumparate.

ciorba de legume daca nu avea carne era ok cu paste, deci ori carne, ori paste combinate cu legume, sper ca ai inteles.

cati crema de zahar ars nu am facut niciodata deci prin urmare nu prea stiu ce se baga in ea , dar pot sa iti spun ca daca ai pus ou este deja lipida si trebuie lapte integral nu degresat.
daca pui doar albusul poti combina cu lapte degresat, daca e si galbenusul atunci se combina cu lapte integral, pricipit ?

va pup , sper ca am rapsuns la toate chestiile, daca nu ma trageti de manecuta.

ANDANII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Giana, eu am gasit la Metro o crema de branza Exquisa Fitness 0,2%, foarte buna si o pap la mic dejun glucidic cu paine neagra sau integrala. La ciorba de vita cu legume nu aveau ce cauta pastele integrale, asa ca ocoleste-le!!! De almette si philadelphia... nu stiu ce sa zic, este philadelphia light care nu stu cat este de light.

Irina si Ioana Alexandra (13 aug 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

De ieri am revenit si eu la normal, caci toata saptamana trecuta am lucrat pana la 10 seara, am mancat mai haotic...deci iar am putin mai mult decat in tabel, dar...continuam...
Ieri am mancat asa:
ora 10.30: 2 felii paine integrala cu peste (fara ulei);
ora 14.30: 4 mici la gratar + salata de varza chinezeasca + creveti la tigaie (din aia din care se papa doar coada...mmmm, ce mult imi plac!);
ora 19: salata de fructe;
ora 21: un castron de lapte 0% cu cereale.
Iar azi:
ora 11: 1/2 pahar suc de portocale stoarse;
ora 13: ABATERE - 2 felii de chec facut cu suc de portocale;
ora 14.30: 1/2 pulpa de pui cu legume la cuptor si mujdei de usturoi cu iaurt;
ora 18.30: o portocala;
ora 19.30: un castron de lapte 0% cu cereale.

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 10 luni) si Ramona (3 ani si 9 luni)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

KRAFT - philadelphia light - aia in pachet alb (are forma de pachet de unt)

Serving Size: 1 tbsp
Serving Size (g): 15 g
Volume (g): 250 g
Energy (cal): 36 Calorie
Total Fat Content: 3.20000004768372 g
Total Carbohydrates: 0.800000011920929 g
Protein (g): 1 g

Ingredients: Milk ingredients, bacterial culture, salt, xanthan/carob bean/guar gums, sorbic acid

iar la MF are 21%

intrebarea mea e: de ce are MF 21% cind la total fat are 3.2/15gr? ma gindesc ca daca maninci o lingura "se pune" la socoteala doar 3.2. daca maninci toata cutia, atunci vb de 21%, nu ?

si mai e philadelphia light in cutie (cum e cutia de margarina). aia are 2.5 grasime / lingura.

si dupa o cautare mai indelungata am gasit si philadelphia extralight, care spune ca are 5% grasime, dar nu stiu MF. poate o fi.... 5%.

nu stiu... cu cit incerc sa gasesc mai multe info despre dieta asta, cu atit ma afund mai mult, ma doare creierul si ma ustura ochii. probabil ca asta vrea monti: sa pierzi timpul cautind aiurea info pe cutiile de alimente, si in acest fel slabesti, ca te enervezi si nu mai maninci, ca-ti piere pofta. ASTA E DE FAPT, FETELOR !!!

...si... nu disperati ca stagnez eu..nu mai fiti suparate.
ca, chiar daca stagnez am senzatia ca blugii cad dupa mine, deci... tot e bineee !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Buun...maine ma cantaresc si sa vad cum intru in blugi luna viitoare. O sa-mi fac un meniu azi iar maine sa vad ce gasesc prin market. Mai ajutati-ma si voi

mamide danicici cochet baiat(26 iulie 2005)

albumul lui Dani
piticii lui Danutz


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:

Saluti fetelor,

Asa cum am spus de acasa slabe sanse sa mai apuc calculatorul din cauza marmotei. Dar mai o fentez cu ceva si mai intru si eu 5 minute sa pot macar sa postez.

Meniul de ieri:
MD-2 triunchiuri de branza cu 2 cremvusti
Pranz- bacon cu branza si salata de castraveti
Gustare- mere
Abatere de baza in oras............un corn 7DAY
Cina - o pulpa cu cu 3 linguri de fasole batuta
Seara la tv mere.........

Meniul de azi.
MD- am sarit ca la 10.30 cand m-am trezit nu mai era timp de MD
Pranz-pulpa la gratar cu mazare si conopida
Gustare- mere
Cina- normal ca trebuie sa inchei tot cu abatere ca nu se poate.......am atentat la sarmale si am luat-o pe cea mai uriasa din oala.Si cum banateni fac sarmalele mari cred ca a mea facea cat 6 mici.Dar asta este sunt o .......................


Ralu greutatea mea ramane la fel 71 de kile asa ca suport consecintele,dar imediat incepe postul si am sa dau eu atunci jos far probleme.Atunci toate poftele le pun in cui si gata.
Igireada iti doresc sa fii fericita si sa ai parte de cea mai frumoasa nunta ..........si casa de piatra.

Va,Corina

Mergi la inceput