Montignac: ce am mancat azi? (72)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura ionescu spune:

buna fetele,
am postat si saptamana trecuta si s-a pierdut totul, n-am mai gasit topicul.
nu ma cantaresc maine, ca eu merg fff greu, dau jos putin de tot la cantar, dar hainele imi sunt din ce in ce mai largi. asa ca va rog sa ma treceti in tabel cu 60 kg.
in week-end am avut niste abateri, asa ca nu mai scriu ce am mancat. cea mai mare e o cioco intreaga cu 75% cacao pt ca sunt in perioada "aia " a lunii si as manca ciocolata non-stop..
atata i-am inebunit pe prieteni cu dieta asta ca mi-au facut cadou un cuptor de facut paine. e genial.acum imi fac paine in casa si e monty fiindca o fac numai cu faina integrala de plafar, drojdie si apa. dimineata la micul dejun e de vis. incet- incet il conving si pe sotul meu sa manance cum trebuie...
o sa scriu maine ce mananc ca acum n-am nici o idee.
am cateva intrebari:
1. daca fac varza de bruxelles,sau brocolii sau mazare fiarta ca si garnitura la peste pot sa-i pun putin unt??
2. in supa de legume monty pot sa pun branza feta sau cascaval?
3. pot sa iau o gustare de caise uscate cu smochine si migdale??
va pun intrebarile astea fiindca la mine merge foarte greu si am impresia ca astea sunt abateri. va rog sa ma ajutati..
mai am o rugaminte la anda panda!! te rog sa-mi mai trimiti o data a doua carte ca nu am primit-o nici pana acum. te rog din suflet!!

pupici,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Neata fetelor!
Week-end-ul asta m-am cam abatut de la Monti. Am mancat supa cu galusti, salata boeuf si piure si seara batoane Fibro-Bar de la Redis. Sunt f. stresata din motive de examene si n-am mai avut timp sa-mi fac mancare monti. In plus, am mancat si mai multa ciocolata decat e permis. Cu toate astea am mai slabit si eu un kilogram. Oricum, sunt multumita ca m-am educat ca nu trebuie sa mananc aiurea.
Simt nevoia sa mananc paine, dar nu gasesc domn'le in Bucurestiul asta paine neagra. Stau cu gemurile in casa ca nu-mi vine sa mai cumpar de la Vel Pitar sau Belforno. Cred ca ma apuc de facut paine in casa. Exista la plafar faina neagra? Cum e laura, cuptorul asta de facut paine? Nu merge si la cuptor clasic?
Irina, cum sunt pesmetii integrali? Unde gasesc asa ceva? Tot la Metro?

Tre' sa ma laud ca m-am apucat si de tae-bo. Ce-i drept, acasa dar sunt constienta. Pana nu-mi recapat rezistenta nu ma duc la sala. Dupa 15 minute imi batea inima de parca alergasem la maraton .

Pupici
Andreea si bebe Teo (26.08.2005)
Poze
Cat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterina71 spune:

Neatza

Meniul meu de ieri:

10.00: paine integrala cu gem de visine cu fructoza si lapte 0,1% grasime (nu gasesc cu 0%)
14.00: ciorba de porc acra si crema de zahar ars (cu fructoza)
22.00 (dupa ce am adormit fata): 1 minola si 1 mandarina

Pupici,
Cati si Alexia (24.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterina71 spune:

Irina, eu am facut crema cu lapte degresat, dar am citit acum ca trebuia s-o fac cu lapte integral. Mai bine, ca iese mai buna. Multzam Andanii!

Am pus 1 litru de lapte si l-am amestecat cu 5 oua, putina coaja de lamaie (trebuia baton de vanilie dar nu mai aveam in casa!) si am pus fructoza dupa gust. Ai grija ca-i mai dulce ca zaharul. Am luat de la Selgros ca am gasit una ambalata in romania care-i 85.000 cutia de 400 grame, similar cu zaharul Diamant la pret, dar e mai naturala... Asa, am gustat amestecul sa-mi placa. Am pus in vasul in care am facut crema cateva lingurite de fructoza la ars. Am tinut-o pe foc mai mult ca pe zahar, pentru ca se rumeneste mai greu. Am pus apoi laptele cu oua si fructoza peste si am pus=o la cuptor pana s-a inchegat cand bagi furculita in ea si s-a colorat putin la suprafata. Si la foc potrivit. Eu sper ca e total Monti.
Fetele, veteranele, ce spuneti? Ne dati voie?
Barem in weekend, ca l-am convins si pe sot sa slabim putin ca la vara incepe mandra s-o ia la picior prin parcuri, si sa fim in forma!

Pupici,
Cati si Alexia (24.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterina71 spune:

Sa raportez ce voi manca azi:

8.00: painica integrala cu gem de visine cu fructoza si lapte 0,1% grasime;
Pranz: ciorba de fasole uscata;
Gustare (16.00-17.00): 2 mere coapte la micro;
Seara: lactate

Pupici,
Cati si Alexia (24.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

io's taaare suparata! Nu stiu de ce, dar banuiesc (rushii), greutatea mea a crescut cu un kg. in ultimele 2 zile. Plus ca am o pofta de mancare...!!! Chiar sunt deprimata din aceasta cauza! Dupa perioada, oare o sa ajung macar la kg. unde ramasesem inainte de...?
Meniul meu de ieri:
D: Cafea cu indulcitor si lapte 0% + 3 cremvusti cu o rosie
P: omleta cu salata de rosii
C: legume permise cu maioneza si peste
Asadar, fara abateri, si totusi m-am ingrasat!



www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mara76 spune:

Eu am fost in week-end la ai mei, asa ca va dati seama ca-s prea multe abateri ca sa le mai enumar. Evident ca se vede si la cantar, una bucata kil in plus!

Asa ca azi papam asa:
MD: sunca pui, cascaval, cafea neagra cu lapte
P: pui la gratar cu salata (verde si morcovi cruzi), putina fasole batuta
C: iaurt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura ionescu spune:

neata fetele,
sa scriu ce mananc azi:
- MD- piane integrala de casa cu branza de vaci )% si dulceata de visine cu fructoza plus o cafea cu lapte 0% (nu pot renunta la cafeaua fara cofeina)
- pranz- o salata verde cu piept de pui
- gustare- 2 portocale
- cina - supa de legume cu branza de capra (am voie?? - am mai intrebat eu de branzeturile astea cu supa, poate ma ajuta fetele care stiu mai mult)
Acusor, cuptorul asta pe care il am eu are avantajul ca pui tot in el si el framanta si coace. eu doar apas pe buton si il programez cand vreau sa fie gata painea..... ceea ce e foarte mishto pt mine ca ajung seara la 8 acasa si plec dimineata devreme... in week-end ce mai am timp de gatit...dar sunt sigura ca se poate si la cuptor normal. faina integrala am luat-o de la plafar, 30.000 lei o punga de 1 kg.. paine este ffff buna. mai buna decat orice am mancat pana acum. e ca painea pe care o mancam in copilarie la bunica la tara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Ralu, raportez si eu: 59kg!! N-am mai slabit spectaculos saptamana asta, dar sper sa se simta la cantar saptamana asta... o sa vedem...

Acusor, pesmetii integrali i-am luat de la alimentara dar am vazut si la Metro. Sunt ca painea feliata uscata, ambalati frumos si destul de scumpi. Cca 60 de mii. Sa ai grija, ca unii pesmeti sunt cu faina alba, sa citesti ce scrie pe ei.

Cati, suna bine crema ta de zahar ars... o sa fac si eu daca fetele zic ca este Monti!!! Multumesc de reteta!

meniul de azi:

D: fulgi de ovaz cu lapte degresat

P: ghiveci de legume cu pui la tigaie

C: o bucatica de branza

Pupam fetele



Irina si Ioana Alexandra (13 aug 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Buna ziua fetele...vad ca inca nu-s trecuta la listuta...da nu-i nimik,cand aveti timp...eu am dat datele la prima pagina.
Dupa 4 zile mai mult sau mai putin Monti(ca dehhh...pan-am invatat cum sta treaba...) am ajuns la 57,6.De la peste 58kgIn unele zile treceam si de 59.Asa ca da rezultate deja...dar sa vedeti de saptamana asta cand am de gand sa nu mai fac nici o greseala!!!

Vreau sa va intreb...icre am voie?De-alea din comert!
Si am niste paste fainoase care seamana cu orezul la forma dar mai mare(cus-cus???) si scrie ca sunt din grau dur."Dur" asta e bun?

Meniul de azi:
M.D.: paine integrala cu gem dietetic si lapte 0,1%
P.:pui cu ciuperci si salata
C.:pate integrale cu sos de rosii

Saptamana viitoare sper sa am mai mult in minus!!!
Si eu aproape l-am convins pe sot sa se dea si el pe Monti!




GeorGiana de Dani

POZE
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63229" target="_blank">Cum s-a nascut minunea
Varsta puiului

*** Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte. ***
Michael Levine





Mergi la inceput