spital cu conditii excelente

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

buna adela
stii ce nu pricep neam? de fapt care-i sresul?ca dai bani sau ca nu stii cum? ca daca-i a doua varianta, se rezolva usor.
sau ca ai prea multi?
dar cine sa mai priceapa femeile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

grati.ela a punctat mai mult decat perfect situatia. dupa cezariana stai cu sonda urinara si imobilizata la pat 1 zi dupa, a doua zi incerci sa obtii cat mai multe informatii despre noua situatie, iar a treia zi pleci acasa. de cate ori te duci la baie? si de cate ori te uiti la tv?
ca nu pricep...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

buna fetelor

medicul despre care vorbesc il am este la o clinica parti-medsana si mi se pare ca dupa o colaborare de vreo 3 ani si vizite de multe ori saptamanale sa deschida gura mai mult decat pentru da sau nu.adica discutii,variante,optiuni.

daca intreb sau vin cu idei nu are timp nici sa-mi raspunda la intrebari.am avut rabdare.gata.

cand nu sunt alte optiuni-vezi banii,te multumesti cu ce poti primi.dar daca dai bani nu inseamna ca va fisibine.stiu asta din experienta.asa ca vreau parerile voastre.este mai usor sa afli lucruri de la fetele care au trecut prin asta decat sa-ti para rau ca ai facut o alegere fara sa intrebi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Clauf, eu nu inteleg care e problema...daca fata vrea un spital cu conditii bune, un dr bun, personal care sa se poarte frumos si sa fie profesionist, etc..de ce nu? Asemenea spitale exista, sunt in Bucuresti, de ce s-ar duce la unul naspa cand se poate unul decent???
E vorba de confortul psihic al fiecaruia, fiecare e diferit si are nevoi diferite nu vad de ce se face atat caz. Nu e treaba nimanui daca pe ea o incanta sau nu sa aiba TV in camera sau vrea sa se uite la TV la 36 minute fix dupa nastere, nu ti se pare? Daca isi permite, care-i problema?

Gabriela, eu ti-l recomand pe dr. Nayel si spitalul CF2. Si Municipalul e foarte bun din acest punct de vedere doar ca mai nou se pare ca a fost o problema cu un strptococ, nu este ceva oficial dar eu am preferat sa il evit chiar daca acum doi ani am nascut acolo in conditii excelente.


Ioana 37 saptamani cu Serghei si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

mai nu dati cu pietre... spuneam si eu ceva pe aici. gata, hai ca plec...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miltisus spune:

Eu zic sa vii la Municipal si doctorii sunt amabili si asistentele isi vad de treaba lor si nu ti se cer bani (cel putin la salonul in care stai cu copilul) si nu se face diferenta la copii intre cele care au dat bani si cele care nu au dat si se vine la copil ori de cate ori chemi si daca nu chemi in ajutor,ramane la alegerea ta daca ai placerea sa fii "draguta"(cum se spune)pe mine ma multumeste sa fie binevoitoare sa invete. Cere sa fii ajutata si cere sfaturi ( mai ales la cele tinere ca sunt mai bine informate si mai calme si amabile), conteaza f mult sa se vada ca iti dai silinta ca vrei sa inveti sa ai grija de copil. Am intalnit intr-o noapte o mama care stia multe din carti,de pe net si m-am bucurat, am apreciat-o si am stat de vorba cu ea toata noaptea, am incurajat-o pt ca avea ceva probleme cu ala mic. In schimb despre cele care nu stiu si sunt cazute cu pluta...incerc sa le ajun,sa le invat...dar daca vad ca se uita cu lene sau sila fata de ce le arat...le cam ocolesc, pt ca unele sunt respingatoare si cred ca trebuie sa stea degeaba iar noi sa slugarim si cand ajung acasa ...le pare rau ca nici macar nu au atins copilul si le e frica sa puna mana pe el...vai de ele ! Daca vii sa intrebi pe care o vezi mai tanara daca ti-a raspuns pe net despre alegerea spitalului si voi avea grija sa fii tratata bine de noi toate (asta daca esti la salonul cu copilul in camera pe copr A4).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miltisus spune:

Nu va mai faceti grija de streptococi si alti microbi pt ca acolo unde s-a semnalat asa ceva, adica in acel salon se izoleaza si dupa externare se face o dezinfectie apriga cu mai multe mijloace de sterilizare, inclusiv a personalului(recoltari + tratament) v-o spun sigur pt ca am trecut prin asta si am mancat la antibiotice...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Gabriela, eu as fi ales Polizu daca ar fi fost sa nasc in Romania, imi inspira foarte mare incredere insa asa cum au spus si fetele, si spitalul Municipal este foarte bun. Cred ca cel mai simplu ar fi sa te duci la un control si vei vedea ce si cum.

Nana Motoc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Mi se pare absolut normal sa vrei sa ai conditii foarte bune la nastere. Duipa ce ca suntem cu inima cat un purice pentru necunoscut ar fi culmea sa mai dai si peste vreo acritura de moasa sau asistenta, ca de regula astea ne fac zile fripte, in loc sa ne putem bucura de momentele prin care vom trece, prima intalnire cu bebe, etc.


Nana Motoc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Da, spitalul Municipal are conditii foarte bune si eu am fost foarte multumita de personal si ...de tot. Singurul motiv pentru care am ales ca de data asta sa nasc la CF2 este acel streptococ B si pioceanicul, pana la urma nu stiu ce si cum e real dar am ales sa suflu si in iaurt. Daca nu ar fi fost aceasta informatie as fi nascut extrem de impacata din nou la Municipal si l-as fi recomandat cu caldura tutror (asa cum am si facut-o).
Miltisus, inteleg ca lucrezi la Municipal asa ca vreau doar sa-ti spun: Felicitari!


Ioana 37 saptamani cu Serghei si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput