spital cu conditii excelente

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

quote:
Originally posted by miltisus

Eu zic sa vii la Municipal si doctorii sunt amabili si asistentele isi vad de treaba lor si nu ti se cer bani (cel putin la salonul in care stai cu copilul) si nu se face diferenta la copii intre cele care au dat bani si cele care nu au dat si se vine la copil ori de cate ori chemi si daca nu chemi in ajutor,ramane la alegerea ta daca ai placerea sa fii "draguta"(cum se spune)pe mine ma multumeste sa fie binevoitoare sa invete. Cere sa fii ajutata si cere sfaturi ( mai ales la cele tinere ca sunt mai bine informate si mai calme si amabile), conteaza f mult sa se vada ca iti dai silinta ca vrei sa inveti sa ai grija de copil. Am intalnit intr-o noapte o mama care stia multe din carti,de pe net si m-am bucurat, am apreciat-o si am stat de vorba cu ea toata noaptea, am incurajat-o pt ca avea ceva probleme cu ala mic. In schimb despre cele care nu stiu si sunt cazute cu pluta...incerc sa le ajun,sa le invat...dar daca vad ca se uita cu lene sau sila fata de ce le arat...le cam ocolesc, pt ca unele sunt respingatoare si cred ca trebuie sa stea degeaba iar noi sa slugarim si cand ajung acasa ...le pare rau ca nici macar nu au atins copilul si le e frica sa puna mana pe el...vai de ele ! Daca vii sa intrebi pe care o vezi mai tanara daca ti-a raspuns pe net despre alegerea spitalului si voi avea grija sa fii tratata bine de noi toate (asta daca esti la salonul cu copilul in camera pe copr A4).



daca sunt toate calme si amabile ca tine, eu ma lipsesc!!!

mamica de ( 13oct04 )


"Selon les statistiques, il y a une personne sur cinq qui est déséquilibrée.
S'il y a 4 personnes autour de toi et qu'elles te semblent normales, c'est pas bon."
Tierce de charme Kittie NinaB Ralucule BEWARE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Subscriu pt. CFR 2. Super maternitatea, personalul bine pregatit, dotarile incredibile pt un spital de stat (patul cu telecomanda e bun indiferent de modul in care ai nascut). probabil ca nu sunt ''conditii mai bune ca acasa'' dar sa fim seriosi asa ceva nu e posibil in spitalele din Romania. poate in clinicile private gen Euroclinic unde si preturile sunt pe masura...

Mergi la inceput