Montignac: ce am mancat azi? (72)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Andanii,super mi-ai explicat!Multumesc!

Pranzul meu a fost: Pulpe de pui la gratar
Salata de telina cu mar si maioneza
Salata verde cu ceapa si castraveti








Din pacate in maioneza s-a scapat o mica lingurita de mustar!!!Deci....ABATERE!!! Sper sa nu fie prea mare insa!




GeorGiana de Dani

POZE
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63229" target="_blank">Cum s-a nascut minunea
Varsta puiului

*** Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte. ***
Michael Levine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

quote:
Originally posted by andanii

Giana este foate bine ce ai mancat la micul dejun

deci referitor la branzeturi
- atunci cand mananci lipide: sunca, oua, carne,smantana branza trebuie sa fie grasa adica telemea, sau branza dulce grasa
- atunci cand mananci glucide: paine integrala, orez integral, macaroane integrale si altele se combina cu branza degresata

branza prin degresare devine o glucida deci daca manacati la o masa cu lipide branza degresata adica o glucida ... nu mancati monti

m-am cam repetat in exprimare dar sper ca am fost coerenta totusi si ai inteles.

va doresc un we placut




ANDANII






Aaaaa, acum m-am lamurit si eu de ce s-a spus ca laptele degresat din cafeluta nu merge combinat cu alte lactate nedegresate!!!
Ce bine e sa ne mai lamureasca si pe noi astia mai in privinta monti de ce e cate o chestie sau alta! ca tare nu mai pricepeam eu de ce dupa cafea cu lapte degresat nu pot sa mananc o felie de cascaval sau branza sau iaurturi nedegresate!


Eu am mai dat jos cam 500g, dar asta se vede numai dimineata; pe parcursul zilei, cantarul indica tot 58kg. E bine caci desi tin monti, mai sunt si zile cand o iau pe aratura.
Meniul meu de ieri:
D: Cafea cu indulcitor +lapte 0%
omleta cu cascaval(inca nu stiam de ce nu e voie, credeam ca nu am citit eu bine in topicurile anterioare)
P: ardei umpluti monti cu iaurt
C: pulpe de pui la cuptor cu salata de varza
dar am gresit-o si cu 3 bomboane de cioco
Asat e, daca 2-3 zile nu mananc ceva dulce, am impresia ca tin regim de 7 luni si mi se face rau!
In schimb azi am dat-o in bara rau de tot, pentru ca am avut musafiri si am mai ciugulit si eu un cips-doi, un pic de frisca in cafea si alt pic de frisca in salata de fructe.
Promit ca in zilele urmatoare sa nu mai calc stramb.
Pupicic si spor la slabit!


www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Ralu, nici eu nu mai gasesc capitolul trecut... s-a evaporat!!

Giana, bafta multa!!!! Vad ca ai inceput bine, nu te lasa!!!

Meniul de azi:

D: paine neagra cu branza degresata si cu gem fara zahar

P: salata cu sos de branza si piept de pui la tigaie

C: nu stiu!!!!!!!!!!!!! vreau clatite, dar imi trece!!!

va pupesc,

Irina si Ioana Alexandra (13 aug 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:

Saluti fetele,

Am sa ma impusc ca nu prea am timp sa intru pe net. La serviciu atat este de lucru ca intru rapid citesc cate ceva inapoi la treaba, acasa se pune marmota mea la calculator si nu mai am succes sa o ridic de acolo............asa ca intru pe sarite.

Iata meniul meu de ieri:
MD-2 cremvusti
Gustare- cafeluta si o portocala
peste pranz am sarit
Pe la ora 16 am mancat o branzoaica deci abatere
Cina - paste integrale cu bulion si ceapa

Meniul de azi:
MD-omleta
Gustare- cafeluta
Pranz - 2 portocale si 2 kiwi
Cina- paste de aseara ca nu le place la ai mei
Mai tarziu am sa mai rontai mere si poate un compot.

Va , Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Larra spune:

Eu azi n-am cu e sa ma laud. Asa de tare m-am suparat din cauza oscilatiilor de greutate ca azi la muna n-am mancat nimic, apoi seara am avut cursuri si mi s-a facut o foame de lup , N-am avut ce manca monty asa ca mi-am luat un salam de biscuiti abatere mare, stiu ....
Sper sa-mi revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Va rog sa-mi spuneti si mie o treaba: eu, grupa A2 nu pot manca nici un fel de carne? Mi-a lasat gura apa cand am vazut retetele voastre si as incerca si eu. Nu sunt carnivora inraita (sotul meu e), dar stiu eu cat e de sanatos fara carne... Si nu atat cat sa slabesc, dar ce am vazut aici sunt mancaruri gustoase. Mie cel putin mi se par asa.



mamide danicici cochet baiat(26 iulie 2005)

albumul lui Dani
piticii lui Danutz


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

giana, daca poti, data viitoare renunta la marul din salata. fructele le consumi in principiu singure, la o masa, provoaca acid...etc.
dragelor, meniul meu a fost acelasi, adica

d: piine integrala + dulceata fara zahar
P: ciorba usturoi, pui, piure telina (in care am pus 1 lingura smantana 5% - daaar, cu amidon in ea.) aici, indiferent de smintina, ori o iau cu amidon, ori renunt.
s: vaca sos rosii + piure telina

intrebare intrebatoare: daca ma hotarasc sa maninc maio sau smintina, mi se pare ca nu e ok la prinz, nu ?

svety, dieta monti se bazeaza in principiu pe ... carne. carnea fiind combinata cu legume, dar nu cartofi, spre ex...nu fainoase... Daca vrei, trimite-mi PM cu adresa de mail si iti pot trimite cartile..ca sa iti dam de lucru

la mai multe in minuuuus !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Salutare,
Is destul de ocupata zilele astea, nu stiu cand mai ajung pe aici sa postez cate ceva, dar va rog sa nu ma stergeti din tabel. Mai am numai vreo 2 sapt pana la nunta mea si in plus mai sunt si pe stop, asa ca nu are sens sa dau raportul acum.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Buna seara!Ce liniste e....!!!
Meniul de azi:
M.D.:-1 cana lapte 0%,3 felii paine integrala cu branza 0% si gem dietetic

P.:- omleta cu ciuperci,sunca,salata de rosii

C.:-am fost la un gratar...dar n-am bagat pic de glucide numai ca nu trecuse nici juma de ora de cand mancasem 2 pere...asta e de rauuuuE o abatere mica sau mare???




GeorGiana de Dani

POZE
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63229" target="_blank">Cum s-a nascut minunea
Varsta puiului

*** Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte. ***
Michael Levine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterina71 spune:

Buna

meniul meu de azi:
MD: ou cu bacon si gogonele la apa
P: ciorba acra cu carne de porc
C: crema de zahar (de fapt fructoza) ars cu lapte 0,1% grasime

Crema e bine asa, sau trebuia cu lapte gras? Helpppppppppp!

Pupici,
Cai si Alexia (24.07.2005)

Mergi la inceput